Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba najlepsze rozwiązanie to podłączyć dekoder u znajomego. Jeśli będzie ok to znaczy ze muszę sprawdzić wszystko tak jak powiedział kolega Ircios.

Dodam jeszcze tylko tyle ze jak uruchamiam dekoder to mam jakość 87% siła 84%.

Później wyskakuje czarny obraz i jak wejdę w ustawienia anteny to mam jakość i siła 0%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z odbiorem Fox HD, TVN HD i ogólnie z kanałami HD, ale z tymi dwoma największy.

wystarczy trochę chmur i nara, nawet nie musi padać.

 

na pasku dekodera mam w skali 1-5 prawie pod 5, antenę ustawiałem sam już ze 4 lata temu, nigdy nie było problemów, bo kanały SD grają nawet w duże ulewy, da się coś na to poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z odbiorem Fox HD, TVN HD i ogólnie z kanałami HD, ale z tymi dwoma największy.

wystarczy trochę chmur i nara, nawet nie musi padać.

 

na pasku dekodera mam w skali 1-5 prawie pod 5, antenę ustawiałem sam już ze 4 lata temu, nigdy nie było problemów, bo kanały SD grają nawet w duże ulewy, da się coś na to poradzić?

Przekreć delikatnie konwerter w prawo stojąc przodem do anteny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z platformą N a teraz NC+ związany jestem od 6 lat. Przedtem żadnych problemów z instalacją. Od miesiąca nie mogę dojść do ładu. Chodzi o szatkowanie obrazu na kanałach hd tvn i canal+(nie wszystkich). Problem występuje kilka godzin dziennie o różnych porach na trzech posiadanych przeze mnie dekoderach. Wczoraj doszedłem do zaskakującego odkrycia. Wystarczyło, że zasłoniłem na chwilę konwerter i szatkowanie ustało. Czy to znaczy, że konwerter jest zepsuty(miałem dwa inne i też cieło), czy jest tzw za mocny sygnał? Czy miał ktoś podobne problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, z platformą N a teraz NC+ związany jestem od 6 lat. Przedtem żadnych problemów z instalacją. Od miesiąca nie mogę dojść do ładu. Chodzi o szatkowanie obrazu na kanałach hd tvn i canal+(nie wszystkich). Problem występuje kilka godzin dziennie o różnych porach na trzech posiadanych przeze mnie dekoderach. Wczoraj doszedłem do zaskakującego odkrycia. Wystarczyło, że zasłoniłem na chwilę konwerter i szatkowanie ustało. Czy to znaczy, że konwerter jest zepsuty(miałem dwa inne i też cieło), czy jest tzw za mocny sygnał? Czy miał ktoś podobne problemy?

A kabel wymieniłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mamy w swojej codziennej praktyce serwisowej coraz więcej takich przypadków, powodem są radiolinie naziemne, niestety zaczęto w Polsce coraz cześciej stosować radiolinie operatorskie w paśmie 10 Ghz (10.15 - 10.65 Ghz) :? Mając analizator widma można to zmierzyć i zobaczyć jak to wygląda, dlatego zasłonięcie anteny lub konwertera ze strony od której znajduje się radiolinia usuwa zakłócenia :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radiolinia zakłóca bezpośrednio odbiór satelitarny więc tłumiki nie istnieją na takie zakłócenia :? Albo szukanie innego miejsca na montaż anteny albo aluminiowy ekran, ale na oko nic nie zrobisz, tylko analizator widma :? (przecież nie mówimy tu o przeszkodach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenę już przestawiłem. Mam ją na balkonie, inaczej jej nie zamontuję. Pozostaje co jakiś czas zasłaniać konwerter. Instalatora z taką aparaturą nawet nie wiem gdzie szukać. Mieszkam w Chełmnie koło Torunia. I jeszcze jedno nie raz przez kilka dni jest całkowity spokój, no i nie zacina wszystkich programów tylko przede wszystkim paczkę TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa walki z zakłoceniami to przede wszystkim jakość pozespołów począwszy już od samego tunera/rerminala. Masówka czyli niska jakość dedykowanych terminali to pierwszy problem. Drugi to konwertery niestety tez podła jakościowo masówka. Trzeci kabelki - bardzo bagatelizowane. Na końcu rzadziej spotykane switche DiSEqC, sumatory z sygnałem naziemnej TV (dodatkowe źródło kłopotów), instalacja poprowadzona w ścianach plus gniazda antenowe.

 

Odpowiednie przyrządy pomiarowe to owszem znaczne ułatwienie. Ale one nic nie pomogą przy braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Odpowiednie kompentencje koniecznie podprarte doświadczeniem (sama teroia to za mało) są podstawą do eliminowania tego typu problemów. Niestety na jeden element nie mamy od pewnego czasu już wpływu czyli zmuszanie abonentów przez nadawaców do dedykowanego szrotu.

 

Każde dodatkowe łączenie przewodów, sumowanie sygnałów, stosowanie dodatkowych przełączników itd to tylko narażanie się na zwiększenie wrażliwości na zakłócenia. Przed zaplanowaniem instalacji powinno się dokonać albo pomiarów albo testowej przymiarki. Oszczędzanie pod namową marketingu na instalacji często sie mści na użytkowniku.

 

O odpowiednio wyposażonego w drogi sprśet pomiarowy instalatora będzie cieżko. Nikt z rozmówców zaś nie przedstawił jeszcze jednej drogi: PAR. Zgłaszasz zakłócenia. Muszą zaregować. Żadna ze służb radiokomunikacyjnych (legalnych) nie moża zakłócać pracy pozostałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pracy wszystko było OK. O godzinie 17 zaczęło ciąć, zakrycie dłonią, a później aluminiową folią konwertera nie przyniosło skutku. Jeżeli to faktycznie zakłócenia przez radiolinie to się poddaje. Szkoda tylko, że umowę z NC+ mam do końca kwietnia. Kurczę przez dwa lata na tym zestawie był spokój, a od 1,5 miecha załamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, żeby tak było. Wymieniłem kable na nowe ze starannym założeniem końcówek F. Miałem założone 3 konwertery, miałem w domu instalatora z miernikiem. Jakość uzyskana na Dekoderze Turbo waha się od 70 do 87% na kanałach HD. Antenę mam 85 cm. Kurczę co jeszcze mogę zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...