Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

@INEApl czy możemy prosić o rzetelną informację co się zmieniło? Dzisiaj zadzwonił do mnie konsultant z Inea i zaproponował migrację na 4ropak oparty na Super HD i otrzymałem informację, że w skład Super HD wchodzi to co było w Komfort HD + Pakiet Max + Pakiet Max HD. Czy faktycznie TVP HD i Natgional Geographic Channel HD są usuwane????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jak coś się komuś nie podoba to nikt go na siłę przecież nie trzyma. Zerwijcie umowy, zapłacicie kary i jesteście wolni.

 

Po co to narzekanie?

 

Nie wiem jak Wy liczycie, ale ja będę płacił tyle samo co do tej pory (200zł) a dodatkowo będę miał więcej kanałów, więc nie rozumiem tego marudzenia.

 

Droga INEO mogliście zaznaczyć w ofercie, że 250Mb/s tyczy się tylko "nowych lokalizacji", bo nie każdy wie że taka prędkość pójdzie tylko światłowodem.

Z tym 100Mb/s to jest dobra prędkość, tyle że u mnie idzie jak pisałem wcześniej marne 27Mb/s i nikt minie może powiedzieć dlaczego i jak to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji w BOA że nie trzeba przechodzić ad razu na nową gorszą ofertę, ale nie sprecyzowano jak długo pozostaną stare pakiety.

 

Pytanie dotyczące TVP HD dlaczego zostaje usunięty? Nie potrzebnie był w najdroższym pakiecie - stąd pewnie małe zainteresowanie.

 

21 kanałów jest dostępne w DVB-T dlatego kablówki muszą sobie jakoś stratę odbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jak coś się komuś nie podoba to nikt go na siłę przecież nie trzyma. Zerwijcie umowy, zapłacicie kary i jesteście wolni.

 

Po co to narzekanie?

 

Nie wiem jak Wy liczycie, ale ja będę płacił tyle samo co do tej pory (200zł) a dodatkowo będę miał więcej kanałów, więc nie rozumiem tego marudzenia.

 

Droga INEO mogliście zaznaczyć w ofercie, że 250Mb/s tyczy się tylko "nowych lokalizacji", bo nie każdy wie że taka prędkość pójdzie tylko światłowodem.

Z tym 100Mb/s to jest dobra prędkość, tyle że u mnie idzie jak pisałem wcześniej marne 27Mb/s i nikt minie może powiedzieć dlaczego i jak to zmienić.

 

bookie a co sie dzieje u ciebie ciagnie 27 po wi-fi?? jaki masz router z INEI??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cryfleuret , @Gaspar

 

Dlaczego się dziwicie, że podkreślamy 250Mb/s ? Nowe inwestycje funkcjonują już w światłowodach, dotychczasowe lokalizacje też będą z czasem podlegały modernizacji. Zresztą chyba każdy promuje się tym, co jest silną stroną prawda? U nas cena 250Mb/s jest świetna, a jeśli jest możliwe 100Mb/s to jest również spokojnie wytrzymuje porównanie z konkurencją.

 

Błagam INEA. To jest naprawdę żenujące.

Podawałem już przykład Dialogu.

Nowe instalacje? Ile tego?

Stare? Lata miną zanim wymienią.

Silna strona to jest łącze 100 mbps, które cenowo/jakościowo rzeczywiście ładnie wygląda. No, ale nie 250 mbps! Powtarzam, to oferta wirtualna w skali wszystkich waszych klientów! Równie dobrze moglibyście reklamować z wielką pompą ofertę z prędkością, które oferują łącza międzyoperatorskie i później rżnąć głupa, że reklama tego wśród userów indywidualnych ma sens bo to w końcu wasza silna strona. :roll:

Trochę przyzwoitości...chociaż wymaganie tego od działów marketingowych to pewnie za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jak coś się komuś nie podoba to nikt go na siłę przecież nie trzyma. Zerwijcie umowy, zapłacicie kary i jesteście wolni.

 

Po co to narzekanie?

