Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że ten temat jest też potrzebny w tym wątku, bo spółdzielnie na ratajach maja udziały w Inei a co za tym idzie zakazali montażu anten, co niestety zalatuje już praktyka monopolistyczna, bo jesteśmy zmuszani do korzystania tylko z jednego operatora, bo konkurencja tez na ten teren nie jest wpuszczana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALE szanowni obywatele

 

wladza BLOKU mieszkalnego ma PRAWO zastrzec sobie w umowie calego bloku w umowie z lokatorem mieszkania ze NIE wyraza zgody na montaz dodatkowych obiektow na BLOKU blokowisku , jesli dokument jest ustanowiony przez sad czy jakas instytucje wyzszej instancji to nie pomoze zadne tlumaczenie ze to monopol , wladza czy przymuszanie do "ustalonego" wyboru czyli w tym przypadku ktory opisujecie wyboru na operatora kablowgo INEA

 

FAKT zalatuje tu mega MONOPOLEM i wladza jednego podmiotu - INEA - ktory niestety stosuje takie praktyki ...

jedynym opcjonalnym rozwiazaniem jest pismo do UOK i przedlozenie praktyk i sytuacji jaka ma miejsce w tym czy kilku miejscach

 

TAKA dostalem odpowiedz od wladzy spoldzielni kamienic ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, śledzę forum dość długo, ale dopiero dziś telefon z Inei sprowokował mnie do postu... Dzwoni pani i próbuje wcisnąć mi dekoder HD. Jasno i wyraźnie mówię jej, że nie chcę żadnych kanałów HD, bo są za drogie i w tym temacie nie pogadamy. Ona do mnie, że wymiana dekodera z dopłatą 5 zł (chyba) da mi dodatkowo dwa kanały HD - TVN i coś jeszcze. Zapytałem jeszcze dość grzecznie, czy słyszała, co do niej przed chwilą powiedziałem... Ona brnie dalej i słyszę, że na nowym dekoderze będę miał lepszą jakość odbioru kanałów SD. Itd...

1. Moje pytanie, bo nie miałem okazji testować dekodera HD, czy to prawda? (jestem na 95% pewien że nie, ale wolę się upewnić)

2. A jeśli to prawda, to czy to jest zgodne z umową/prawem, żeby brać pieniądze za wymianę takiego dekodera - płacę w tej chwili za pakiet Max z dekoderem Technisat, ale jeśli Inea nie dostarcza mi zamówionej usługi w najlepszej możliwej (u nich) jakości to chyba coś tu nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o maaamma mia

 

przeciez tysiace razy byla juz mowa o jakosc przekazu SD i HD

 

po pierwsze i podstawowe !!!! kazda osoba INACZEJ widzi to co oglada na TV czy to do was niedociera ??

Dla jednej osoby kanal SD bedzie wypas bo dostrzeze cos co nazywacie "szczegolem" , a inna osoba wogole tego nie zauwazy , tak samo sie ma do odbioru HD

kazde OKO czlowieka dostrzega inaczej niz oko drugiego czlowieka , wiec nie piszcie bzdur ze to lepsze to gorsze i bla bla bla

 

po drugie SPRZET jaki posiadacie czyli TV to tez odgrywa mega role w odbiorze SD i HD !!!!!!!!

opcje podlaczenia wplywaja tez na ten fakt

opcje dostrojenia obrazu w TV tez MAJA duze znaczenie !!!!!! , jeden ustawi sobie wiecej koloru w tv albo glebsza czern !!albo inny kontrast

TO WPLYWA na jakos odbioru

 

po trzecie nie PO to na swiecie opracowano jakosc SD i HD by nie bylo widac roznicy a widac ja BANKOWO mimo iz wiele KANALOW W POLSCE to pseudo HD ale jak mowie WIDAC roznice zreszta sami tez pisaliscie o kosmetycznych naciaganiach kanalow HD !!!

