Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam (z góy przepraszam za treść ale nie wiedziałem jak to opisać)

kilka tygodni temu miałem problem z zasięgiem-poziom znikał pojawiał się,,przyjechał specjalista ustawił antene i wszystko śmigało do wczoraj.Od wczoraj mam problem sygnał zmniejszył się i przy wielu programach zacina .Deszczu nie było na dach nikt nie wchodził,jedyne co to odkręciłem końcówke kabla od dekosera i ponownie dokręciłem ponieważ mam długi kabel w pokoju(zwinięte 2m) i przy odkurzaniu ruszyłem odkurzaczem i zmniejszył się zasięg dlatego ustawiałem kabel. lecz problem nie znika.Kiedys gdy nie odbierał mi c+ to poprawa kabla pomagałaWiem,że problem z kablem może mieć wpływ na tzw jakość na pasku dekodera ale czy mozliwe,ze problem z kablem może wpływać na poziom sygnału? czy jest sens abym np skrócił ten kabel nożykiem np o 1,5 metra które zalega w pokoju i podłączyć do dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Po dwóch tygodniach spokojnego oglądania tv wczoraj i dziś ponownie powróciły koszmary zacinania lub braku obrazu. Wczoraj zacinało około godziny, dziś tnie od 18 do teraz. W porównaniu do poprzedniego konwertera obraz tnie na wszystkich kanałach tvn-owskich nawet tych w SD, a także na Puls 2, Religia, Eska TV, RBL, Polo TV, Mango, Nick junior HD, Nickelodeon HD. Jakość na TVN HD na dekoderze Turbo jak i białych wynosi około 55%. Podczas szatkowania na białym jakość spada w ułamku sekundy do zera, na Turbo jakość jest na pomarańczowym pasku, ale oglądać nie idzie. Przed chwilą dokonałem małego odkrycia. Włączyłem na Polsacie na dekoderze Turbo nagrywanie, anteny "zamieniły się miejscami" i przestało ciąć na kanałach tvn-owskich sd, również na dekoderach białych. O co tu chodzi? Jakość na dekoderze białym na tych kanałach SD wynosi 95-100% i co dziwne wskaźnik BER wynosi 0,0E0. Teraz nadal tną kanały HD wyżej wymienione oraz Puls2, religia, RBL i Polo. Czy to wszystko ma jakiś sens. Na kanałach między innymi Canal+, Canal+ Sport, TVp1 HD, Eurosport jakość mam po 100% na dekoderze białym i BER 2,5 E-3, a na Turbo 80%. Dlaczego przełączenie się anten(włączenie nagrywania) spowodowało zanik zacięć na kanałach sd i to na 3 dekoderach. Proszę o jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prawidłowo i dokładnie ustawić czaszę i konwenter jeśli oba sprzęty są sprawne ( czasza nie pokrzywiona ) to poprawienie ustawień odniesie pożądany skutek.

W innym przypadku czeka cię wymiana czaszy ( ok. 60 zł - średnica 80 cm ) oraz konwentera ( ok 50 zł za konwenter twin ) to tak z grubsza rzecz biorąc. Jeśli ktoś ci będzie wymieniał to dolicz jeszcze koszty robocizny około 50 - 100 zł

Sprawdź jeszcze kabel i połączenie z konwenterem oraz dekoderem czy jest prawidłowo przykręcony kabel oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na dekoderze Pace PVR HD 500 GB jest już możliwość odbierania kanału Blue Hustler? Zamawiając opcję Noc na początku miesiąca konsultant zapewniał mnie że ten kanał będzie działał bez problemu. Chciałbym się dowiedzieć czy miał rację. Jeżeli nie, to poleci oczywiście reklamacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na dekoderze Pace PVR HD 500 GB jest już możliwość odbierania kanału Blue Hustler? Zamawiając opcję Noc na początku miesiąca konsultant zapewniał mnie że ten kanał będzie działał bez problemu. Chciałbym się dowiedzieć czy miał rację. Jeżeli nie, to poleci oczywiście reklamacja :)

 

Ten kanał o który pytasz to "kicha"......nie ma o co "kruszyć kopii".

 

Pozostałe dwa to już coś.....w zupełności Ci wystarczą , ale obawiam się o twoje ręce .

 

Sorry za żart .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam problem z odbiorem kanałów TVN, TVN 7, TVN Turbo i TVN Style w wersji HD. Nie wiem czy to wina nadawcy czy wina leży w mojej instalacji satelitarnej. Mam Pce'a PVR 500 GB.

 

Sagemcom DSI 87 , to samo się dzieje .....najgorzej odbiera TVN24 HD .

W/w kanały w wersji SD "chodzą" normalnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios skoro stanowczo twierdzisz , że problem tkwi w instalacji to wytłumacz mi taką sprawę .

 

Na dokładnie tej samej instalacji i tym samym sprzęcie przez dwa lata odbierałem bez większych problemów Cyfre+ .

Dwa miesiące temu migrowałem do nc+ , nic nie zmieniając w instalacji i zaczynały pojawiać się problemy z kanałami HD z paczki TVN .

Inne kanały HD (a jest ich sporo) śmigają , że chej!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...