Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

[...]wczoraj doszla nowa usterka bo co jakis czas dekoder nie widzi karty i obraz znika pojawia sie czerwony ekran z komunikatem o zaniku sygnalu lub aktualizacji karty trzeba przelaczyc na inny kanal na chwile i znika i tak co jakis czas wkurzajace to jest wiec niech wymianiaja dekoder na sprawny

 

U mnie również pojawia się ten komunikat, ale tylko na Discovery HD (tylko ten HD mam wykupiony). Co jakiś czas przycina się też dźwięk. podobny problem z dźwiękiem na TVN HD.

Może to wina siły sygnału? U mnie na Discovery HD wynosi 11-15%, czyli cieniutko... Dziś przychodzi technik zakładać zwrotnicę, zobaczymy co powie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy technik byl trefny tak zadecydowal a dodatkowo wczoraj doszla nowa usterka bo co jakis czas dekoder nie widzi karty i obraz znika pojawia sie czerwony ekran z komunikatem o zaniku sygnalu lub aktualizacji karty trzeba przelaczyc na inny kanal na chwile i znika i tak co jakis czas wkurzajace to jest wiec niech wymianiaja dekoder na sprawny

ja wczoraj mialem taka sama sytuacje wiec podejrzewam ze to nie jest wina dekodera tylko inea ma jakies problemy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czyli reasumując dekoder ADB HD PVR to ....... nieporozumienie [...]

 

Wydaje mi się, że dekoder jest raczej udany, są pewne bugi, ale miejmy nadzieję, że wyjdzie jakaś aktualizacja, która je zniweluje. Nie wszystko, co dzieje się złego w sieci jest winą sprzętu końcowego, miejmy nadzieję, że wszystko z czasem zostanie dopracowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Właśnie podłączyłem PVR-a.

Ogólnie robi dobre wrażenie.

Instrukcja obsługi do bani. Wrzuciłem ją do kartona i jadę na czuja.

Software mało stabilny. W trakcie układania listy cały czas mi się wyłącza. Ale zmiany zapamiętuje.

Reakcja na pilota beznadziejna. Czasami nie wiadomo czy nacisnąłeś czy nie. Czasami reaguje dwa razy. Koszmar.

Kanały przełącza (góra-dół) szybko. Po wpisaniu numeru czas przełączania jest na pewno szybszy niż zwykłego dekodera (bez HD). Nie poraża, ale też nie przeraża.

Oczywiście ściągnął sobie najnowszy software.

Siła sygnału: 33%

Jakość: 100%

 

Na razie działam na pakiecie absolutnie podstawowym do czasu aktywacji reszty. Mam nadzieję, że do jutra.

Nagrywać, nagrywa. Teraz muszę tylko zapoznać się z samym modułem nagrywarki. O co w nim chodzi.

 

pozdrawiam

Mystik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bani. potwierdzam problemy PVR u mnie tez wystąpiło to co ktoś juz wcześniej opisywał nie moge odtwarzać nagranych programów(czarna plansza licznik0,00,00) do tego komunikaty o braku adio/video lub karty :evil: jutro bedzie technik. Ale zastanawiające jest to ze rano 0 7 wszystko działało ogladałem nagrany w weekend program popołudniu był technik założyć zwrotnice po jego wyjściu okazało sie to co opisałem wyżej. Teraz ciekawe czy nie ma to czegoś wspólnego z wspomnianą zwrotnicą :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dla mających dekoder ADB HD - ten bez pvr

 

czy był jakis nowy firmware , jakas aktualizacja do tego dekodera ?

 

pytam gdyz swego czasu miałem problemy z tym dekoderem z dzwiękiem - zanikał mi na ułamki milisekund i w koncu wymieniłem go na technisata hd

 

niestety od jakiegos czasu technisat sie jakby zacina , zawiesza nic nie pomaga tylko wyjecie wtyczki z gniazdka sieciowego

 

pan w biurze obsługi zaproponował mi wymiane na niby nowsza dostawe dekoderów ADB - ze niby soft nowszy mają

 

ktos cos wie ? ma ktos jakies doswiadczenia , przykrosci z zanikiem dzwieku na ADB lub miał kiedys a teraz tego nie ma ?

 

jakby co posiadam TV Sony

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dekoder ADB HD od grudnia 2008 i zanikania dźwięku już nie ma. 21 stycznia 2010 wyszedł nowy soft i zanikanie dźwięku zniknęło, dekoder minimalnie szybciej chodzi i nic poza tym. Od czasu kiedy wgrał się nowy soft nic się nie zacięło. Też posiadam telewizor SONY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze coś dodam.

Za każdym razem jak jestem w jakimkolwiek menu (do zmiany opcji lub kanałów) dekoder po kilkunastu sekundach mi się wyłącza.

No to nie jest za ciekawie :/

Przynajmniej mogę odtworzyć to co nagrałem. Dobre i to. Cieszę się jak dziecko z tego, że przynajmniej jedna funkcja opisana w instrukcji obsługi działa :brawo:

Chyba trzeba czekać na zmianę softu.

