Skocz do zawartości

Czy ktoś może mi polecic w miare taniego


DorotaB1977
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Zalozylam cyfre pls z dekoderem tym z nagrywarka philips P...

Wiadomo, ze sygnal jest na jednym TV, ale zalezlaoby mi aby czasem moc to samo juz nie chodzi o dwa rozne, ale ten sam program obejrzec na drugim odiorniku. Wyobrazam sobie, ze pewnie mozna pociagac jakis kabel ,ale potrzeuje ok 10 m, widzial 10m HDMI ale drogo jak dla mnbie za kabel 170 zl, widzialam tez euro-euro-10m duzo taniej jednak nie wiem czy zadziala jesli wyprowadze euro dekodera a druga koncowke dolacze do TV.

Slyszalam tez o czyms takim jak Transmiter sygnalu bezprzewodowego droga radiowa, ale nie wiem jak to wyglada, ododbno kosztuje ok 100 zl, nie wiem jak sie sprawdza, co i czy cos do niego jeszcze trzeba dokupic? Jesli ktos ma linki tzn znalazlby przynajmniej do tej ostatniej kwestii np w allegro i wrzucilby tu lub na PW bede b wdzieczna bo ja sie na tym w ogole nui znam. Splittery odpadaja bo kalbowy drogi sam moze pol biedy ale drugi tuner trzeba kupic a bezprzewodowy juz w ogole kosmos pieniedzy.

Bede wdzieczna za kazda podpowiedz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i dziękuje za odpowiedź. Kupiłam długi kabel HDMI zobaczymy jsk sie bedzie sprawowal.

Mam jescze jedno pytanie czym spowodowane sa tak rozne ceny kabla HDMI o tej samej dlugosci np 1 m- od 3 zl, do owiedzmu 70. Chyba nie tylko za firme jest taka przebitka i czy jesli jest w nim cos niezwyklego to jest to w obrazie widoczne?

Teraz tak sobie pomyslalam dopiero czy przez kabel HDMI pojdzie do tv z dekodera obrazi dźwiek czy tylko jedno z tego. Tak teraz pomyslalam i sie zdenerwowalam troszked. Prosze o dlsze info

Pzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kablem HDMI przesyłany jest obraz i dźwięk.

 

Tak duża różnica w cenie jest spowodowana przede wszystkim jego jakością i firmą. Znaczenie ma też miejsce gdzie się kupuje. Z niektórymi kablami HDMI są problemy. Jeśli jest słabej jakości mogą występować zaniki dźwięku, rozjeżdżanie się dźwięku z obrazem i inne cuda. Nie jest powiedziane, że tani kabel będzie zły. Najlepiej kupić go w wyspecjalizowanej i sprawdzonej firmie. Tam na pewno znajdziesz dobry kabel w rozsądnej cenie. Radze unikać wielkich molochów typu MediaMarkt czy Saturn bo tam sprzedawcy często nie mają o niczym pojęcia i opowiadają głupoty, Ci co się nie znają słuchają i uważają ich za wybitnych fachowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy podłączajac kabel HDMI pod dekoder PVR, do tv Samsung LCD otrzymam zarowno obraz i dźwięk?

Kabel jaki kupilam to :

 

Standard HDMI v1.3b

obsługuje rozdzielczości do 2560x1600p!!!

Wtyk HDMI 19 pin - Wtyk HDMI 19 pin High Quality Gold

Długość przewodu - 15 metrów

 

--- brak przetwarzania C/A oraz A/C

--- maksymalna rozdzielczość: 2560x1600p

--- standard HDMI: v1.3b

--- funkcja Deep Color 48bit

--- zgodność ze standardem DVI

--- możliwość przesyłania sygnału w obu kierunkach

--- możliwość przesyłania sygnału na dużych dystansach

--- wtyki pozłacane

--- dławiki ferrytowe zabezpieczające przed przepięciem przy obu wtykach

 

Proszę o oceną jego chociaż z opisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o kabel HDMI-HDMI to otrzymasz dźwięk. Kabel HDMI-DVI nie przenosi dźwięku. Kabel ten, jest chyba standardowym kablem HDMI, oprócz tego, że ma 15 metrów :smile:

Nie znam wyjść tego dekodera, ale z Twojego opisu kabla wnioskuję, że jest to kabel HDMI-DVI, więc dźwięku nie będzie. Musi być osobny kabel do dźwięku.

 

Tak dla ciekawości porządny kabel 15-metrowy kosztuje 1000 zł i charakteryzuje się:

Bardzo solidnie i precyzyjnie wykonany

pozłacane 24 karatowym złotem końcówki

wysokiej jakości przewodnik: OFC 99.96%

potrójnie ekranowany dla maksymalnej ochrony przed zakłóceniami

izolacja: Cellular PE

lutowany srebrem

certyfikat HDMI 1.2

testowany w rozdzielczościach 720p i 1080p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, powinno być wszystko w porządku. Będzie obraz jak i dźwięk. Kupując na Allegro tanie kable HDMI, trzeba się liczyć z tym, że czasami mogą być problemy. Ten wygląda raczej dobrze. Najlepiej kupować w jakiś sklepach z takimi akcesoriami, gdzie wybór wszystkich kabli jest bardzo duży. Wtedy można wybrać sobie coś dobrego w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...