Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka razy mialem przypadek ze przy silnym wietrze wiatr naginał blisko rosnące drzewo i jego gałęzie przysłaniały antenę.

Z moich wieloletnich obserwacji wynika, że problem zasłaniających satelitę drzew, najczęściej pojawia się na przełomie maja i czerwca. To wówczas następuje największy rozrost ich koron i zagęszczenie liśćmi. Przykład z dzisiaj, ale trochę odmienny. Otóż problem narastał przez kilka tygodni, ale nasilił się przed kilkoma dniami i polegał na tym że jak jest bezwietrznie to odbioru nie ma, a jak wieje to odbiór jest. Pojechałem - faktycznie talerz patrzy w las, prosto w ok.15-metrowe drzewo. Akurat mocno wiało i miernik pokazywał MER wahający się od 10-11 dB. Gdy trochę wiatr zelżał MER spadł do ok. 9-10 dB. Zapewne przy braku wiatru drzewo prostuje się i MER maleje poniżej 8 dB, co wyjaśnia przyczynę braku odbioru większości kanałów. Korekty talerza i konwertera praktycznie nic nie dały i zestaw "odjechał" od przeszkody jak najdalej i najwyżej się dało. Teraz jest OK (MER > 12 dB), ale za kilka lat, jak drzewa podrosną, problem zapewne powróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając pod artykułem komentarz gościa z TVP, że światłowidu zabrakło jest trochę żałosne. Przecież przy burzy. ..nawet jakby [beep]e CP brało sygnał z kabla, to i tak wtedy nikt by tego nie zobaczył, bo przecież ten sygnał trzeba na sat dostarczyć co było niemożliwe bo była burza nad Warszawą.

 

Edit. Jednak gościu z TVP miał rację. CP zabezpieczył się w razie takiej sytuacji gdy niebo będzie niedostępne nad Warszawą do nadawania. W tym czasie sygnał był wysyłany z Radomia. ...tylko co z tego jak CP pobierało sygnał z meczu z sat w Wawie... I wyszło jak wyszło. .. I bardzo dobrze. ..niech mają nauczkę, a abonentom teraz należy się jakieś zadość uczynienie. ..

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Posiadam multiroom w nc+ od dawna od jakiegoś czasu użytkuje dekoder sagemcom dsi 83 i mam taki oto problem. Mianowicie czasami codziennie muszę restartować kartę poprzez ica bo dekoder dodatkowy (sagemcom) nie działa pisze dekoder zablokowany. Główny dekoder mediabox działa bez zarzutu. Dekodery spięte poprzez router TPLink. Czasami jest tak że jak na noc wyłączę sagemcoma to rano jest on włączony i zablokowany, a w tym czasie nikt go nie ruszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nc+ niestety praktycznie nie da sie wymienic dekodera dodatkowego na inny, mozna w nieskonczonosc na ten sam, ale na inny nie ma szans, no chyba ze np z 99zl aktywacji i 5-10 zl na miesiac co sprawia, ze placisz kilka razy tyle co ten sam dekoder jest wart, w magazyn punktow nc+ sa stosy tych złomów sagemcomów bo ciagle wszyscy je wymieniaja, a nc+ ciagle wciska ten złom..

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

dekoder box+

 

nie moge zamknac okna- zaplaciles rachunek, dziekujemy itd. naciskam ok, zamknij i znowu wyskakuje na caly ekran.

 

robilem restart, powrot do ustawien fabrycznych i nic.

 

macie jakies pomysly, bo mi rodzice [beep]e zawracaja zebym naprawil

Jak nie pomagają ustawienia fabryczne to reset bez karty i anteny, a jak nie pomoże to do serwisu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie, wziąłem w menu dekodera przywróć ustawienia fabryczne i po tej opcji nie chce mi wyszukać żadnego kanału satelitarnego i kompletnie nic mi nie odbiera. Czy coś zrobiłem nie tak? Ustawienia fabryczne robiłem pierwszy raz, wiec jestem w tym zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...