 

Nie wiem jak Wy liczycie, ale ja będę płacił tyle samo co do tej pory (200zł) a dodatkowo będę miał więcej kanałów, więc nie rozumiem tego marudzenia.

 

Droga INEO mogliście zaznaczyć w ofercie, że 250Mb/s tyczy się tylko "nowych lokalizacji", bo nie każdy wie że taka prędkość pójdzie tylko światłowodem.

Z tym 100Mb/s to jest dobra prędkość, tyle że u mnie idzie jak pisałem wcześniej marne 27Mb/s i nikt minie może powiedzieć dlaczego i jak to zmienić.

 

bookie a co sie dzieje u ciebie ciagnie 27 po wi-fi?? jaki masz router z INEI??

 

Kilka stron wcześniej wrzucałem fotki i linki do screenow. Router Thomson WiFi TWG870

 

Witam, nie wiem jak Wy to "robicie' ale ja na łączu 100Mb/s po WiFi mam takie wyniki i ani drgną.

 

2424720701.png

 

Pobieranie pliku z serwerów INEA.

 

http://imageshack.us/photo/my-images/442/pliko.jpg/

 

Coś tu chyba jest nie tak jak być powinno. Oczywiście Nasz kochany operator twierdzi, że tak ma być.

A może by tak na n sie polaczyc na wifi ?

Bo podejrzewam ze masz polaczenie na mix bg to wiecej niewyciagniesz..

tylko na n do 150mb to mozesz ok 100mb wyciagnac ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co to narzekanie?

Bo mamy prawo. :smile:

Skończy się umowa, zadecyduje się portfelem. No, ale teraz można skorzystać z przysługujących nam swobód i ponarzekać. Podpisany cyrograf rzadko kiedy warto zrywać przed czasem. Bez wątpienia wiesz o tym. Jak natomiast nie podobają ci się narzekania to zmień temat bo to tutaj norma. Ewentualnie trochę odczekaj aż się ludzie uspokoją po tej rewolucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cryfleuret , @Gaspar

 

Dlaczego się dziwicie, że podkreślamy 250Mb/s ? Nowe inwestycje funkcjonują już w światłowodach, dotychczasowe lokalizacje też będą z czasem podlegały modernizacji. Zresztą chyba każdy promuje się tym, co jest silną stroną prawda? U nas cena 250Mb/s jest świetna, a jeśli jest możliwe 100Mb/s to jest również spokojnie wytrzymuje porównanie z konkurencją.

 

Dziwimy sie, bo prezentowanie oferty odbywa sie nieco niepisanej zasadzie pewnej wiarygodnosci i rzetelnosci.

 

Jesli UPC jutro napisze ze podwyzszaja wszystkim klientom predkosc internetu do 1gbit i wrzuca to w reklamie przed wiadomosciami, a malym maczkiem napisza ze dotyczy to tylko mieszkancow zakopanego mieszkajacych powyzej 2500 m npm to sami napiszecie ze przeginaja.

 

I zeby nie bylo. Ja akurat dzialam na gponie wiec powinieniem to miec w nosie.

 

Tu chodzi o to, ze ludzi denerwuja juz komunikaty typu nowy mercedes juz od 1 tysiaca w kredycie 1/100, bo kazdy wie ze to sciema. Tylko nieliczni ida do salonu wierzac ze za 100 zlotych kupia mercedesa i raczej wychodza rozczarowani. Reszta i tak domyslnie rozumie zasady promocji. Nie bardzo rozumiem dlaczego Inea szukajac przejrzystosci sklania sie w strone naciaganych kampanii.

