Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po wykonaniu tych czynności na ekranie telewizora pojawił się ekran z informacją o ładowaniu jakiegoś upgrade. Liczby które się pokazywały zmieniały wartość na większą, ale pasek postępu nie drgnął. Po kilku minutach znowu pojawił się komunikat Test i ekran telewizora zgasł. Wychodzi chyba jednak opcja o uszkodzeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wykonaniu tych czynności na ekranie telewizora pojawił się ekran z informacją o ładowaniu jakiegoś upgrade. Liczby które się pokazywały zmieniały wartość na większą, ale pasek postępu nie drgnął. Po kilku minutach znowu pojawił się komunikat Test i ekran telewizora zgasł. Wychodzi chyba jednak opcja o uszkodzeniu...

Nie ma co sie zastanawiać,tylko wymienić w APS..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Mam szybkie pytanie: na którym kanale przechodzą nowe uprawnienia?

Nie kanał a transponder. Strumienie EMM czyli danych modyfikujacych karty nie są powiązane z kanałem ale z trnaponderem. Nie ma logiczneog uzasadnienie aby tworzyć wiele oddzielnych strumienie z tymi samymi danymi. Co innego ECM - czyli rozkazy dla odkodowania.

 

Dane o uprawnieniach to są dane wennetrzne nadawcy. Innemu nadawcy ich sie nie ujawnia.

Są 3 podstzawowe kategorie EMM'ów - globalne czyli do wszystkich kart, unikalne - do konkretnej karty i współdzielone (nie w każdym systemie kodowania) - dla grupy kart. Kategoria współdzielonych jest po to aby zmniejszyć ilość wysyałnych EMM'ów.

EMM"y globalne moga być udostępniane innym nadawcom.

 

Na pewneo słania uprawnień nie należy się spodziewać na kanałach - dosyłów nadawanych z transponderów nie wykupionych przez jakiegoś nadawcę pakietu. Np. kanał ID, Crime & Investogation Polsat.

Drugą grupą gdzie raczej nie będzie uprawnień to kanały nadawane z trnaponderów Cyfrowego Polsatu, Orange Polska, platfromy Bis itd..

Czyli pozostają trnapondery platfromy nc+.

 

Generalnie na wszystkich transponderach nc+ powinny być słane uprawnienia. Na pewno klasy globali i wspołdzeielone.

Jednak czasem może nadawca zdecydować się że niektóre specyficzne operacje (aktywacja karty nowego abonenta) będą dosepne tylko na jednym z transponderów - wtedy każdy z kanałów na nim nadawany (nawet niekodowany) jest miejscem dla odbioru specyficznych uprawnień (wspomanian aktywacja).

 

Idea jest taka aby jak naszybiecj dotarłny nowe uprawnienia - czyli EMM'y powinny być dostępne na możliwie najwiekjszej liczbie kanałów z oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę. W chwili obecnej mam mediaboxa i antenę 90, wszystko śmiga jak należy. Zmieniam jednak mieszkanie i tam mam możliwość zamontowania anteny tylko 60 cm. Czy na takiej antenie da się oglądać wszystkie kanały? Mam obawy,że spora część kanałów w HD nie będzie odbierać, tym bardziej, że teren górzysty. Z góry dzięki za pomoc. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z kanałem Fox HD nr 54.Co kilkanaście, kilkadziesiąt sekund obraz jakby się zacinał,skakał na ułamek sekundy .Pozostałe kanały z tego transpondera m.in HBO HD TVP 2 HD. Foxlife HD, Cinemax 2HD,Polsat HD działają bez zarzutu(wszystkie pozostałe kanały również). Dodam ze wczoraj technik z miernikiem ustawił antenę na transponderze z paczką TVN-ów z bardzo dobrym skutkiem. Minimalne kręcenia konwerterem nie dało rezultatu. Antena jest 80 cm, dekodery Sagemcom i Pace PVR 500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli masz poprawne wskaźniki odbioru i na innych kanałach z tego samego tranpondera nie a zakłócen to nie jest to wina Twojego tunera, anteny itd. Dosył do NC+ też może fiksować - tak jest z kanałami Nat Geo w HD w godzinach przedpołudniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W tunerach po Cyfrze+ w menu uystawienia anteny masz wskazanie tylko dla transpondera ustawionego parametrami wywoływanymi klawiszem B - otwiera się okno podmenu i po zmianie pozycji/satelity na INNY mozesz wpisać tranponder do przetestowania. Wychodząc z tego podmenu masz wynik pomiaru. Pamiętaj aby po zakończeniu monotorowania poziomu z róznych tranponderów ustawić z powrotem HOTBIRD z domyślnymi ustawieniemia bo nie beda mołgy się wykonac automatyczne aktualizacje listy kanałow oraz oprogramowania tunera. Domyłśnie to chyba jest 10719 (ew. 10892). To że na tym trnaponderze jest OK nie oznacza że na innuch jest tak samo.

