Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Rozmowa z konsultantem:

 

D M: Witaj Stefan. Jak mogę Ci pomóc?

 

Stefan: Dzień dobry, prosze mi powiedzieć czy w lutym mżna spodziewać sie nowych kanałów SD lub HD

 

D M: witam

 

D M: w pierwszym półroczu spodziewamy się wprowadzić nowe programy,jednakże nie posiadamy info jakie, w lutym raczej nie.

 

Stefan: A prosze mi powiedzieć co z programem C+SPORT2

 

D M: rozmowy trwają, prawdopodobnie wprowadzimy ale nie mamy oficjalnej informacji

 

Stefan: Wie Pan co ja sobie zadałem trud i wysłałem mail do C+

 

Stefan: i dostałem odpowiedź ze cytuje INEA nie jest zainteresowana tym programem

 

D M: chwileczkę

 

D M: zgodnie z informacjami jakie my posiadamy,to jesteśmy zainteresowani, jednakże są toczone rozmowy co do formy nadawania, ceny itp

 

D M: informacji oficjalnej nie mamy

 

Stefan: rozmowy, które trwają latami ciekawe kto w tej sytuacji nie mówi prawdy

 

D M: ale zapewniam że jesteśmy zainteresowani

 

D M: i chcemy wprowadzić jak najszybciej to będzie możliwe

 

D M: rozmowy zakończą się gdy obie strony dojdą do porozumienia

 

Stefan: dziękuje

 

D M: dziękuje

:brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Multimedia i jeszcze jakieś dwie kablówki C+S2 wprowadziły, a te [beep] z Inei nadal nic. Jak ktoś ma konto na Forum Cyfra + to prośba w tym temacie http://www.canalplus.pl/forum/?topic/c- ... ach_6-5082 o zapytanie w sprawie INEI, administrator forum powinien sie określić czy INEA wogóle stara się o ten kanał, czy ma to w [beep]ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę,że pojawiły się pierwsze wpisy na forum CANAL+. Słuchajcie skoro INEA leci z nami w kulki to może tam się czegoś dowiemy, faktycznie,że kolejne sieci kablowe się dogadują (min.Multimedia) można? Ja obstawiam,że wina leży po stronie INEI, na pewno chcieliby na maksa zarobić, a CANAL+ nie da sobie w "kaszę dmuchać" i stąd problem, podobnie jest z kanałami HD, w innych sieciach są tańsze tylko INEA winduje, przecież za taki badziew jak MTVN HD żądać 9,50 zł to ..... rozbój w biały dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę,że pojawiły się pierwsze wpisy na forum CANAL+. Słuchajcie skoro INEA leci z nami w kulki to może tam się czegoś dowiemy, faktycznie,że kolejne sieci kablowe się dogadują (min.Multimedia) można? Ja obstawiam,że wina leży po stronie INEI, na pewno chcieliby na maksa zarobić, a CANAL+ nie da sobie w "kaszę dmuchać" i stąd problem, podobnie jest z kanałami HD, w innych sieciach są tańsze tylko INEA winduje, przecież za taki badziew jak MTVN HD żądać 9,50 zł to ..... rozbój w biały dzień

 

bo nie płacisz za dekoder wiec odbijają sobie ceną kanałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś udało mi się porozmawiać z konsultantem na czacie oto efekt:

 

Dyspozytor4: Witaj Michał. Jak mogę Ci pomóc?

Michał: Witam mam pytanie kiedy pojawią się jakieś nowe kanały tv? ostatnio nie uatrakcyjnia się oferta INEA

Michał: ???????????

Michał: ????????

Michał: ?????????

Dyspozytor4: prowadzone są rozmowy z nadawcami

Dyspozytor4: jednak co do szczegółów planów wprowadzenia nowych programów

Dyspozytor4: nie posiadamy dokładnych informacji

Michał: czyli nic nie zostanie dołączone! Zatem oferta będzie ubożała. Inne kablówki dołączają nowe kanały a INEA nic. Platformy cyfrowe także dołączają nowe kanały ,a INEA nic.