Prawda jest taka, ze oferowanie 100mbit i 250 w tej samej cenie ekonomicznie jest watpliwe i jedni musza finansowac drugich. Bo albo dajecie za darmo 150mbit na gponie, a za darmo to mozna w zeby zarobic na ulicy, albo kazecie placic za 100 jak za 250mbit i to jest mowiac delikatnie troszke malo fajne. Oczywiscie rynek jest rynkiem, kazdy ma prawo wyboru, zaglosuje portfelem itd. Ale gdy skala "przerysowan" jest za duzo firma zaczyna byc kojarzona z wiecznymi niespelnionymi obietnicami. Dublowanie liczby kanalow sd i hd, byle wygladalo to ladniej w liczbach to kolejne nieporozumienie. Pusciliscie do mediow informacje o promocjach podajac dane, z ktorych czesc nie zgadza sie z oferta na www. To tez obniza wiarygodnosc. Bo jak widac ludzie umieja liczyc i niepotrzebne Wam posty typu napisaliscie 140 a jest 120 z czego 10 podwojnych. To takie strzaly w stope bo dla niektorych zmiany akurat oferty nie sa takie wcale zle.

Wszystko jest jednak nieprzejrzyste i przerysowane, co powoduje ze czesc ludzi zrazila sie juz przed przeczytaniem cennika. Jak jeszcze widza cyrk i balagan na stronie to juz kompletnie sa rozczarowani. Na FB Inea w postach wyjasnia wciaz niejasnosci ze strony www, bo rzeczywistosc nie pokrywa sie z prezentowana oferta.

 

Moze wiec zmienic nieco strategie i zamiast szukac naiwnych nieco rzetelniej prezentowac oferte. Wystarczy wpisac wyraznie ze za x zl jest 100mbit a dla tych co maja gpon 250 w tej samej cenie. Przekaz ze oferujecie tak dobre predkosci i tak bedzie widoczny, a nie bedzie desinformacji.Tak samo w zakladce mutliroom, dopiszcie na www ze przy eksluzywnym jest jeden multiroom hd za 0 zl. Ale nie w 4 paku kazdym jest za 0zl i malymi literkami ze tylko w opcji nr xx, ale jasno i wyraznie. Przeciez tu akurat sobie krzywde robicie. Nie kazdy dotrwa i przeczyta cennik z dopiskami mala czcionka.

 

Dlugo by wymieniac. Czas chyba wreszcie wrzucic na www liste kanalow do kazdego pakietu w przejrzystej formie. Niektorzy to zrobili juz za was wiec wystarczy to przekopiowac.Wiem ze to nie Twoja wina INEA tutaj na forum, ale nacisk jaki wywierasz ma ogromne znaczenie. Bo jesli napiszesz ze cyrk po nowej ofercie zaszkodzil firmie to nastepnym razem moze decydenci pojda po rozum do glowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując- jeśli chcemy nowe kanały, musimy przystąpić do nowych pakietów, info potwierdzone przez infolinie. Teraz te kanały będziemy mieli jedynie tymczasowo (o ile w ogóle jak widać po filmbox action...). Niestety przystępując do nowych pakietów stracimy mnóstwo ciekawych kanałów, które inea powoli planuje usunąć typu bbc lifestyle, knowledge, tvp hd itp (wykaz kilkanaście postów wcześniej). Niestety nie można zatrzymać starego pakietu i mieć możliwość dodać sobie nowe kanały, których będzie coraz więcej- skoro tak wiele usunięto(zresztą inea.pl pisze o tym parę stron wcześniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji w BOA że nie trzeba przechodzić ad razu na nową gorszą ofertę, ale nie sprecyzowano jak długo pozostaną stare pakiety.

 

Pytanie dotyczące TVP HD dlaczego zostaje usunięty? Nie potrzebnie był w najdroższym pakiecie - stąd pewnie małe zainteresowanie.

 

21 kanałów jest dostępne w DVB-T dlatego kablówki muszą sobie jakoś stratę odbić.

 

A może był w najdroższym pakiecie, bo nadawca wysoko go wycenił? :) Generalnie część z kanałów wypadło dlatego, że nie zmieścilibyśmy się w takich cenach pakietów, a chcieliśmy dać sobie pole manewru do dalszych dodań.

 

Czy kanały usunięte z oferty.zniknęły nq dobre czy będą jeszcze dostępne ?

 

Nie są dostępne w tej chwili dla Abonentów korzystających z nowej oferty. Ci ze starą wciąż będą je posiadać.

