Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czemu odradzacie monoblock? tez powoli mysle nad zlapaniem astry ale wlasnie bylem przekonany na monobloca, dla czego go odradzacie?

 

Zastanawiam sie nad tym modelem:

 

http://www.dipol.com.pl/konwerter_satel ... _A9845.htm

Ja nie odradzam wręcz polecam i nie słuchaj irciosa, mam monoblocka już ładnych kilka i nic się nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Już kiedyś pisałem w tym temacie, ale się przypomnę. Mój problem zaczął się we wrześniu i trwa do teraz: szatkowanie obrazu po kilka godzin, niekoniecznie codziennie, bez różnicy jaka pogoda na kanałach najczęściej TVN-owskich, czasami na kanałach ze znaczkiem +, lub TVP1HD i innych. Posiadam dekoder Turbo + dwa multiroom białe, antena 85cm, założony na tą chwilę konwerter to INVERTO RED EXTEND 0,3 dB. Jakość na dekoderach 60-90%. Wymieniłem 2 razy kable na nowe ze starannym założeniem końcówek F. Miałem założone 4 konwertery, miałem w domu dwóch instalatorów z miernikami i nadal tnie na wszystkich 3 dekoderach. W czasie kiedy zaczęły się zakłócenia,dwa bloki(200m w lini prostej) dalej firma zajmująca się dostarczaniem internetu drogą radiową zainstalowała antenę. Myślę, że to nie przypadek, że od tamtej pory mam zakłócenia, chociaż nie znam się na działaniu takiego sprzętu i dziwi mnie, że zakłócenia trwają okresowo. Zgłosiłem sprawę do UKE. Przyjechali mili panowie ze sprzętem i się podłączyli. Niestety w tym czasie (byli do południa, a tnie zawsze popołudniu lub wieczorem) zakłóceń nie było i pomimo pomiarów trwających 2 godziny zakłóceń nie stwierdzono. Jestem z nimi w kontakcie i są w stanie przyjechać popołudniu, ale z trafieniem w zakłócenia będzie trudno. Nie wiem co dalej robić. Nie wymieniłem jedynie anteny, która ma 6 lat bez widocznych zniekształceń. Podczas zakłóceń jakość nie spada poniżej 50%, ale na turbo pokazuje się parametr BER większy od 0, a na dekoderach białych skacze BER. Jakieś propozycje?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś deki pod inną instalacją,np.u znajomego?

Wymieniłem się dekoderami Turbo z bratem. Przez kilka dni było u mnie dobrze. Myślałem nawet, że problem ten tkwi w dekoderze. Niestety po czterech dniach zaczęło się u mnie zacinanie, a u brata mój dekoder sprawował się dobrze. Próbowałem nawet odpinać dekodery białe, nawet wymieniłem ruter myśląc, że może to zakłócenia od niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta antena 6 lat?

Antena mam od lutego 2008 kiedy wziąłem telewizję N. Nalepiłem wtedy na nią dostarczoną nalepkę z logiem N, której teraz nie mogę zdrapać. Ale czy to miało by wpływ? Antena nawet podczas silnych wiatrów nie powodowała zakłóceń w odbiorze(nawet podczas ostatniego orkanu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu wymienił bym za czasów N i Cyfry nie miało takie coś wpływu na jakość sygnału ale w nc+ już tak nie musi być.

Ogólnie mógłbym zainwestować w antenę, choć boję się,że to nic nie da, a umowę z NC+ mam do końca kwietnia i jeżeli nic się nie zmieni to chyba jej nie przedłużę. Dodam, że pomoc od strony Konsultantów NC+ praktycznie żadna(standardowo proszę ustawić antenę lub konwerter)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...