Dyspozytor4: nie napisałam, że nie zostanie nic dołaczone, ale że prowadzone są rozmowy z nadawcami

Dyspozytor4: w celu wprowadzenia kolejnych programów do oferty firmy

Michał: że rozmowy są prowadzone to piszecie już od kiedy pamiętam - a efektów żadnych nie widać

Dyspozytor4: w niedługim czasie efekty sie pojawią

Dyspozytor4: ale proszę nie zapytywać o dokładne programy

Michał: to czekamy zniecierpliwieni

Michał: Pozdrawiam i dzięki 

 

Czyli wszystko jasne INEA ma nas w :censored:

 

Jak coś dołączą to dołączą tylko nie wiadomo co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od jakiegoś czasu czytam, że nasza Inea pracuje nad wprowadzeniem funkcji PVR.

Tutaj przeczytałem, że dostępne dekodery HD to technisat digit hd4-cx csp, a w opisie producenta:

"Odbiornik ten, dzięki funkcji PVR i interfejsowi USB, umożliwia nagrywanie cyfrowych programów TV i radia na zewnętrzny dysk twardy."

Czy to oznacza, że Inea zablokowała tą funkcję a teraz intensywnie pracuje nad wprowadzeniem PVR? Czy ktoś potrafi to wyjaśnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od jakiegoś czasu czytam, że nasza Inea pracuje nad wprowadzeniem funkcji PVR.

Tutaj przeczytałem, że dostępne dekodery HD to technisat digit hd4-cx csp, a w opisie producenta:

"Odbiornik ten, dzięki funkcji PVR i interfejsowi USB, umożliwia nagrywanie cyfrowych programów TV i radia na zewnętrzny dysk twardy."

Czy to oznacza, że Inea zablokowała tą funkcję a teraz intensywnie pracuje nad wprowadzeniem PVR? Czy ktoś potrafi to wyjaśnić?

 

Ten dekoder nigdy nie posiadał takiej funkcji. Pod złącze USB można podłączyć jedynie dysk z MP3, wtedy dekoder działa jako odtwarzacz.

PVR planowane na wiosnę - oczywiście wtedy inne dekodery z HDD

 

Ten dekoder zawsze posiadał taką funkcję. Pod złącze USB można podłączyć pendrive, czytnik kart sd, dysk twardy, sformatować partycję na wymaganą przez dekoder i nagrywać także w HD... a mp3, jpg, albo też nagrane pliki video można również odtwarzać z sieci lokalnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to jak podepne pendrive pod ADB to bede mogl nagrywac ... CHYBA NIE !! haha powiedzieliby cos "wtedy" jak dawali ten szajs HD :)

 

przecież gadali o technisacie!

 

w naszych sieciach to norma ze wycinają funkcje dekoderow.

 

w Inotelu jest ten niepozorny zyxel a w oryginalnej instrukcji pisze ze poza obsługą tv potrafi odtwarzać pliki z dysku lub sieci, niestety brandowany soft wyciął ładnie te funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

INEA wczoraj łaskawie w końcu podłączyła nas do kablówki. Mam kilka pytań, proszę o pomoc.

 

Po pierwsze koleś-monter odwalił pół-fuszerkę. W jednym pokoju musiałem mu zwrócić uwagę, że jest zła jakość i coś poprawił w kablu. Gdybym się nie upomniał to by była kicha. W drugim pokoju prawie wszystkie kanały łapie w MONO, co oznacza też słaby sygnał. Powiedziałem mu to, na co ten zabłysnął, że NIE MA WPŁYWU NA TO JAK NADAWANY JEST PROGRAM. HAHAHA pełen profesjonalizm :D Będzie w nagrodę przyjeżdżał (mam nadzieję) jeszcze raz. Jakość jest średnia, zwłaszcza na kanałach HD. Prawie nie widać różnicy między HD a SD, co jest nie do przyjęcia. Winą obarczam właśnie słaby sygnał (źle zrobiony kabel). Sąsiadka ma o wiele lepszą jakość obrazu, a ma telewizor HD Ready (ja mam Full HD). Czy można jakoś w prosty sposób zmierzyć siłę sygnału?

 

Ale to jeszcze nic. Dostałem dekoder Technisata i... od wczoraj zawiesił się już 5 razy. Obraz zastyga, robi się fioletowy, dźwięku nie ma i trzeba dekoder wyłączyć z prądu żeby znowu zadziałał.

 

To który dekoder w końcu jest lepszy? Czytałem tu opinię, że Technisat, ale po moim porównaniu jest dokładnie odwrotnie. ADB ma o wiele lepsze menu i działa płynniej. Największą przewagą, którą póki co widzę jest to, że ADB pozwala ustawić tryb wyświetlania oddzielnie dla każdego kanału. Technisatem można ustawić tylko jeden, globalny sposób. Jest to uciążliwe, bo żaden z trybów nie jest idealny i albo są paski, albo ucina fragment ekranu.

