Skocz do zawartości

[UPC] 4K Media Streamer


Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiła się oferta dla klientów UPC na 4K Media Streamer:

https://sklep.upc.pl/odtwarzacze-multimedialne/strong-4K-uhd-box-srt-401

b1.png

Urządzenie oparte o Android 10, zapewniające "przenośność", tożsame ze STRONG LEAP-S1, ale nie do końca, bo w wersji UPC jest inne GPU, brak Wi-Fi 5 GHz, różni się nośnikiem danych.

 

Pytanie zasadnicze, czy UPC 4K Media Streamer umożliwia dostęp do wykupionego pakietu TV jak w obecnym BOX 4K i czy można sobie wszystkie kanały z pakietu oglądać poza miejscem instalacji usługi?

 

Edytowane przez Zuzia
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopuję temat. Zamówiłem dziś ze sklepu UPC w doskonałej cenie 240zł. Chcę tego użyć w sypialni wraz z monitorem 24 cale głównie do Netflixa, PV czy HBO, ale przy okazji do oglądania kanałów UPC. Mam pytanie do "używaczy": czy da się z tego ustrojstwa wypuścić dźwięk po bluetooth do znajdującej się nieopodal wieżyczki obsługującej stream BT? Czy muszę upiększyć sypialnię kolejnym kablem minijack biegnącym z tego streamera do wieżyczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, no to po paru dniach czas na recenzję, bo mało tego w sieci.

 

MÓJ CEL ZAKUPU URZĄDZENIA: chciałem w sypialni pooglądać czasem netflix, HBO, Amazon Prime, rzadziej Youtube lub zwykłą kablówkę (w moim przypadku UPC). Wykorzystać do tego chciałem monitor 24" LG z tunerem kablowym. Wcześniej monitor był w kuchni i miał podpięty kabel z sygnałem UPC, więc łapałem około 20 kanałów niekodowanych. 

 

Już miałem prawie w koszyku Xiaomi Mi Stick za około 200zł (nie chciałem dopłacać do wersji 4K albo Mi Boxa, bo 4K nie jest mi potrzebne na tak małym monitorze, który dodatkowo wyświetla tylko FullHD). Zacząłem szukać alternatyw, bo zniechęcało mnie trochę to 1GB RAMu i Android 9 w "patyczku" od Xiaomi, gdy dziwnym zbiegiem okoliczności i profilowaniem reklam dostałem maila od UPC z reklamą UPC MEDIA STREAMER 4K w cenie obniżonej do 240zł (także jako 10zł do rachunku przez 2 lata).
Szybki rekonesans w sieci i okazuje się, że jest to lekko zmodyfikowany STRONG LEAP S1 4K wyceniany w polskich sklepach na 340-400zł. Różnice są dwie (według internetów): sprzęt UPC ma inny procesor (minimalnie słabszy) oraz obsługuje tylko Wifi 2,4GHz, a nie 2,4+5GHz. Niewielkie to ustępstwa za sprzęt z 2GB RAM i Androidem 10, który będzie z pewnością dłużej wspierany przez apki, niż 9tka.

 

Skusiłem się więc na zakup za dyszkę miesięcznie, żeby Żona nie brzęczała o 240zł jednorazowo. Przez stronkę się nie udało (mam usługi UPC na firmę i coś tam się wywalało przy zamówieniu), ale telefonicznie trwało to 10 minut i za 2 dni kurier dostarczył mi pudełko i umowę ratalną od UPC.

 

Jak się okazało po rozpakowaniu, nie ma czegoś takiego jak UPC 4K Media Streamer, bo dostałem po prostu Strong Leap-S1 4K 😀. Z obsługą WiFi 5GHz, 2GB RAM i Androidem 10.

Urządzenie jest na tyle małe i lekkie, że przykleiłem je taśmą dwustronną z tyłu monitora, więc jest całkowicie niewidoczne.

W zestawie dostajemy poza urządzeniem, zasilaczem i pilotem, baterie, kabel HDMI oraz instrukcję po polsku. 

Podłączenie jest trywialne - HDMI do monitora, zasilacz do gniazdka i już. Pierwszy krok to parowanie z pilotem (połączenie po bluetooth, więc nie trzeba "celować", żeby łapało sygnał), wybór języka, logowanie do konta google i ściąganie apek. Jest wszystko co popularne i niezbędne, czyli Netflix, HBO Max, Amazon Prime, Disney, Canal+, Viaplay, CDA, a także ipla, tvn player, tvp vod, Plex i kilkanaście innych. Jest też apka UPC TV GO, gdzie po zalogowaniu jest dostępna większość kanałów z mojego pakietu, w tym HBO, Cinemaxy i inne. Zauważyłem, że w apce UPC brakuje kanałów TVN, w tym TTV (co zauważyła Żona, miłośniczka Królowych Życia itp). Mam zagwozdkę, jak zapewnić Jej te brakujące kanały... Poza apkami VOD w sklepie jest też trochę apek "niefilmowych", typu Spotify, Deezer, jakieś prognozy pogody itp. Nie wiem po co, ale są.

 

A jak to się spisuje w działaniu? Rewelacyjnie. Błyskawiczny start, bardzo szybkie reakcje na pilota, zero przycięć i przede wszystkim świetna jakość obrazu. Przetestowałem tylko 1080p, ale przy przekątnej 24" jest bardzo, bardzo ładnie. Podczas tych kilku dni użytkowania urządzenie zawiesiło się tylko raz - na aplikacji UPC podczas oglądania jakiegoś programu nie mogłem przejść do listy kanałów. Musiałem zresetować urządzenie. Podejrzewam jednak, że to raczej bug w apce UPC, niż w samym urządzeniu.

