Skocz do zawartości

Jedna antena 2 dekodery


bilkali
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jak podpinasz konwertery do tego Diseqc'a :?: mam nadzieję, że nie podłączasz do przełącznika dwóch wyjść jednego konwertera Twin, bo wtedy to Astry nie odbierzesz za żadne skarby :| do Diseqc'a trzeba wpiąć wyjście jednego z konwerterów (Hot Bird) i wyjście drugiego z konwerterów (Astra) - dla jednego dekodera - i potem wyjścia konwerterów, które zostaną podłączasz do drugiego przełącznika (masz 2 przełączniki, bo potrzebne są 2 - skoro ma być to ustawione na 2 dekodery i na obu ma być dostęp do Hot Birda i Astry) i ten do drugiego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dekoder to Sagem (chyba model 4275 albo wcześniejszy - napewno nie model 4285, bo nie ma na nim napisu "INTERNET") i z tego co wiem, to możliwe, że może nie współpracować dobrze z przełącznikiem - wogóle te stare dekodery CP (Sagemy, Thompsony, stary model Samsunga) miały (i raczej nadal mają) to do siebie, że nie współpracował-y/-ują dobrze z przełącznikami Diseqc i te należał-o/-y specjalnie dobierać, aż któryś będzie działał z dekoderem :?

Drugi dekoder to nowy Samsung, który daje możliwość odbioru kanałów HD, ale z nim nie powinno być problemu i dekoder i przełącznik Diseqc powinny ze sobą działać. Tylko w Menu w Ustawieniach trzeba zaznaczyć odbiór z dwóch satelit, żeby dekoder zasilał oba konwertery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bilkali niestety przyczyną Twoich niepowodzeń jest przełącznik DiSEqC 2.0, bo taki posiadasz. Większość dekoderów Polsatu używa DiSEqC w wersjach 1.0 lub 1.1. Kiedyś miałem Samsunga DSR-7000 i jak pamiętam miałem duże trudności z dobraniem odpowiedniego przełącznika. Teraz mam Echostara DSB-717 i też miałem problem z dobraniem dobrego przełącznika. Całe szczęście, że miałem znajomego sprzedawcę i mogłem wymieniać przełączniki. W instrukcjach masz podane jakie wersje obsługują Twoje dekodery i takich musisz użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu.

Czy mozna zsumowac (jesli tak to jakim sumatorem) 2 sygnaly SAT Hot Qaud i AstraTwin (anteny oddzielne) oraz RTV i przeslac jednym kablem ant.

a nastepnie polaczyc (jak to podzielic i czym) DescqC do dekodera Philps 3201 C+ oraz synygnal RTV UHF. (odleglosc ca 20mb)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można - dwa satelity łączysz za pomocą przełącznika DiSEqC, a następnie to co dostaniesz na wyjściu łączysz zwrotnicą z sygnałem z anteny naziemnej. Rozdzielenie robisz w mieszkaniu za pomocą gniazda abonenckiego z wyjściami SAT i TV - TV to sygnał naziemny, a SAT - dwa połączone satelity Hot Bird i Astra i tego już nie rozdzielasz, bo nie ma potrzeby - podłączasz to do tunera i on obsługuje DiSEqC, więc sam sobie będzie przełączać między Astrą, a Hot Birdem.

 

PS: Żeby była jasność: oczywiście możesz połączyć tylko jeden kabel z anteny na Hot Birda z jednym kablem z anteny na Astrę. Nie możesz zrobić sobie mieszanki przykładowo 2x Hot Bird + 2x Astra albo jeszcze inne kombinacje, bo tego nie uda się rozdzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Serdecznie dziekuje Mr.Orbita za wyczerpujaca odpowiedz.

Bedzie maly problem z sterowaniem DiseqC, poniewaz dekoder Philips 3201 C+ nie ma sprzetowego sterowania sygnalem DeseqC, i nalezy

skorzystac z polautom. podlaczajac kabelek z Deseq pod Euroscart, by sterowac pilotem TV/SAT, wiec DeseqC musi byc w poblizu dekodera, aby takie polaczenie wykonac.

Prosze o podpowiedz rozwiazania problemu.Dzieki

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam pytanie do szanownych forumowiczów. Jak najłatwiej połączyć wszystko żeby działało. Mam phila pvr z cyfry i dostałem teraz fergusona fk 6900 cr. Chciałbym mieć na nich HB i Astrę. Chodzi o to żeby też zachować możliwość nagrywania na pvr. Mam antenę 80 cm. Próbowałem sam jakoś sobie to wszystko poukładać ale się zamieszałem i dlatego proszę o pomoc. Czy może wystarczy tylko quad monoblock na dwie satelity np. taki Konwerter Quad Monoblock INVERTO 0,2dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...