 

Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monterzy niestety tak mają, zawsze sie po nich poprawia. To że kanały odbierane są mono a nie stereo wcale nie oznacza ze sygnał jest za niski. Sa dwie możliwości albo odbiornik odbiera tylko mono albo faktycznie tak jest nadawane. Jeśli chodzi o jakość to poziom sygnału w cyfrówce nie ma znaczenia. Albo jest albo go nie ma. Nie ma jako takiej "jakości" jak w analogu. Na pewno nie jest to wina kabla albo sygnału. Mozliwosc jest taka ze dekoder jest jednocześnie podłączony przez eurozłącze i hdmi wtedy euro wymusza sygnał i oglądamy obraz o gorszej jakości. Jezeli dekoder sie zawiesza należy go wymienić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siła sygnału nie ma znaczenia? Ja myślałem, że im sygnał cyfrowy jest gorszy, tym są większe artefakty na ekranie (a'la kompresja JPG). Takie TVP Kultura, Jetix, BBC czy MiniMini są nadawane w MONO? A na przykład TVP1/TVP2/TVN mam normalnie w Stereo Nicam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD4: OK -> symbol "ptaszek" na pilocie -> wybieramy liste -> OK

Siła sygnału nie ma znaczenia? Ja myślałem, że im sygnał cyfrowy jest gorszy, tym są większe artefakty na ekranie (a'la kompresja JPG). Takie TVP Kultura, Jetix, BBC czy MiniMini są nadawane w MONO? A na przykład TVP1/TVP2/TVN mam normalnie w Stereo Nicam.

Siła ma znaczenie ale tylko w przypadku gdy sygnał jest znacznie za niski. Wtedy na TV pojawiają się duże piksele, smużenie i czasami zakłócenia dźwięku w postaci pisków.

Co do systemu dźwięku - właśnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo to sie nacieszylem dekoderem hahaha :)

 

oto pogawedka na czacie :) ZERO konkretow wciaz te same TEKSTY ... nuuuuuuda

 

Dominik Mikołajczak:

Witaj pat. Jak mogę Ci pomóc?

 

pat:

witam czy ma Pan jakies info o wprowadzeniu nowych kanalow do oferty ??

 

pat:

czy nadal cisza ??

 

pat:

na tle innych operatorow kablowych oferte mamy powiedzialbym UBOGA troche

 

Dominik Mikołajczak:

Oferta jest cały czas poszerzana, ostatnio wprowadziliśmy National Geographic HD i Eurosport HD

 

Dominik Mikołajczak:

oferta będzie cały czas rozszerzana, a najświeższe informacje na ten temat będą pojawiać się na www.inea.pl

 

pat:

wow az 2 kanaly :)

 

pat:

kolejny operator wrzucil do oferty az 6 nowych plus 4 dla doroslych !!??

 

pat:

to chyba jednak WY jakos firma malo efektywnie staracie sie o poszerzanie oferty TV

 

Dominik Mikołajczak:

tak jak napisałem wcześniej, oferta będzie cały czas rozszerzana, a najświeższe informacje na ten temat będą pojawiać się na www.inea.pl

 

pat:

smutne to ze wciaz piszecie to samo i olewacie abonentow , czy nikt nie czyta forum na temat waszej kablowki ??

 

pat:

abonenci sa lekko zdruzgotani cena oferta :(

 

pat:

ale fakt pan jest tez tylko ludzikiem ktoremu kaza pisac to co ODGORNIE wykujecie na blache prawda :)

 

pat:

czasami odnosze wrazenie ze te rozmowy do nikogo nie wedruja wyzej i nikt wogole sie tym nie " przejmuje "

 

pat:

slynna SPRAWA inei i CANAL sport 2 !!!