 

 

sumujac kazdy musi sie sam przekonac co to HD , jak wyglada w roznicy z SD nie ma BATA ludzie

dla mnie nie ma porownania miedzy SD technisat a SD adb , i tak samo jesli biega o HD !!! inaczej dostroilem obraz w tv i ta jakosc mnie zadowala

 

wiec jak kolega pisze i tlumaczy sie ze JESLI jakosc kanalow = sygnalu mu nie bedzie odpowiadac to czy to ZGODNE Z prawem ze obiecuja cos a to nie dziala czy nie wyglada jak powinno, WIDZIALY galy co braly , prawnie technicznie i jakkolwiek legalnie nie ma opcji rezygnacji bo " kolega " ma obraz w kratke a ja nie HAHA , od tego jest technik by sprawdzil opcje dostarczenia jak najlepszej jakosci sygnalu do domu , KAZDY operator ma swoje wytyczne " jakosci " ktore musza byc zapewnione i tego sie trzymaja , NIE pasuje to mozesz sie sądzic po rozprawach skoro teoretyzujac twierdzisz ze to moze OSZUSTWO !!

 

TAK operator moze i ma prawo do pobierania dodatkowych oplat za sprzet jaki udostepnia , nie ma regulacji UOK ze sprzet musi byc wypozyczany za FREEE

logistyka i polityka kazdej firmy jest inna , jeden Ci da , drugi wykasuje jak za ZBOZE !!

 

I na koniec faktem jest ze jesli ktos choc odrobine nie zna i nie interesuje sie TYM co chce ogladac placic , to SPRZEDAWCA i tak wcisnie Ci nadrosze zabawki jakie ma bo to NORMALNE ze chce zarobic i nosem wyczuje osobe ktora jest zielona i nie orientuje sie

( na marginesie oferta INEA hd za darmo tez jest podchwytliwa , cytat ' dostanie pan dwa kanaly hd za free , bez oplat , ale pakiet cyfrowy HD kosztuje 5 zl wiecej "wiec mam wrazenie ze wiele dalo sie zlapac na to :lol2: )

 

KAPUJECIE co piszecie :)

 

to milego HD zycze spogladajac na SD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie czy to normalne ze mam sile sygnalu na poziomie 10 procent? Mam dekoder adb pvr podlaczony pod zwyklego crt samsunga 50 hz slim i na wiekszosci kanalach smuzy tzn rozlewaja sie kontury. Strasznie mnie to wkurza. Czego to moze byc wina? Sygnalu? Dekodera? Dodam ze jakosc mam 100 procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do youandi:

zanim zaczniesz wzywać mamę i sypać hurtowo wykrzyknikami to choć przeczytaj ze zrozumieniem. Mnie nie interesuje opinia na temat odbioru SD na różnych dekoderach, tylko wkurza bezczelność Inei wciskającej nowy dekoder pod pretekstem lepszej jakości obrazu w przekazie cyfrowym (sic!). Nie jestem też przekonany, że nawet gdyby inny dekoder dawał lepszą jakość, to operator jest w porządku pobierając za wymianę dodatkową (bo przecież za obecny dekoder też płacę w abonamencie lub przy podpisywaniu umowy) opłatę - Inea przecież obiecywała cyfrową jakość obrazu. Czy może być bardziej cyfrowa jakość? Czy usługa jest taka, jaką mi obiecano i na jaką podpisałem umowę? I co ma z tym wspólnego logistyka firmy?

 

>>przeciez tysiace razy byla juz mowa o jakosc przekazu SD i HD

o wszystkim już gdzieś była mowa tysiące razy. Czyli już nikt nigdy żadnego pytania zadać nie może:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj toshiro ...

chyba naprawde jestes swiezy w swiecie technik TV kablowej , satelitarnej , hd , sd itp nowinek

 

mysle ze JA jako osoba ktora posiadala od samego poczatku mozliwosc odbioru np pierwszej platformy cyfrowej w Polsce , testowania tego balaganu , przegladu kablowek w kraju w ofercie np cyfrowej od strony tech i widz to bez urazy wiem co pisze i jak pisze :) bo mam doswiadczenie :)

a POTEGA INEI to juz legendy krazace w wlkp bo nie tylko Ty wkurXXX sie ze maja taki MONOPOL i takie ceny i WCIAZ maja sie za WLADCOW !!!

