Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli ktos koszysta tylko z internetu w inei i mieszka na winogradach polecam internet z winogradzkiej telewizji kablowej. Mozna u nich miec lacze 200/100 Mb/s za 48.60zl, umowa na czas nieokreslony. WTK bije na glowe inee, jezeli chodzi o cene/szybkosc internetu. Od pazdziernika mam ten internet od wtk, wszystko dziala swietnie, transfery sa takie jakie operator deklaruje:)

 

http://wtvk.pl/wtvk/internet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już piszesz to WTK nie może bić na głowę bo nie jest dostawcą internetu tylko telewizją. Jeżeli już to WTvK. A w INEI to niestety już to tak jest jak ktos zachowuje się jak monopolista.

 

Nawet jeżeli chodzi o tv to INEA wypada dość słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą ofertą WTvK vs. INEA to bez przesady, owszem Winogradzka ..... ma parę kanałów których nie ma INEA np. nFilm, Sky News, Wojna i Pokój, MGM HD, History HD ale próżno szukać np. pakietu HBO? Wg.mnie najlepszą ofertę w tej chwili ma Tesat i pod względem kanałów sportowych jak i filmowych oraz HD. Właśnie zauważyłem, że na swojej stronie http://tesat.pl/telewizja/pomoc/202-wyk ... owych.html informują, iż wkrótce zostaną dołączone C+ Gol i Weekend w wersji HD można? jasne, że można. Ale widać, żę w tesacie klienta po prostu się szanuje. Na pytanie, kiedy w INEI? usłyszymy: ....nic mi na ten temat nie wiadomo albo nie posiadam takich informacji ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie spotkał jakieś 3 tyg temu zamówiłem pakiet HDTV tydzień temu dotarł do mnie kurier z modemem i nowym dekoderem pan oświadczył ze tv ma być najdalej w poniedziałek dzisiaj jest już wtorek a tv jak niema tak niema robię reseta poprzez wyłaczenie wtyczki z dekodera i po aktualizacji pokazuje mi BRAK DOSTĘPU (5) dodam również ze miał być internet 50mb miezac miernikiem internetu najwięcej pokazało mi 19mb mam podłączony poprzez WIFI.Dodam ze podstawowe kanały typu TVP1 TVP 2 TVN WTK sa, reszty brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kanałów zadzwoniłem w zasadzie kilka razy okazało się ze od nich nie wyszła aktualizacja.. Co prawda coraz bardziej dręczy mnie ten internet wczesnej miałem 6mb(tez w INEA) i net chodzi o wiele szybciej jak niby te 50mb.. Podłączyłem kablem i prędkość wzrosła do 21 mb a reszta gdzie;? Dodam że na poprzednim łączu net był stały a teraz niektóre strony lasują się a lądują ( rozpiętość jest od 3-18mb) .Może być tak ze modem który dostałem od nich być trafionym albo coś w tym stylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 100Mb/s i po kablu osiągam 85-90 Mb/s, po Wifi w zależności, gdzie znajduję się w mieszkaniu ale zazwyczaj jest to ok.50 Mb/s. Faktyczną prędkość sprawdzisz pobierając plik testowy ze strony www.icpnet.pl/plik.dat

U mnie po kablu plik ten ściągam z prędkością ok. 11MB/s czyli w 100% max.prędkością, po WiFI ok.5,5 MB/s. Posiadam modem Thomson WIFI TWG870

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś podpisałem umowę z INEĄ - dopiero teraz, po podpisaniu trafiłem na to forum i przeczytałem wiele krytycznych uwag, stąd pewne obawy.

Mieszkam na os. Bajkowym (okolice lotniska Ławica), w sierpniu położyli tu nowe łącza światłowodowe.

Zdecydowałem się na pakiet Wygodny PVR (+Inea sport i canal+), internet ultra flash 50mb i telefon pakiet złoty 300minut. Razem za abonament mam płacić o 50% mniej niż za telefon i internet w TPSA i cyfrę+, stąd ta decyzja.

 

Jak długo z Waszego doświadczenia trwa podłączenie? Facet mówił, że to kwestia ok. 3 tygodni, no ale nie wiem czy mogę mu wierzyć.

Najbardziej obawiam się kwesti przeniesienia mojego dotychczasowego numeru z TPSA. Czy ktoś z Was miał z tym problemy? Czy może zdarzyć się, że przez jakiś czas będę bez telefonu?