 

Dominik Mikołajczak:

jest to przekazywane do przełożonych, widocznie zgłoszeń o canal sport2 jest zbyt mało aby obciążyć dodatkowymi kosztami wszystkich abonentów

 

Dominik Mikołajczak:

pakietu canal

 

pat:

pan chyba nie rozumie

 

pat:

canal sport 2 jest integralna czescia CANAL

 

pat:

widocznie bardzo malo sie staracie o dolozenie tego LUB innego kanalu

 

Dominik Mikołajczak:

niestety canal sporządził z nami umowę na taki pakiet na takich warunkach, wprowadzenie canal sport2 wiązałoby się z dodatkowymi kosztami

 

pat:

canal odpisal MI i innym abonentom jako postronnym osobom ze INEA nie wyrazila checi i zainteresowania KANALEM c SPORT2

 

pat:

ale ABONENCI sa gotowi zaplacic za chociazby za C sport 2 wy tego nie widzicie i nie czytacie o tym wogole chyba

 

Dominik Mikołajczak:

proszę pana wszelkie wnioski o canal sport2 są przekazywane, jednak proszę zwrócić uwagę, że mamy setki tysięcy klientów i wnioski kilkudziesięciu osób nie mogą wpływać na cenę pakietu dla tysięcy pozostałych

 

pat:

wiele portali na dobrym stanowisku w swiecie MEDIOW pisze o was o firmie INEA ze przesypiacie wiele szans i okazji ,przykladem jest puszczona w WLKP informacja o HBOhd z roku 2009

 

pat:

nawet sprostowania nie bylo ze KANAL i tak sie nie pojawi w ofercie a POSWIECILISCIE cala strone w gazetce INEA na reklame :) , przyzna Pan ze to FUNNY :)

 

Dominik Mikołajczak:

to prawda, że wprowadzenie programu nastąpi później niż planowaliśmy, ale program ten pojawi się w ofercie

 

pat:

zaszaleliscie w grudniu kiedy wprowadzilicie oferte HD i nagle do oferty dolaczylo chyba ponad 12 kanalow

 

pat:

i od tego czasu znow usypiacie abonentow malo potwierdzonymi INFORMACJAMI :)

 

pat:

oferty innych operatorow bija was niekiedy na przyslowiowe ŁOPATKI , ach szkoda gadac :)

 

pat:

MILO sie gawedzilo pozdrawiam PANA !!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy "szefostwo" INEA zagląda na to forum? Ja się chyba pofatyguję osobiście napisać parę gorzkich słów do Pana Prezesa Spółki INEA. Przecież to co wygadują na tym czacie to nadaje się tylko do prasy. Czy nie ma ktoś z Was znajomego dziennikarza w jednej z lokalnych gazet? Może jakiś artykuł na temat monopolu INEI? na temat bezczelnego traktowania abonentów, płacących kupę kasy za usługi "tej" spółki.

>

proszę pana wszelkie wnioski o canal sport2 są przekazywane, jednak proszę zwrócić uwagę, że mamy setki tysięcy klientów i wnioski kilkudziesięciu osób nie mogą wpływać na cenę pakietu dla tysięcy pozostałych

 

pat:

wiele portali na dobrym stanowisku w swiecie MEDIOW pisze o was o firmie INEA ze przesypiacie wiele szans i okazji ,przykladem jest puszczona w WLKP informacja o HBOhd z roku 2009

 

pat:

nawet sprostowania nie bylo ze KANAL i tak sie nie pojawi w ofercie a POSWIECILISCIE cala strone w gazetce INEA na reklame :) , przyzna Pan ze to FUNNY :)

 

Dominik Mikołajczak:

to prawda, że wprowadzenie programu nastąpi później niż planowaliśmy, ale program ten pojawi się w ofercie

 

Jak z powyższego fragmentu widać: .... mamy setki tysięcy klientów i wnioski kilkudziesięcu osób nie mogą wpływać na cenę pakietu dla tysięcy pozostałych ...

Czyli wszystko jasne, mają setki tysięcy klientów płacących od kilkudziesięcu do sto i więcej złotych co w skali miesiąca daje sporą sumkę, to po co mają się przejmować poszerzaniem oferty? Przecież [beep]zy i tak zapłacą, a dalej, tzn,że cena za pięć programów C+ 45 zł to mało????????? Może to,że chcemy mieć C+sport2 spowoduje podwyżkę pakietu?????? jeżeli tak to jest to sprawa dla UOKiK.

Z tym HBO HD to też są "jaja". Potwierdza to fakt nieudolności pracowników negocjujących warunki z dostawcami. Od półtora roku nie potrafią się dogadać co do ceny tego programu???? Inni potrafią ale nie INEA?

 

Zobaczymy co będzie dalej, ale ja nie sądzę aby w tej sieci się coś zmieniło na lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...