Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moge dostac np WifiBox+ ale nie chca slyszec o darmowej wymianie, reklamacje tez nic nie pomogly, jedyna chyba opcja to przy ewentualnym przedluzaniu umowy, choc szczerze mowiac zostane najwyzej z gołym extra+ bo jest pare kanałów z bajkami dla dzieci :razz: albo przejde na dvb-t,


 

Takze generalnie podejscie nc+ do klienta ktory ma wadliwy sprzet to "[...] i nie zawracaj glowy" przepraszam moderatora za przeklenstwa :-)

Edytowane przez Barti
Przeprosiny przyjęte. ;-) Mimo to proszę o wstrzymywanie się z wulgarnymi wyrażeniami na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie odnośnie wymiany pilota, Praktycznie nie działają niektóre przyciski na pilocie (mam go ok 3 lat) Konsultantka na infolinii powiedziała że, jak pojadę z dekoderem i pilotem do punku sprzedaży to mi wymienią go bez opłat, gwarancja itd.  Pojechałem a facet mi mówi że może mi sprzedać nowy za 40 zł, albo wymienić na używany którego i tak nie miał w tym momencie. Używany już mam, więc nie potrzebuję :roll: . Jak to jest z wymianą? Pilot nie był zalany, nie działa przycisk OK, a bez niego ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kupno na allegro za kwotę niecałych 20 złociszy można dostać nówke sztukę piloto do dekodera nc+ (mini lub normalny)

Co do wymiany pilota, hm dwa razy wymieniałem turboboxa i raz wymienili go mi z pilotem a raz kazali mi go zachować.

Zalanie pilota nie podlega chyba wymianie bo to z winy abonenta popsuł się sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie odnośnie wymiany pilota, Praktycznie nie działają niektóre przyciski na pilocie (mam go ok 3 lat) Konsultantka na infolinii powiedziała że, jak pojadę z dekoderem i pilotem do punku sprzedaży to mi wymienią go bez opłat, gwarancja itd.  Pojechałem a facet mi mówi że może mi sprzedać nowy za 40 zł, albo wymienić na używany którego i tak nie miał w tym momencie. Używany już mam, więc nie potrzebuję :roll: . Jak to jest z wymianą? Pilot nie był zalany, nie działa przycisk OK, a bez niego ciężko.

Wymiana pilota ma być na egzemplarz wolny od wad - może być to zarówno pilot nowy jak i używany, byle sprawny, APS-y nie otrzymują pilotów specjalnie pod proces wymiany, muszą je sobie zorganizować w ramach procesów wymiany dekoderów (wymiana serwisowa dekodera dokonywana jest z założenia zawsze bez osprzętu - jest on zbierany i służy do procesu wymian wadliwego osprzętu), jeśli nie mają pilotów nowych wydają używane, APS-y posiadają również swój prywatny zapas nowych pilotów pod akcję odsprzedaży - stąd sytuacja w której wymiana może mieć miejsce na pilot używany lub zakup na nowy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. czy mozliwe jest aby przez silny wiatr( aktualnie taki jest w mojej okolicy)  poziom sygnału mi sie zmienial i przestaje działac obraz  ? wyskakuje ciagle sprawdz instalacje antenowa lub słaby sygnał satelitarny. poziom sygnału zmienia sie czesto,  jest blisko 5 a czasem spada na 1. rano i wczesniej wszystko działało dobrze, po dzisiejszej poteznej burzy cos zaczeło szwankowac. i teraz nie wiem czy czekac az przestanie wiac  wiatr czy prubowac cos z tuym zrobic. dodam ze przygladałem sie antenie i nie wyglada aby kabel sie  zerwał czy cos w tym stylu, wszystko jest jak było wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie. próbowałem ja poruszyc recznie, ale sie nie da.zamocowana jest mocno i nie jest na dachu wiec az tak wiatr w nia nie powinien dmuchac zeby sie przestawiła. wydaje mi sie tez ze jak jest słabszy wiatr to kanały działaja a jak tylko mocniej zacznie wiac obraz znika

Edytowane przez azzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby była zle ustawiona to chyba poziom sygnału nie był na ok. 4,5-5 tylko cały czas na 1. Czesciej jest na poziomie dobrym niz na niewystarczajacym

Kolego, pamiętaj że dekoder to tylko wskaźnik i często przekłamuje. Przykładowo dekodery CP bardzo często pokazują zielone paski sygnału i jakości gdy antena jest ustawiona na prawdę marnie, na granicy poprawnego odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. czy mozliwe jest aby przez silny wiatr( aktualnie taki jest w mojej okolicy)  poziom sygnału mi sie zmienial i przestaje działac obraz  ? wyskakuje ciagle sprawdz instalacje antenowa lub słaby sygnał satelitarny. poziom sygnału zmienia sie czesto,  jest blisko 5 a czasem spada na 1. rano i wczesniej wszystko działało dobrze, po dzisiejszej poteznej burzy cos zaczeło szwankowac. i teraz nie wiem czy czekac az przestanie wiac  wiatr czy prubowac cos z tuym zrobic. dodam ze przygladałem sie antenie i nie wyglada aby kabel sie  zerwał czy cos w tym stylu, wszystko jest jak było wczesniej.

Ja bym zrobił jak sam zasugerowałeś poczekał aż przestanie wiać i wtedy ewentualnie skorygować antenę, jeżeli będzie taka potrzeba.

Co niektórzy tu widzę nie grzeszą mądrością pisząc o jakiś drzewach, no tak, rano nie było drzewa a po południu nagle wyrosło. Czasami jak się czyta niektóre komentarze  to nie wiadomo czy się smiać czy płakać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj po włączeniu mojego sagemcoma dsi83 nastąpiła taka sytuacja: nie działa żaden kanał kodowany (siła sygnału 75%, jakość około 7%) natomiast działają kanały FTA min.: TVP Info czy Das Erste (siła i jakość ponad 75%).Dekoder nie wyświetla żadnego błędu. Po wejściu w ustawienia odbioru brak informacji o numerze karty, uprawnieniach - jakby dekoder jej nie widział. Nie pomaga reset dekodera, wyjęcie karty, pobranie na nowo listy kanałów. Dodam że wcześniej wszystko działało poprawnie.

Edytowane przez aqaz123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość sprawdź na innym dekoderze lub wsadź inna kartę do swojego - będzie wiadomo czy to raczej wina czytnika czy karty dekodującej na DSI83 w menu -> ustawienia -> uprawnienia odbioru -> musi być widoczny numer karty dekodującej - w razie czego czeka cię wizyta w APS - tam sprawdzą co trzeba i w ostateczności czeka cię wymiana karty/dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...