Fajnie działa też obsługa głosowa google, możemy pilotem nie tylko sterować samym odtwarzaczem, ale też całym inteligentnym domem (jeśli taki mamy podpięty pod google).

Z ciekawostek - przed zakupem pytałem o obsługę wyjścia bluetooth. Nie znalazłem odpowiedzi, więc udzielam jej sam: urządzenie możemy połączyć z wieloma urządzeniami po bluetooth (wersja 4.2) - w moim przypadku chciałem się wpiąć do mini-wieżyczki Sony, żeby uzyskać lepszy dźwięk, niż z "pierdzioszków" monitora. Oczywiście da się to zrobić bez problemu. Po bluetooth można też połączyć słuchawki czy inne akcesoria.

 

Wyjścia i wejścia? Dużo tego.

Połączenie z internetem: WiFi 2,4 lub 5GHz, kabel LAN,

Wyjścia audio: bluetooth 4,2, wyjście optyczne (Dolby Digital), wyjście jack stereo,

Obsługa pamięci zewnętrznej: czytnik kart pamięci (rozszerza pamięć wewnętrzną 8GB na aplikacje), 2 porty USB 2.0 (odtwarzanie multimediów).

 

PODSUMOWANIE: do tego, czego potrzebowałem, zakup okazał się strzałem w dziesiątkę. Rewelacyjny stosunek możliwości do ceny, płynne działanie, dostęp do wszystkich ważniejszych serwisów streamingowych + szeroki wybór wejść i wyjść dla dodatkowych funkcjonalności. Robi urządzenie smart z każdego wyświetlacza z wejściem HDMI. POLECAM!

 

Edytowane przez scorpion
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, scorpion napisał:

Jak się okazało po rozpakowaniu, nie ma czegoś takiego jak UPC 4K Media Streamer, bo dostałem po prostu Strong Leap-S1 4K 😀. Z obsługą WiFi 5GHz, 2GB RAM i Androidem 10.

Super nowina, oby to była reguła.

 

33 minuty temu, scorpion napisał:

Jest wszystko co popularne i niezbędne, czyli Netflix, HBO Max, Amazon Prime, Disney, Canal+, Viaplay, CDA, a także ipla, tvn player, tvp vod, Plex i kilkanaście innych. Jest też apka UPC TV GO, gdzie po zalogowaniu jest dostępna większość kanałów z mojego pakietu, w tym HBO, Cinemaxy i inne. Zauważyłem, że w apce UPC brakuje kanałów TVN, w tym TTV (co zauważyła Żona, miłośniczka Królowych Życia itp). Mam zagwozdkę, jak zapewnić Jej te brakujące kanały... Poza apkami VOD w sklepie jest też trochę apek "niefilmowych", typu Spotify, Deezer, jakieś prognozy pogody itp. Nie wiem po co, ale są.

Za darmo TVN jest w WP Pilot, ale w jakości niezbyt eleganckiej. Jeśli korzystasz z Viaplay, daj znać jak się spisuje aplikacja na tym urządzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zuzia napisał:

Super nowina, oby to była reguła.

To jest reguła, bo nie ma nawet żadnego pudełka od UPC czy brandu, to zwykły Strong :) 

 

2 minuty temu, Zuzia napisał:

Za darmo TVN jest w WP Pilot

No właśnie widziałem. Niestety TTV już płatne :/ 

 

2 minuty temu, Zuzia napisał:

Jeśli korzystasz z Viaplay, daj znać jak się spisuje aplikacja na tym urządzeniu.

Nie używam Viaplay, jak ktoś podeśle na priv dane konta, to mogę przetestować ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, scorpion napisał:

Podczas tych kilku dni użytkowania urządzenie zawiesiło się tylko raz - na aplikacji UPC podczas oglądania jakiegoś programu nie mogłem przejść do listy kanałów. Musiałem zresetować urządzenie. Podejrzewam jednak, że to raczej bug w apce UPC, niż w samym urządzeniu.

Niewykluczone, że wina aplikacji, bo ostatnie aktualizacje namieszały. Alternatywnie UPC TV Go można oglądać w Kodi.

 

Największy plus, że nieokrojone i jest Wi-Fi 5 GHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, scorpion napisał:

Wyjścia i wejścia? Dużo tego.

Połączenie z internetem: WiFi 2,4 lub 5GHz, kabel LAN,

Wyjścia audio: bluetooth 4,2, wyjście optyczne (Dolby Digital), wyjście jack stereo,

Obsługa pamięci zewnętrznej: czytnik kart pamięci (rozszerza pamięć wewnętrzną 8GB na aplikacje), 2 porty USB 2.0 (odtwarzanie multimediów).

Jak na tę cenę, oferuje dużo opcji. Obecnie byle stick kosztuje, a nie ma tylu funkcji. Wcześniej 4K Media Streamer przekreśliłam, ale po recenzji @scorpion biorę pod uwagę to urządzenie.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pojawiła się kolejna recenzja, można zobaczyć  jak prezentuje się Streamer: https://www.youtube.com/watch?v=LcG8nVFLVa8&t=111s

Jest jeszcze skrótowy test aplikacji Viaplay, ale niewiele wyjaśnia, bo na żywo testowano jedynie kanały telewizyjne: https://www.youtube.com/watch?v=uSScUql2qkY

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Streamer od UPC to  w porównaniu z Xiaomi Mi Box S 4K 8 GB co było by lepszym rozwiązaniem?

 

Wiem że prawdopodobnie ani jeden ani  drugi nie dostanie  aktualizacji do nowszej wersji androida   ale ale bardziej chodzi mi o wydajność prochową i układu graficznego bo reszta parametrów jest bardzo podobna.

 

Mam jeszcze pytanie ogólnie który model  i jakiego producenta polecacie obecnie główne wymaganie to poziom zab.  L1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...