Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

odpowiednio wyposażonego w drogi sprśet pomiarowy instalatora będzie cieżko. Nikt z rozmówców zaś nie przedstawił jeszcze jednej drogi: PAR. Zgłaszasz zakłócenia. Muszą zaregować. Żadna ze służb radiokomunikacyjnych (legalnych) nie moża zakłócać pracy pozostałych.

ta154san

Czasami wpadam

Czasami wpadam

 

Posty: 105

Dołączył(a): 27 mar 2013, o 09:16

 

 

 

Skoro się już namęczyłeś , to może zrób to co przedmówca napisał..., niech teraz inni za ciebie się pomęczą a być może to jest jedyna droga która może się przydać także innym. Telefon kosztuje grosze a i mniejsze wrzody w żołądku...to już jest coś warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od około 2 tyg. mam problem z odbiorem niektórych kanałów z NC+ czyli: TVP1 HD, MGM HD, Romance TV HD to wszystko dzieje się na tunerze SAGEM z NC+ Siła sygnału jest na 43% a jakość na 75% wiem że to za mało ale niedawno jeszcze było wszystko na 75%.

Sprawdzałem instalacje anteny ale wszystko jest O.K nie przestawiła się, podłączyłem nowy kabel zmieniłem konwenter i dalej nic. Nie mogę przekroczyć siły sygnału powyżej 50%.

Mam jeszcze drugi dekoder VU+DUO tam te programy odbierają ale też siła sygnału jest 60% a do niedawna było na 80% a niektóre nawet na 95% a teraz max 83%.

Czasze mam 95 cm. podłączałem już nawet kablem bezpośrednio od konwentera do tunera(sagem) próbowałem delikatnie przestawiać czasze, ale nic to nie daje.

Sam nie wiem co mam dalej robić, gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi taka sprawę. Kiedyś gościowi na wiosnę montowałem antenę. Postanowił,że antena ma być w tym konkretnym miejscu. Po zapoznaniu się z terenem stwierdziłem,że miejsce jest kiepskie.Ale on swoje.No to ok. zamontowałem. Po ponad roku dzwoni i mówi,że ma zakłócenia i siła sygnału spadła. Podjechałem do niego. I co się okazało,że moje obawy co do montażu w tym miejscu potwierdziły się. Miał sosenki przed domem,które szybko się pieły w górę i w końcu zaczęły zasłaniać mu czaszę. Facet miał do mnie pretensje i stwierdził,że to moja wina. Zawinąłem się i pozostał z kłopotem :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już cztery razy taszczyłem cały sprzęt na dach(monitor, dekoder) i max siła sygnału to 50%, przewód dałem nowy już drugi raz bezpośrednio od konwentera (1 metr) nie przez multiswicha. Czasza na oko jest O.K, ale zaciekawiła mnie sugestia "zwichrowania"... to muszę jeszcze sprawdzić.

Oczywiście teren wokoło sprawdzony, od 6 lat nic nie pojawiło się nowego na horyzoncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, założyłem wczoraj następny konwerter, tym razem nowy INVERTO RED EXTEND 0,3 dB. Od wczoraj spokój, ale nie chwale dnia przed zachodem słońca. Z tą radiolinią powiem, że się wystraszyłem, ale czy to możliwe, że zakłócenia zdarzają się czasami codziennie przez kilka godzin, a czasami raz na trzy, cztery dni. Nie mam pojęcia na jakiej zasadzie działają radiolinie, no ale chyba zakłócenia były by ciągłe. Dodam jeszcze, że wczoraj miałem montera z 25 letnim stażem w branży satelitarnej i stwierdził na miernik, że antena ustawiona jest idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety albo stety u sąsiada sygnał jest na niektórych tylko kanałach słaby, nawet 40% a na innych dochodzi do 90%. Tylko że nie wpływa to na odbiór, bo wszystkie kanały u niego działają.

Dzisiaj będę dalej walczył, sprawdzę czy talerz nie zwichrowany i pozamieniam dekodery, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a więc po 3 dniach spokojnego oglądania na nowym konwerterze dziś zaczęło ciąć (jest pochmurno i popaduje). Zacinania jednak są diametralnie inne od tych poprzednio. Nie szatkuje obraz godzinami, ale zacięcia pojawiają się na kilka, kilkanaście sekund z częstotliwością co kilkanaście, kilkadziesiąt minut. Być może lekki skręt konwertera sprawi ,że przestanie ciąć, ale musi się wypogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawy mają się tak, podłączyłem w miejsce Sagema VU+Duo i programy wszystkie odbierają, siła sygnału 63% na TVP1HD w sagemie na tym kanale jest 43%.

Teraz są dwie możliwości, albo sagem jest zepsuty, abo Vu jest na tyle dobry że potrafi sobie wzmocnić sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli problem jest z samą czaszą?

 

Przecież to masówka byle jakie wytłoczenie na prasie. Jakość i dokładność wykonania czasy to też temat rzeka.... Producent przejdzie na tańszą blachę i po wytłoczeniu jej geometria będzie inna. (metal po zejściu z prasy chce powrócić do pierwotnego kształtu - to o ile ulegnie deformacji to juz zależy od materiału.).

 

Czasem montaż może spowodować deformację jej geometrii. Gorszym jest nie tyle spadek zysku anteny ale pogorszenie jej kierunkowości. Na orbicie jest ciasno i gęsto. Po zamontowaniu - mocowanie też pracuje. Warto zwrócić uwagę że jak ocujemy np. do balonu itp.... to cieżar antenty plus siły spowodowane wiatrem spowodują przemieszczneie się mocowania. Kołki w ścianie też pracują, element mocujący też potrafi się odkszałcić. Dlatego po zamocowaniu powinno się skontrolowaźć i skorygować.

 

Koniec z tym off-topem.

 

Z dawnych czasów jeszcze analoga pamietam jak pozycja 16'E zakłocała analogową Vivę na HotBirdzie. Wieć nie tylko radiolinie... A jak kierunkowość anteny kiepskawa to przecież te 3' na orbicie to niewielka różnica.

 

Jeszcze jedna uwaga....

 

Śrubki te zwykłe ocynkowane zamieniamy oczywiście na mosiężne albo nierdzewne ale w przpypadku tych ostanich koniecznie należy gwinty przesmarować specjalną pastą do stali nierdzewnej - inaczej będzie problem z odkręceniem. Jakakowiek wymiania, przestawienie, korekta (nie mówiac o deontażu) odbędzie się bezproblemowo nawet po kilkunastu latach. Używanie zwykłych ocynkowanych śrub ...... za pewien czas pozostanie tylko jedna opcja - flex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...