Skocz do zawartości

skystar 2 2.6d brak syganału pomocy!!!


january
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, prosze o jakąkolwiek pomoc w sprawie braku sygnału w karcie skystar 2 2.6d pci-e. otóż nie wiem już co mam zrobic, to juz jest druga karta skystar jaka probuje podłaczyc do kompa i przy zadnej nie moge zlapac sygnalu. czasze ma po wizji tv, kupilem nawet nowy konwerter, ale dalej zero sygnalu, choc miernik mi niby go łapie. co mam zrobic?? prosze o pomoc.

 

aha, przed instalacja karty wyskakuje mi komunikat "brak zgodności z systemem windows"

 

xp sp2

dysk hitachi 500gb

grafika hd3850

procesor amd 6000+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi informacji:

 

- jakim miernikiem próbujesz ustawiać antenę?

- czy masz możliwość sprawdzenia sygnału na innym odbiorniku cyfrowym?

- jaki chipset płyty głównej? (SS2 nie lubi nForce4 i ogólnie nVidii)

 

Ogólnie uwaga dodatkowa: antena powizyjna to tylko 60cm i nawet po jej poprawnym ustawieniu sygnał może być kiepski (zwłaszcza, jeśli nadgryzł ją ząb czasu ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takim miernikiem probuje: satfinder

nie mam mozliwosci sprawdzenia na innym mierniku cyfrowym

chipset amd 580x cross fire

płyta głowna asus m2r32-mvp http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=365&rectr_str_numer=6

sama czasza wizualnie jest idealna, ale jak juz pisalem wyzej mam zero sygnalu.

nie wiem co moge zrobic...

zastanawiam sie czy zmiana systemu windows z sp2 na sp3 albo na viste by cos pomogla?

jak moge sprawdzic co i z czym jest nie tak?? ja poprostu juz nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wiesz, że żeby ustawić antenę satfinderem najpierw musisz mieć na komputerze przygotowaną listę kanałów i uruchomiony program obsługujący kartę tak, aby wybrany był jakiś kanał z danego satelity. Bo satfinder aby cokolwiek wykryć musi zostać zasilony z karty, a karta daje zasilanie jak jest coś na niej wybranego. Ogólnie satfinder w zasadzie nie nadaje się do ustawiania anteny przy karcie DVB - najwyżej jeśli masz gotową listę i próbujesz tak, jak opisałem wyżej, bo po samym podłączeniu wskaźnik nie dostanie zasilania i nic z tego nie będzie.

 

Zmiana systemu operacyjnego nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...