Skocz do zawartości

DVB-T Wisła a MPEG 4?


apogeum
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Komunikat z forum Emitela:

"W dniu 12 lutego planowana jest zmiana konfiguracji multipleksu emitowanego z RTON Wisła / Skrzyczne. Z multipleksu zostanie usunięty program TVP Sport, a w jego miejsce zostanie dodany program TVP HD nadawany w MPEG-4. Pozostałe programy pozostaną bez zmian.

Rekonfiguracja realizowana jest w celach pokazowych.

Emisja ze zmienionym składem multiplesku potrwa do 19 lutego, po tym terminie zostanie przywrócony pierwotny zestaw programowy."

Jarosław Bałuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objazdowe nieme kino. A mamy XXI wiek. Już widzę te tłumy pod sklepami aby kupić tuner mpeg4 na tydzień oglądania...

Ponoć Wisła i Rzeszów/Sucha Góra mają być w I etapie to mogliby w końcu zmierzać do docelowej zawartości multipleksu a nie tylko testy i pokazy im w głowie. Na stałe TVP HD to owszem ale na tydzień to by sobie darowali, zamiast tego lepiej wykonać jakąś pożyteczniejszą pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie Wisła-Skrzyczne nadaje TVP HD w MPEG4. Odbiór bardzo przyzwoity, zresztą jakość nadawania programów DVBT o niebo lepsza od analogowych. Odbieram sygnał na poziomie 65-70 na telewizorze plazmowym Samsung 7-mej generacji z wbudowanym tunerem MPEG2 i MPEG4. Lokalizacja Sosnowiec, antena Emme Esse AT 45 3 line - zysk na kanale 38 ok 14 dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym rozwiązaniem jest emisja kanałów, które nie są powszechnie dostępne: TVN 7, TVP Sport i TVP HD. Niech będą nadawane stale. Jest to w tej chwili jedyna bezpłatna droga ich odbioru a abonament wszyscy przecież płacą. Takie włączanie i wyłączanie co chwile to kpina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

W Krakowie nadajnik DVB-T został wyłączony 6-tego listopada, a na Skrzyczne możesz mieć za daleko, chyba, że masz otwarty teren na południe i możliwość zawieszenia anteny typu ATX-91 lub 101. Ze Skrzycznego masz TVP 1, TVP 2, TVP Info i TVP Sport w MPEG-2.

 

Najbliższe plany to wyłączenie kolejnych nadajników DVB-T ze Skrzycznego i Suchej Góry, chyba, że 1 stycznia 2010 coś się zmieni, ale raczej mało prawdopodobne, więc nie wiem czy jest sens instalowania anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Mieszkam niedaleko Wodzisławia śl. i b.dobrze odbieram 16 czeskich naziemnych kanałów cyfrowych,a z nadajnika z Wisły telewizor nie odbiera żadnego sygnału-z polskimi kanałami analogowymi też nie ma żadnych problemów(polska1,2 tvkatowice,polsat jakość dobra) Sygnał z Wisły też musi dobrze docierać do mojej miejscowości-mieszkający kilkaset metrów dalej kolega odbiera dobrze i kanały z Czech i z Wisły-co może być przyczyną że mój telewizor nie odbiera sygnału z Wisły(telewizor to TV LCD Daewoo LT37L1 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość zodiaque

Ja mieszkam za Oświęcimiem i nie wiadomo czemu ostatniego czasu sygnał strasznie mi osłabł mimo że sprzęt mam nowy i naprawdę dobrej klasy. Czy wiecie moze coś o zmianie parametrów nadajnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...