uwierz TV moze byc bardziej cyfrowe i bardziej HD , gdybym nie widzial napewni bym nie napisal !!!

niestety w POLAND wiele dostepnosci jest drogie i zaklamane jakby np przesyl kanalow HD , za granicami nie ma opcji by kanal HD byl przekazywany z tak niskimi danymi przesylu , a POLSCE sie tak robi i nazywa sie to kanalem HD i nalepia znak HD :) ,

TAK sa stacje ktore nadaja prawdziwe HD ale policzysz je na palcach jednej reki i zostanie CI kilka palcow wolnych :)

szacun ale WYBACZ :)

 

 

paweo79

JAKOSC teoretyzujac kazdy bedzie miec 99-100%

sila sygnalu zalezna jest od jakosc wykonanego polaczenia od gniazda kablowego w domu czyli np domowe rozgalezniki sygnalu bo mam 4 telewizory i kazdy chce miec np analogowa kablowke ... ja mam sile 29%-37% , a czasami jest nawet nizej 20% wiec jak widac to wina KABLOWKI albo stacji czolowej do ktorej jestesMY podlaczeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] mysle ze JA jako osoba ktora posiadala od samego poczatku mozliwosc odbioru np pierwszej platformy cyfrowej w Polsce , testowania tego balaganu , przegladu kablowek w kraju w ofercie np cyfrowej od strony tech i widz to bez urazy wiem co pisze i jak pisze :) [...]

 

Tak youandi, jesteś wielki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

youandi,

świeży jak świeży - nikt nie jest dobry we wszystkim. I wystarczy, że jestem dobry w tym, co naprawdę potrzebuję, a o to na czym się znam mniej pytam np na forum

mysle ze JA jako osoba ktora zna język ojczysty to bez urazy wiem co pisze i jak pisze, Ty natomiast piszesz do kogoś innego, bo na moje pytania nie odpowiedziałeś. Tak np. w ogóle nie odnoszę się do kanałów HD, tylko SD.

Co do Inei - no właśnie, legendy. Ja się nie wkurzam na ich monopol faktyczny czy teoretyczny (bo tu mam jasność sytuacji i nie czuję się oszukany, co nie znaczy, że mi się taka sytuacja podoba). Przedstawiłem sytuację, w której przedstawiciel Inei bezczelnie wciska kit i wprowadza w błąd klienta, a to już może się skończyć w sądzie.

 

nie dramatyzuj

i nie krzycz, bo już późno:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sąd czy nie sąd i tak szary polaczek nie wygra ,,, polaczku

 

nikt nie czyta umow ktore wreczaja do podpisu a jest tego full , sam bylem zdziwony ile papierow do tego by podpisac oferte MAXhd w promocji

 

FAKTEM jest to ze INEA objela juz monopol pare lat temu i z roku na rok to sie nie zmienia na lepsze dla klienta tylko dla firmy

 

i faktem jest ze ta firma nie miala jeszcze zadnej kontroli ze strony URZEDU chrony prawi i konsumenta ...

 

i nie krzycze tylko wyrazam opinie :)

 

ja jestem zadowolony , mam zbiorke kanalow ogolnie dostepnych u wielu dostawcow w jednym miejscu i SZAFA GRA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje aby wszyscy niezadowoleni rozwiązali umowę z INEĄ :read:

I przenieść się do platform cyfrowych - mamy kilka więc chyba każdy znajdzie coś dla siebie w odpowiedniej cenie.

 

A z czatu inei to korzystam bardzo rzadko - odczuwam że na moje pytania odpowiada jakiś "boot" - szkoda czasu.

 

Jedyna nadzieja że INEA jako firma ma pracowników co czytają fora internetowe i może jakieś wnioski wyciągną.Dlatego nie uruchomili forum na swojej stronie.Tam by się dopiero działo :-?:-?:-?:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no ale o to wlasnie chodzi ze NIE kazdy z was moze wziac platforme cyfrowa z braku mozliwosci montazu anteny sat ...

