Skocz do zawartości
  • 0

Hotbird+Astra na małej antenie


Koz
 Udostępnij

Pytanie

Witam mam pytanie czy jest możliwość odbioru dwóch satelit na malej antenie 60Cm (standardowa do cyfry+) myśle o zakupie takiego konwertera : http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=27&id=765&PHPSESSID=2ec11dee8ca5fc7c5f805320307cba44 waszym zdaniem będzie działało na moim Hevecie 5518 500 ??.

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Na 60cm można próbować, ale nie monoblockiem. Konwertery typu Monoblock są przystosowane do anten o rozmiarach z przedziału 75 - 85 cm. Hot Bird na takim konwerterze z anteną 60cm będzie odbierany poprawnie, ale Astra nie (albo będzie mocno osłabiona, albo zupełnie się nie pojawi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Mam pytanko, czy antena polecana przez CP do odbioru programów HD (ma wymiary o średnicach 73 i 81cm) "poradzi" sobie z monoblockiem twin? To, że jest trochę za mała to wiem, ale może ktoś korzysta z takiego układu i podzieli się wrażeniami odnośnie jakości odbioru. Z góry dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Będzie lipton :( jak na monoblocka. Ani HotBird ani Astra nie będzie Ci chodziła płynnie z kanałami HD nie mówiąc o tym, że połowy innych kanałów nie znajdzie. Cały zeszły tydzień bawiłem się z kuzynem w instalacje z Monoblockiem. Na początku z oryginalnej od C+ (kara od razu :D ) Potem dałem mu antenę Polsatową czyli nieco większą (troche lepiej ale szału nie było..... zacinało :/ ). W końcu zakupił Famavala 80 cm i jest perfect !!!

 

Podsumowując zatem krótko :

 

- antena C+ lub CP tylko z dwoma osobnymi konwerterami i diseq (tak jak pisał Mr.Orbita) a będzie jako tako działać

- antena 80 cm i więcej Monoblock

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapewne Cyfra, jak i CP umożliwia kupno anteny 80 cm wraz z dekoderem HD. best52@wp.pl zapewne ma antenę 80 cm. O monoblocku na antenie 60 cm zapomnij.

 

Witam. Mam pytanko, czy antena polecana przez CP do odbioru programów HD (ma wymiary o średnicach 73 i 81cm) "poradzi" sobie z monoblockiem twin? To, że jest trochę za mała to wiem, ale może ktoś korzysta z takiego układu i podzieli się wrażeniami odnośnie jakości odbioru. Z góry dziękuję :D

 

Mr. Orbita wyraźnie podał wymagania anteny co do konwertera monoblock (75 - 85 cm), czyli na "antenie HD" od CP (80 cm) nie powinno być problemów z monoblockiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na antenie 115 cm monoblock u mnie działał. Kanały z Hot Birda i Astry miały mniej więcej po 70% (powinny mieć 99%). Ogólnie to jestem przeciwnikiem monoblocków bo ograniczają możliwość dalszej rozbudowy instalacji o nowe satelity. Teraz ktoś chce oglądać tylko Hot Bird i Astrę ale nigdy nie wiadomo co będzie w przyszłości. Poza tym monoblocka nigdy nie ustawi się tak dokładnie jak dwa pojedyncze konwertery. A koszt mniej więcej taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W końcu znalazłem czas na zawieszenie anteny (tej CP z napisem HD, o której pisałem kilka postów wyżej). Wszystko poszło szybko i gładko, jest odbiór wszystkiego co możliwe z HB i Astry, kanały HD też śmigają bez żadnych problemów. Mieszkam w północnej Polsce. Tak więc best52@wp.pl. i tomekb1976 mieli rację :brawo: Dzięki za dyskusję i podpowiedzi :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...