Skocz do zawartości
  • 0

Problem z odbiorem niektórych kanałów z Astry


elkanguro
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

mam problem z odbiorem niektórych kanałów z Astry. Mowa o odbiorze analogowym. Mianowicie niektóre w ogóle nie grają a na częstotliwościach gdzie powinien grać pewien kanał gra jego sąsiad. Podam może kilka przykładów. Na 11.214 powinien być RTL2 a na 11.229 RTL - na obu jest RTL. Na 10.714 powinien być kanał KI-KA a na 10.729 Das Vierte - Das Vierte gra na obu częstotliwościach. Przykładów jest więcej, głównie kanały o zbliżonych częstotliwościach. A niektóre w ogóle nie grają, np. Das Erste, DSF, Tele 5.

 

Czy to wina tunera (jakiś Pace) czy może instalacji (dość duża antena ok 120cm z dwoma konwerterami na Astrę i Hot Birda)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Hmm, rzeczywiście, patrząc teraz na listę kanałów FTA to widzę, że nie gra żaden z polaryzacją H. Zmiana w dekoderze polaryzacji z V na H nie powoduje żadnej zmiany na ekranie tv.

 

Model tunera będę musiał podać w innym terminie gdyż to nie u mnie występuje ten problem. A co do DiSEqC to nie mam pewności, będę musiał to sprawdzić, ale wydaję mi się, że jest skoro jednocześnie działa i Astra i Hot Bird.

 

Czyli problem z polaryzacją H. Czego awaria jest w tym przypadku najbardziej prawdopodobna? Jak mogę to najprościej sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To już pociągnę listę prawdopodobnych awarii. ;)

Sprawdzać w kolejności, jak jeden z punktów nie da odpowiedzi, iść dalej.

1. Jak już wspomniano przełącznik DiSEqC

2. Uszkodzony konwerter, najlepiej wstawić inny na miejsce tego od Astry

3. Uszkodzony tuner, a dokładniej jego głowica lub zasilacz (nie daje odpowiedniego napięcia).

4. Problem z kablem, ale to bardzo wątpliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziś miałem okazję przyjrzeć się tej instalacji dokładniej. Okazało się, że jednak nie ma przełącznika DiSEqC. Do tunera podłączone są bezpośrednio dwa konwertery. Jak się okazało, z HB udało mi się odebrać kanał Duna TV, który działa z polaryzacją H. Podłączyłem także dekoder mini CP pod konwerter HB i wszystko działało. Wynika z tego, że uszkodzeniu uległ konwerter Astry. Niestety nie mam innego konwertera żeby go sprawdzić. Sprawa chyba rozwiązana. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Albo też konwerter... Sprawdź, czy nie jest uszkodzony w uchwycie (np. pęknięty promiennik). Jeśli nie konwerter, to zarób na nowo wtyczkę "F" przy konwerterze, a także sam kabel... jeżeli jest tak uszkodzony, że aż opłot widać - zakleić jakąś dobrą taśmą izolacyjną (po uprzednim dokładnym wysuszeniu), a jak nie, to do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

kurde kupiłem kabel i nic, zmieniam z V na H i nic sie nie dzieje, że też nie mogła mi polaryzacja pionowa zostać ;/

czyli co ?konwerter do wymiany ? czy tuner ?

 

no własnie a jak konwerter to jaki ? 0,1 db? 0,2 ? bo ja sie nie znam. Mam tuner polsatu cyfrowego Samsung H370G, no i taki staryyy analogowy ... amstrad srx350 fajni by było gdyby z nim też działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dlatego sprawdź ten konwerter, czy nie został uszkodzony (wyżej już pisałem) np. ze starości. Tak się sobie zastanawiam, czy w Twojej okolicy nie sypnęło przypadkiem śniegiem, co spowodowało, że promiennik konwertera został przykryty białym puchem jednocześnie tłumiąc sygnał satelitarny odbijający się od czaszy, czy też sama czasza została zaśnieżona. Tego nie wiem, tak tylko sobie głośno myślę, może moje domysły naprowadzą Ciebie na rozwiązanie tego problemu. Czasami problem z odbiorem może wynikać z błahych powodów, o których nawet nie podejrzewaliśmy. Ale tak jak na początku pisałem - obejrzyj wzrokowo konwerter, może został zalany wodą, na nowo zarób "F"-kę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...