 

ja korzystalem z cyfry+ , umowe zakonczylem i wrocilem do kablowki i jestem zadowolony ,

fakt cenowo w tym wyborze przegralem , ale za to MAM kilka propozycji z kilku platform cyfrowych w jednym miejscu czyli kablowce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie czy to normalne ze mam sile sygnalu na poziomie 10 procent? Mam dekoder adb pvr podlaczony pod zwyklego crt samsunga 50 hz slim i na wiekszosci kanalach smuzy tzn rozlewaja sie kontury. Strasznie mnie to wkurza. Czego to moze byc wina? Sygnalu? Dekodera? Dodam ze jakosc mam 100 procent.

 

Konktetnie nikt mi nie odpowiedział:

 

1.Czy to normalne, że mam siłe sygnału na poziomie 9-10 % ?

2. Czy komuś smuży, rozlewają się kontury widać to np: na zbliżeniu twarzy w filmi np: Na Kino Polska, Zone Europa, Ale Kino i Canal +?

3. Czy telewizor może mieć na to wpływ? CRT Samsung Slim 50 HZ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

1 nie nie jest normalne zeby miec sile sygnalu na poziomie 10% , zamow wizyte technika

2 albo masz trafiony TV , albo masz zle ustawiony , albo WYMIEN kabel HDMI na lepszej jakosc , powiedz technikowi jak sprawdzi Twoj dekoder

3 tak niektore TV gryza sie nie tyle z dekoderem ale KABLE hdmi maja duzy wplyw na odbior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak np. w ogóle nie odnoszę się do kanałów HD, tylko SD.

No ja tak zrozumiałem Twoje pytanie.

IMHO uważam, że w chwili obecnej (na dekoderze PVR), mam w chwili obecnej lepszy obraz kanałów SD niż na poprzednim dekoderze Technisat-u (nie HD).

Z tym, że z zaznaczeniem, że jakość obrazu, a w zasadzie jego odbiór przez poszczególnego widza, zależy od miliona czynników i powyższe może nie powtórzyć się u Ciebie.

Jeżeli nie jest potrzebna Tobie nagrywarka i problemy z działaniem pilotowo-firmwarowym, to nie bierz dekodera.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że dorzucę swoje parę groszy apropo nowego dekodera ADB PVR:

korzystam z niego od dwóch tygodni i nie zauważyłem (doświadczyłem) żadnych problemów, na początku byłem sceptycznie nastawiony mając w pamięci problemy z poprzednim ADB, którego używałem, ale jak na razie:

1) obraz, zarówno jak na SD i HD jest bardzo dobry!

2) siła sygnału na poziomie 57-60%, jakość 100%

3) nagrywa idealnie, jakość nagrań idealna SD i HD, podobnie działą time shift

4) nie zawiesza się, dysk pracuje cicho

ja na razie jestem bardzo zadowolony i nie żałuję wymiany technisata HD na ADB HD PVR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa dla mnie troche dziwnie dziala TU opcja TIME SHIFT

 

przyklad

przelaczam sobie na JAKIS tam kanal i on sobie leci , leci i ok ,

nagle chcialbym sobie cofnac kilka minut do tylu I OD tego momentu zaczac nagrywanie

ale nagrywanie NIE dziala wtedy

 

DEKODER nagrywa tylko BUFOR od momentu przelaczenia na dany kanal , czyli tak naprawde chce nagrac koncowke filmu a on i tak nagra mi zawsze od MOMENTU kiedy przelaczylem na dana stacje czyli NAGRA mi wszystko a nie tylko od TEGO momentu do ktorego sobie cofnalem program

i tak samo ma sie ze gdy ogladamy sobie jakis kanal TV i nagle nas oswieci ze chcemy to nagrac od TERAZ to dekoder nie nagra od TERAZ tylko nagra od momentu przelaczenia na dany KANAL :(

 

poprawcie mnie jesli sie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...