W domu mam aż 4 telefony stacjonarne, a z tego co facet mówił, to oni z kabla światłowodu zrobią mi w domu jedno gniazdko do wszystkiego (telefon, net, tv). Nie będzie później problemu żeby z tego gniazdka puścić kable do kilku telefonów?

Cóż, jestem kompletnym laikiem w sprawach telewizyjno-internetowo-kablowych (na pewno do tych robót będę musiał załatwić jakąś ekipę), więc z góry dziękuję za wyorzumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio podobny temat: (też byłem klientem TP)

3 października w BOA Inei podpisałem umowe na pakiet (TV+internet+telefon), instalację miałem 12 października, miły Pan przyjechał zgodnie z umówioną godziną, wymienił mi gniazdko, podłączył modem i skonfigurował internet (przez 2 godz. internet "chodził" z tzw.prędkością roboczą ok.0,5 Mb. Po tym czasie "po kablu" chodził prawie z pełna prędkością czyli 100 Mb, natomiast Wifi miałem na następny dzień (co prawda po interwencji telefonicznej, ale na jednym telefonie się skończyło)

natomiast telefon ma ruszyć 1 listopada, podpisując umowę zostawiłem pełnomocnictwo w Inei na wypowiedzenie umowy w TP wraz z przeniesieniem nr do INEI. Sygnał z gniazdka TP mam mieć do 31 października, 1 listopada przełączam kabel (RJ-11) do modemu i powinno grać :)

Co do TV to nie wiem, bo mam ten sam pakiet co poprzednio i TV działa bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dodano 4 kanały w wersji HD

 

HBO 2 HD

HBO COMEDY HD

CINEMAX HD

CINEMAX 2 HD

 

Dodatkowo informacja na dekoderach na kanale TW 1 - iż wina leży po stronie nadawcy kanału!!!!

 

snc00856.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Szkoda że na SATKURIER.PL informacje były już podawane na początku tego roku - choćby tutaj SATKURIER pisał przynajmniej w marcu 2011

https://satkurier.pl/news/63958/od-1-maj ... astry.html

 

Szkoda że Inea nie czyta forum czy serwisu mogli by się dużo dowiedzieć.

 

Tak czy inaczej mamy teraz 6 "ciemnych" kanałów.

 

p.s. Prośba do moderatora o połączenie mojego postu z wczorajszym. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym dekoderze INEI można ustawić własną listę kanałów, jedynie ustawienie aby była aktywna może nie raz być mały problemem. W Technisatach trzeba było pokombinować.

W dekoderach ADB ustawiasz listę i bez problemów działa.

 

Nie wiem jaki będą mieć jakiś nowy dekoder ale jeżeli już to będzie ADB z Technisatem już nie współpracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedlugo czekaja nas ogromne zmiany na rynku telewizyjnym (przejecie tvn przez vivendi) ktore posrednio tez dotkna sieci kablowe . mnie osobiscie najbardziej interesuje jak w inei bedzie wygladala kwestia wlaczenia do oferty kanalow npremium (zaczynaja nadawac od 15 grudnia ) otoz na necie mozna natknac sie na informacje iz npremium bedzie uzupelnieniem canal+ (cos jak hbo i cinemax z tym ze npremium ma byc dla abonentow canal+ bezplatne) francuzi narazie nie moga zlikwidowac n sport i nfilmy i przeniesc ich ofere programowa do canal+ze wzgledu na prawa licencyjne , podejrzewam ze u naszego kochanego monopolisty bedzie to wygladalo zupelnie inaczej )))) i jakas oplata bedzie ))) jesli wogole wprowadza te kanaly bo tutaj jestem pesymista pamietajac ile czasu zajelo wlaczenie canal plus sport2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z ktorym walcze od wczoraj i poki co niestety bez rezultatu :( licze ze osoby z tego forum mnie poratuja :)

 

U mojego ojca do tej pory funkcjonował internet w Inei 6 mega, (modem motorola+ router tp link TL-WR340G) i wszystko hulalo jak nalezy (do inei zostal zgloszony mac routera a laptop laczył sie przez wifi) W dniu wczorajszym zostala podpisana nowa umowa na 50 mega (wymiana modemu na cisco epc 3212) i tu pojawia sie problem, otoz bylem swiecie przekonany iz skoro juz wczesniej zglaszalem mac routera do inei to teraz tylko przepne modemy i wszystko bedzie chodzic jak nalezy. Niestety jest inaczej. Czy ktos z Was moze mi lopatologicznie wylozyc jak to skonfigurowac zeby chodzilo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...