Skocz do zawartości

Jakość sygnału w 3100CK


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie drobne pytanie do posiadaczy tego tunerka ;) Czy u was też jakość sygnału skacze przez cały czas? U mnie wygląda to tak, że bez względu na to, czy sygnał jest na poziomie ok. 40, 60, czy 90% nie ma jednej wartość, tylko cały czas skacze, np: 71% - 69% - 73% - 70% - 65% - 69% - 72% - 75% - 71% i tak w kółko. Siła sygnału się nie zmienia. Zastanawiam się, czy to tylko u mnie tak jest, czy taka "uroda" tego tunera. Raczej nie jest to wina konwertera, bo wcześniej miałem 2 inne tunery i zawsze była stała warość. Wszystkie podłączenia dokladnie sprawdzone.

Bardzo proszę o odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ile? 15-20%? Rozumiem 2-3, ale tyle to strasznie przeszkadza przy ustawianiu anteny. W poprzednich tunerach, jakie miałem po przestawieniu anteny ustawiała się jakaś określona wartość i nic nei skakało. Jak patrzę czasem w kablówce, jak ustawiają różne kanały, to też jest 1 wartość. Sam już nie wiem, co o tym myśleć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20% to trochę dużo. Nie mam tego tunera. Dobrze gdyby się jakiś właściciel tego Fergusona wypowiedział jak jest u niego.

 

Podam Ci inny przykład, moim zdaniem jeszcze bardziej uniemożliwiający ustawienie anteny. Jak kupiłem Golden Interstara 870 CRCI Xpeed okazało się, że pasek poziomu sygnału pokazuje zawsze 93% - siła i 88% - jakość; oczywiście jeśli był odbiór, bo jak nie było to spadał do kilku procent. W skrócie można napisać, że ten pasek pokazywał: jest odbiór/nie ma odbioru. Tyle to można na telewizorze zobaczyć i nie jest do tego potrzebny pasek poziomu sygnału. Poradzono mi zmianę oprogramowania. Po tym zabiegu rzeczywiście pasek zaczął pokazywać różne wskazania dla poszczególnych częstotliwości ale są to wskazania zupełnie z kosmosu i nic nie mają wspólnego z rzeczywistością. Wszystko co opisałem dotyczy kanałów satelitarnych bo na kanałach naziemnych pasek zawsze pokazywał i pokazuje prawdę (GI 870 CRCI Xpeed to tuner satelitarno - naziemny). Z tego co się dowiedziałem od pewnego czasu do tych tunerów zaczęto wkładać inne, podobno lepsze i bardziej czułe głowice. Problem w tym, że soft tunera nie za bardzo współgrał z tą nową głowicą w kwestii pasków poziomu sygnału i dlatego zawsze pokazywana była ta sama wartość. Nowy soft nie rozwiązał tego problemu bo to nie wielka zmiana między stałą wartością a wartością przypadkową.

 

Może opis mojej przygody z paskami coś Ci podpowie ale przyczyn wahania się wskazań może być wiele. Na mojego nosa "ten typ tak ma".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...