A czy coś powróci? Nigdy nie mów nigdy...

 

@INEApl czy możemy prosić o rzetelną informację co się zmieniło? Dzisiaj zadzwonił do mnie konsultant z Inea i zaproponował migrację na 4ropak oparty na Super HD i otrzymałem informację, że w skład Super HD wchodzi to co było w Komfort HD + Pakiet Max + Pakiet Max HD. Czy faktycznie TVP HD i Natgional Geographic Channel HD są usuwane????

 

1. Nie jest to precyzyjna informacja.

2. Tak, te dwa kanały nie znalazły się w żadnym nowym pakiecie, natomiast Abonenci posiadający je w swoich dotychczasowych pakietach je zachowają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam.

 

@INEApl

 

Witam,

Mam pytanie odnośnie Internetu - konkretnie wysokości uploadu.

Otóż w mojej opinii (zapewnie nie tylko ja mam takie zdanie) prędkość wysyłania na poziomie 4Mb/s jest niska. Zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę prędkość pobierania, np. 250Mb/s.

Wrzucanie kilkuminutowego filmu w jakości HD na Youtube'a zajmuje bardzo dużo czasu.

Czy jest jakaś szansa na większy upload?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@INEApl z czego wynika decyzja o usunięciu jednego z lepszych kanałów popularno-naukowych HD jakim jest National Geographic Channel? Po co zostawiliście jego odpowiednik niskiej jakości skoro wszystkie materiały są w nim tworzone w HD? Nazwa Super HD nijak się ma do tak kastrowanej z HD oferty... Wielu abonentom przy takich działaniach operatora pozostanie tylko jego zmiana na innego dostawcę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cryfleuret , @Gaspar

 

Dlaczego się dziwicie, że podkreślamy 250Mb/s ? Nowe inwestycje funkcjonują już w światłowodach, dotychczasowe lokalizacje też będą z czasem podlegały modernizacji. Zresztą chyba każdy promuje się tym, co jest silną stroną prawda? U nas cena 250Mb/s jest świetna, a jeśli jest możliwe 100Mb/s to jest również spokojnie wytrzymuje porównanie z konkurencją.

 

 

taka modernizacja i swiatlowody a ja od ROKU z wami walcze i wciaz mnie macie w poszanowaniu i nie POTRAFICIE wymienic skrzynki rozdzielczej skad plynie sygnal do mnie i innych lokatorow !!! KPINA w bialy dzien !!!!

 

Zaznaczam ze dzis ponowilem MONIT awarii , szyderczo mnie odebrano bo Pani sprawdziala historie monitow i sie zdziwila ze tak duzo i zapytala czy JESZCZE nie naprawili ?? !!!! LUDZIE w jakim kraju my zyjemy !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@INEApl z czego wynika decyzja o usunięciu jednego z lepszych kanałów popularno-naukowych HD jakim jest National Geographic Channel? Po co zostawiliście jego odpowiednik niskiej jakości skoro wszystkie materiały są w nim tworzone w HD? Nazwa Super HD nijak się ma do tak kastrowanej z HD oferty... Wielu abonentom przy takich działaniach operatora pozostanie tylko jego zmiana na innego dostawcę :(

 

Dołączam się do pytania, gdyż ten zabieg jest w ogóle niezrozumiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety traci sie wiele , i podejrzewam ze huczne wielkie nowosci kanalow tv beda POWROTY tych ktore juz byly a znajac marketing INEI bedzie to tak ubrane jak wielki internet 250Mb " prawie" dla wszystkich haha

 

zawsze uwazalem siec kablowa jako dobra alternatywe bo zazwyczaj w kablu sa dostepne kanaly z dostepnych np platform cyfrowych konkurencji ... a teraz stalo sie jakby kilka dobrych lat wstecz ... jakby INEA dopiero raczkowala a dobrze wiemy ze POCHLANIA coraz to mniejsze sieci kablowe MONOPOLIZUJAC rynek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...