Skocz do zawartości
  • 0

Rozgałęźnik do UPC


lukasz852
 Udostępnij

Pytanie

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
36 minut temu, dvbtowiec napisał:

Telewizja kablowa niczym szczególnie się nie wyróżnia jeśli chodzi o pasma częstotliwości.

Dowolny rozgałęźnik w każdym sklepie RTV będzie pasował.

Polecam markę Signal.

Kablówki typu UPC to też sieci z kanałem zwrotnym. 

Dlatego UPC/Vectra i inne mające sieci IP nie stosują dowolnych elementów pasywnych tylko Teleste, Technetix, Telmor, Vector, Diotech, Unicor itp. (klasa A).

W UPC potrójny rozdzielacz obecnie stosowany to Teleste 3DSS3 używający pasma 5-1218 MHz.

 

 

Edytowane przez Zuzia
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minut temu, dvbtowiec napisał:

Czyli wystarczy dowolny rozdzielacz wykorzystujący te częstotliwości. Nada się przeciętny do satelit.

Nie, nie nada się "dowolny".

 

Ma być klasy A (kompatybilność elektromagnetyczna) o odpowiednim tłumieniu w kanale zwrotnym. Obecnie stosowany przez UPC, Teleste ma dodatkowo zabezpieczanie BarrIER (ingress/egress).

 

Model  Teleste 3DSS3.

splitter.jpg

 

 

Dawniej stosowano Technetix, Telmor.

7504934800_1515109794.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

Ja jeszcze miałem rozdzielacz GAR-3F-TVP10/RP10/D z firmy Satel. Do niego do wyjścia DATA podłączony był dekoder Horizon. Jakiś czas temu podłączyłem do jego wyjścia TV - telewizor z tunerem DVB-C, aby odebrać podstawowe kanały niekodowane. Telewizor wyszukał tylko część kanałów niekodowanych, w dodatku moc i jakość sygnału była bardzo niska i odbierane kanały "klatkowały". Ostatnio zakupiłem rozdzielacz Teleste 3DSS2, zastępując stary rozdzielacz. Telewizor wyszukał wszystkie kanały oraz moc i jakość sygnału wzrosła do 97/100 procent i jest na stałym poziomie. Teraz nam pytanie, czy ten rozdzielacz mogę tak zostawić czy oprócz niego muszę dodatkowo zamontować jakiś element, bo on nie zapewnia izolacji galwanicznej. Czy obecnie UPC montuje tylko ten rozdzielacz Teleste? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, grzegorz141084 napisał(a):

Czy obecnie UPC montuje tylko ten rozdzielacz Teleste?

Teleste stosują od dawna i nie przejmują się izolacją galwaniczną. Możesz dołożyć we własnym zakresie, ten jest dobry dla sieci z kanałem zwrotnym: https://americas2.technetix.com/en/single-output-1-2-ghz-tris-series-digital-tv-double-galvanic-isolator

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...