 

Wynik pomiaru jest reprezentowny paksiem gdzie jego długość obrazuje poziom napięcia AGC w głowicy - poziom sygnały ale to drugorzędny parameterem, zaś najważniejszy jakość sygnału jest kodowana czterowartościowo: kolor zielony - b. dobra i dobra jakość sygnału brak błedów odboiru, kolor pomarańczowy - korygowalne błędy - sygnał niedostateczny odbiór ze sporadycznymi zakłóceniami, kolor czerwony - liczne błedy z dużym poziomem błędów niekorygowalnych (BER) - niemożłiwość odbioru dodatgkowych danych (EPG, tablice PMT), obraz dźwięk niestsabilnym przerywany, brak paska - jakość sygnału niewystarczajaca do poprawnej pracy demodudalotra - praktyczny brak sygnału.

 

 

Jeszcze raz - wychyleniem/długością paska nie należy sie przejmować ani nniemożna traktować jako oceny jakości sygnału. Pasek może być na 1 i mozna mieć super jakość sygnału jak długość bliską 5 a jakośc na poziomie koloru czerwonego. Parametr AGC opisuje głównie to co się dzieje pomiędzy konwerterem a tunerem - wszelkie uszkodzenie kabla, problemy z dopasowaniem będa zauważalne w postaci regularnie powtarzających się (w dziedzinie częstotliwości nie czasu) obniżeń wartości poziomu sygnału. Zaś o tym jaki sygnał dociera do anteny informuje przede wszystkim jakośc sygnału i ona decyduje o tym czy nie będzie nam zanikać obraz.

 

Aha kolory podałem zgodnie z oryginalną kolorystyka jaką mozna spotkac w wersjach tunerów SD oraz pierwszych HD. W nowej szacie graficznej jest nieco inna paleta kolorów ale szybko skojarzymy przypisanie kolorów paska. Kolor zbliżony do zielonego to OK jakość kolor zlbiżónoy do czernowej b. zła jakość, pośredni to odpowiednik pomarańczowego.

 

 

Podczas odbioru na ekranie w przpyadku obniżenija jakości pojawia sie albo czerwone kółko - odpowiednik pomarańczowego paska - lub czerwony kwadracik odpowiednik czerowngo paska lub jego braku w menu ustawienia anteny. Koiłeczko / kwadracik nie pojawi się gdy są wyswietlane inne elementy grafiki ekranowej (grafika ekranowa przykryje miejsce wyświetlania sanu jakości sygnału podczas oglądania TV).

 

Tłumaczone, opisywane juz ponad 15 lat temu jak widac niestety nadal to trzeba robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fatygę .

Za czasów cyfry faktycznie pojawiało się kółeczko jak był słaby sygnał ale teraz jest nc+ i pojawia się komunikat słaby sygnał........ wymieniłem niedawno kable zew. czrne i wew. białe przed wymianą miałem 4.2 i było ok a teraz 4.8 i d...pa pasek cały czas zielony i zgłupiałem już teraz bo to nielogiczne.

Dodam iż problem dotyczy tylko 4 pierwszych kanałów czyli paczki TVN -ów hd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie ten sam problem co @banita24 od wczoraj mam tylko cześć kanałów... niema wogole żadnych kanałów z paczki TVN brakuje Canal plus Film I HBO. Na kanałach których brakuje mam komunikat.. Brak Sygnału ale np.TVP 1 czy Canal+ odbierają prawidłowo.. Sprawdziłem Antene i wszystko gra.. Sila sygnału 100% tylko.. na jakości mam 0% co może być przyczyna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fatygę .

Za czasów cyfry faktycznie pojawiało się kółeczko jak był słaby sygnał ale teraz jest nc+ i pojawia się komunikat słaby sygnał........ wymieniłem niedawno kable zew. czrne i wew. białe przed wymianą miałem 4.2 i było ok a teraz 4.8 i d...pa pasek cały czas zielony i zgłupiałem już teraz bo to nielogiczne.

Dodam iż problem dotyczy tylko 4 pierwszych kanałów czyli paczki TVN -ów hd

 

Kolego podejrzewam że Twoim problemem z odbiorem TVNów 11508V jest źle skręcony konwerter w uchwycie, byle deszczyk i klapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wypadałoby sprawdzić, czy aby czasza nie jest pokrzywiona. Anteny, do których jechałem w ostatnich dniach z powodu braku TVN-ów HD były pokrzywione. Były to czasze Corab dawane w zestawach przez operatora. Skrzywienie miało miejsce dokładnie nad zakończeniem tylnego stelaża z tworzywa sztucznego. Po Xawerym jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie są najgorsze do odbioru. Problem się pojawia jak abonenci mają źle ustawione anteny lub zbyt małe.

 

Zgadzam się z tym co napisałeś, ale istnieje jeszcze jeden problem. Jeżeli ktoś ma antenę starą 5-7 lat należy ją wymienić na nową.

Przy opadasz deszczu zawsze wspomniane kanały będą płakać o brak sygnału. Po tylu latach antena ma prawo źle odbierać bo gubi geometrię.

Żadna wymiana kabli , konwerterów itp. Najpierw radzę zainteresować się talerzem. Kupować sprawdzone firmy takie jak np. Corab biały (80 cm w większości wystarczy. Zazwyczaj i tak jest zapas sygnału więc nie ma sensu montować 90 cm bo jest większa i może się wydawać, że lepiej będzie śmigać). Ustawiać z miernikiem, a nie na oko. Jeżeli się nie posiada to zamówić montera. Oczywiście, tereny górzyste itp większa czasza, ale nie ma co przesadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...