Jeszcze raz napiszę, że sterowanie pilotem to jedna wielka porażka. Czas reakcji dekodera zbliża się do nieskończoności. Tam chyba siedzi jakaś Atmega i obsługuje Windows2012 :twisted:

 

pozdrawiam

Mystik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siła sygnału 50% jakość 100

 

No to sygnał masz idealny, wygląda, że sprzęt do wymiany...

Ja po dzisiejszej wizycie technika mam wszystko ok, nie pojawiają się już komunikaty o braku audio/video oraz nie zanika dźwięk. Pan zmienił mi zwrotnicę oraz kabelki i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec

wartosci sila i jakosc sa przeklamane i sluza tylko orientacyjnie dla serwisu i technika

niby sugeruja sie wartosciami konsultanci na czacie ale one dla nas sa zafalszowane wiec nie bierzcietych cyferek do serca

 

TAK dekodery zawieszaja sie na kanalach HD , czkawka , klatowanie glos - WTEDY dekoder do wymiany WADA FABRYCZNA nie softu

TAK dekodery wieszaja sie przy nagrywaniu , nagrywaja ale nie odtwarzaja nagranego materialu CZYLI trafilem na taki feler- WADA fabryczna do wymiany

TAK dekodery zawieszaja sie podczas korzystania z menu , dlawia sie , nie reaguja na polecenia PILOTA - DO wymiany

 

moj deko reaguje na pilota ok , nie musze celowac w dekoder lapie ok :)

 

no i tu psikus , kiedys mialem technisata hd i on mial akurat wade ze obraz robil sie rozowy i lipa , tylko z pradu trza bylo wyjac i dziala ale na jakies 5-10 minut i znow ROZOWA zawiecha , poszedlem do BOKu lala podlaczyla mi dekoder i ZONK ani razu sie nie zawiesil skubany, a w domu na 3 roznych telewizorach sprawdzalem i zawiechy ... wiec uwazajcie na testy w BOKU bo moga a nie musza wam sprzet wymienic :) wiec PANI wpadla na pomysl i kazala WADE dekodera nagrac KOMORKA

wiec nagralem pokazalem chyba z 15 zawieszen dekodera i wkoncu spisala TECHNISATA na zlom :)

 

 

a tak z innej beki ,,, moze skumulujemy WADY i ZALETY ADB PVR ... zapewne jakies wrazenia juz mamy jako uzytkownicy tegoz sprzetu ....piszcie posty zobaczymy co jak komu dziala !! :):mrgreen::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od wad:

- brak możliwości ustawienia przypomnienia o programie,

- brak możliwości edycji nagranego materiału,

- brak możliwości zgrania na zewnątrz materiału (ale tej funkcjonalności ze zrozumiałych względów nie będzie pewnie nigdy)

 

Teraz zalety:

- sprawne, intuicyjne programowanie nagrywania,

- dwa tunery (możliwość nagrywania i jednocześnie oglądania innego programu),

- grafika i ergonomia menu przyzwoite i miłe dla oka

- przejrzyste EPG (możliwość ustawienia dwóch widoków: gazeta i tabela), możliwość wyszukiwania programów po nazwie (choć szybkość działania tej funkcji można by zaliczyć do wad, ale jest!)

- sprawnie działająca funkcja time-shift (pauzowanie, przewijanie)

- dobra jakość programów hd, lepsza niż w poprzednim ADB jakość kanałów SD

 

Tyle na razie zauważyłem. Niepokoją trochę sygnały o dużej liczbie wadliwych egzemplarzy :( Sprzęt jest dosyć zaawansowany technologicznie i drobne niedociągnięcia mogą się zdarzyć, ale niektóre wady, o których piszecie są nie do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd to info Andi? TVE znaczy się Tv Espania? Ja dzisiaj jak pobierałem dekoder PVR otrzymałem informacje, że do czerwca ma być dołączonych około 15 programów. Jeszcze gdyby włączyli Discovery Historia, ESPN America i Sportkluby to już nie miał bym się do czego doczepić i byłbym w pełni usatysfakcjonowany. A i od czerwca najprawdopodobniej nowy cennik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, jeszcze parę dni temu pisałem,że nie wymienię mojego technisata na nowego PVR-ka, no ale ciekawość nowości zwyciężyła. Już jest u mnie. Jak na razie wygląda to tak (oczywiście wg.mnie)

zalety:

- wydaje mi się,że jest lepsza jakość zarówno programów SD jak i HD

- dwa tunery (możliwość nagrywania programu, oglądając inny)

- nagrywanie działa stabilnie, obraz szczególnie z HD po nagraniu jak żyletka

- ciekawe EPG

wady:

- tworzenie swojej listy programów trwała prawie 1 godz., za drugim razem już krócej

- wizualnie technisat był ładniejszy

 

to tyle na razie, póki co pracuje parę godzin i nic się jeszcze z nim nie stało (nie zawiesił się, nie zresetował, nagrywanie działa) oby tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...