Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Temat: dekoder - moduł

posiadam TV Samsung serii 6770, z modułem CAM działa bez problemu, jakość kanałów HD rewelacyjna, EPG szybkie i co ważne z polską czcionką, podpiąłem do niego pendriva 32GB i ......nagrywa na niego wszystko, można programować w telewizorze na dowolnym kanale i teraz uwaga: nagrywam jakiś program np. TVP 1 HD i w tym czasie mogę oglądać inne kanały ale tylko z tej samej częstotliwości czyli 242.000 MHZ czyli np. Tv Wielkoposka HD, RTL 2, Super RTL czy Extreme Sports. Timeshift tez na module CAM działa bez problemu.

Oczywiście przewagą dekodera jest: więcej opcji,większa pojemność wbudowanego dysku, no i wg mnie największa zaleta to programuje i nagrywam jeden dowolny kanał i w tym czasie oglądam już dowolny inny kanał na którym również mogę zatrzymać obraz. Gdyby były te zalety dekodera w TV to śmiało można korzystać z możliwości nagrywania z modułu w samym telewizorze. I teraz zastanawiam się czy właśnie ta opcja w nowych TV Samsung serii 7xxx i 8xxx (dwa wbudowane tunery TV) nie daje właśnie tych możliwości. Nagrywam na pena jeden kanał i w tym samym czasie oglądam inny kanał na innej częstotliwości

Mam model 7000 serii E z roku 2012 z evolution kit z zeszłego roku. Ty masz pewnie model 6xxx serii F z 2013. U mnie z modułem cam dziala dokładnie tqk samo jak opisujesz. Co więcej super sprawdza się aplikacja SamsungSmartView na androida do telefonow firmy samsung i na iOSa. Jeśli TV i urzadzenia sa w tej samej sieci internetu to z poziomu apki mam wswietlane EPG moge programowac nagrywanie, wyswietlanie, moge ogladac na telefonie i tablecie to samo co leci w danym momencie na Tv. Aplikacja to tez w pelni funkcjonalny pilot.

 

W modelach 7000 i 8000 serii F z zeszlego roku nie ma mozliwosci ogladania jednego kanalu i nagrywania innego z innej czestotliwosci poniewaz potrzebne bylyby dwie karty i dwa moduly bo kazdy z modul moze w jednym czasie dekodowac tylko jeden kanal. Slyszalem ze mozna sie zaopatrzyc w modul z wejsciem a dwie karty. Ale w przypadku INEA nie zda to egzaminu.

 

Zamiast pena mam podpiety dysk 1TB. Wszystko nagrywa pieknie. W czasie nagrywania moge ogladac inne filmy nagrane na dysku korzystac ze smart huba itp. Ponadto po zrootowaniu tv mozna nagrane filmy za pomoca oprogramowania samygo wysylac nagrane filmy na komputer a dalej to ogranicza nas tylko wyobraznia. Wycinanie reklam, konwerska formatow, magrywanie na plyty itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Silent

W najbliższym czasie (cokolwiek to znaczy) INEA zamiast GINX ma włączyć Family Sport, a inne???? Prędzej można przewidzieć kiedy spadnie śnieg ;-)

 

A przy okazji witamy wszystkich dawnych użytkowników sieci Tesat, bo zauważam na naszym forum dużo nowych nicków :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pena mam podpiety dysk 1TB. Wszystko nagrywa pieknie. W czasie nagrywania moge ogladac inne filmy nagrane na dysku korzystac ze smart huba itp. Ponadto po zrootowaniu tv mozna nagrane filmy za pomoca oprogramowania samygo wysylac nagrane filmy na komputer a dalej to ogranicza nas tylko wyobraznia. Wycinanie reklam, konwerska formatow, magrywanie na plyty itd.

 

Można zapytać dokładnie z jakiego dysku korzystasz?, chcę sobie kupić bo pen z 32GB to trochę mało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po kit Family Sport HD? Raz ,że tam nie ma nawet prawdziwego sportu jak w innych stacjach które mają w nazwie "Sport", a dwa ,lepiej uzupełnić oferte innymi kanałami zamiast dublować te co już są. Wersja SD starczy. Podejrzewam, że ten kanał tak czy inaczej czeka taki los, że za jakiś czas będzie zastąpiony innym kanałem z powodu zakończenia działalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mecenas1981

Skoro tak draźni Cię ten TVP Sport HD to napiszę inaczej, chciałbym aby moja sieć kablowa której od lat jestem lojalnym abonentem udostępniała wszystkie kanały TVP, które są lub będą dostępne skoro płacę wysoki abonament INEI oraz abonament telewizji polskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, nic nie zrobię, szkoda nerwów, z INEI też nie zrezygnuję...... No ale mimo wszystko szkoda, że jest jak jest, mam wiele uwag do tego operatora, opieszałość, dziwne praktyki, kiepska strona www, niski poziom informacji.....mam wrażenia, że wiedza użytkowników tego forum jest na zdecydowanie wyższym poziomie niż pracowników INEI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam philipsa i nie widzialem takiej opcji... ale właczam przysickiem od wyłaczania tv i zawsze mi sie na hdmi pojawia

 

swoja droga to w technisacie w pilocie mozna było przejac kontrole nad tv

Pilot od TV, pilot od Technisata i pilot od czegoś tam jeszcze! Po co się tak męczyć. Polecam pilociki uniwersalne np Logitech. Naciśnięcie jednego guziczka i włącza się TV, Technisat a TV przełącza się na wybrane wejście hdmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że nie interesujesz się sportem. W TVP sport są rozbudowane studia przed i po imprezie, komentarze, oraz transmisje równolegle rozgrywanych dyscyplin w czasie większych imprez. Dla mnie niepotrzebne są kanały z teledyskami bo nigdy ich nie oglądam, ale nie twierdzę, że są zbędne :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...