Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie TVP 2 jest w 16/9 . Zauważyliście jednak , że jak są reklamy to są one w pomniejszonym oknie . Sprawdzałem na dwóch odbiornikach . Jak zrobili TVP1 jest powiedzmy ok. w moim małym samsungu mam najwyżej pasy góra-dół a tu na TVP 2 to ramka w oknie . Trochę mnie to denerwuje bo ten samsung ma 22 cale ... ale to tylko reklamy.

Mogliby również zrobić zwykłe TVN oraz POLSAT w 16/9 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie TVP 2 jest w 16/9 . Zauważyliście jednak , że jak są reklamy to są one w pomniejszonym oknie . Sprawdzałem na dwóch odbiornikach . Jak zrobili TVP1 jest powiedzmy ok. w moim małym samsungu mam najwyżej pasy góra-dół a tu na TVP 2 to ramka w oknie . Trochę mnie to denerwuje bo ten samsung ma 22 cale ... ale to tylko reklamy.

Mogliby również zrobić zwykłe TVN oraz POLSAT w 16/9 .

 

 

Tak samo mam na TVP SERIALE na starszych produkcjach - tyle że pasy wychodzą po bokach w pionie.

Nie wiem czy to wina dekodera i ustawień jak miałem TECHNISATA SD to było jakoś ok - jak był oraz w 16:9 to obraz był wyświetlany odpowiednio, a na ADB jakoś nie idzie - są w prawdzie ustawienia dla poszczególnych kanałów, ale na TVP SERIALE niestety nie można zastosować indywidualnych ustawień. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tle że mi chodziło o to że to jest wina raczej dekodera ADB - jak miałem Technisata było ok obraz w dekoderze się ustawiał do odpowiedniego formatu nadawania (ja mam teraz pasy po bokach), na satelicie oraz z nadajnika w Śremie obraz jest dobrze pokazywany.

 

Może to jest wina ustawień dekodera?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że na POLSAT 2 jeżeli nadają 16:9 to dekoder się sam ustawia na poprawny odbiór, nie rozumiem dlaczego na TVP 2 się tak dzieje, tym bardziej że na HB i z nadajnika w Śremie obraz jest ok.

 

A to że obraz jest na niektórych kanałach nadające głownie starsze produkcje pojawiają się z pasami z boku lub w ramce to już wiem(ESPN, FILMBOX). Ale dlaczego tak jest na TVP 2 to już racze technicy będą musieli z tym problemem poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym do programów C+ Film HD i C+ Sport HD dołączył C+ HD. Niestety to tylko informacja z działającej także w Poznaniu TVK East&West. O wprowadzeniu C+ HD poprzez satelitę a także innych operatorów telewizji kablowej pisałem już przed miesiącem. Co na to INEA? Jak zwykle nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INEA "negocjuje" z nadawcami. Jeśli negocjacje co do włączenia programów C+gol oraz C+HD będą wyglądały tak jak przy C+Sport2 to już wiemy, kiedy oferta paczki CANAL+ się rozszerzy, może w 2013. INEA ma dobrych negocjatorów, którzy jak widać mało z kim potrafią się szybko i sprawnie dogadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo od Soboty pojawa się u mnie problem z wyswietlaniem obrazu dla emisji niektorych filmów w sieci Inea. W dekoderze ADB mam ustawione w opcjach telewizora Rodzaj telewizora "Panoramiczny 16:9" oraz dla parametru Zmiana Formatu: "Rozciągnięcie". Wedłg informacji z instrukcji powinno być tak, że w przypadku gdy obraz nie jest panoramiczny to powinien być rozciągany tak aby wypełnić cały ekran i tak było a tymczasem od soboty sie cos pochrzanilo np. lecial Titanic na Polsacie miał dwa czarne paski po bokach a np. teraz na TVN leci jaki polski film i czarne paski sa po bokach oraz u dolu i u góry, podobnie na TV2. W TV mam ustawiony cały czas format obrazu 16:9, zreszta nic nie zmieniałem a tu nagle w Świeta takie niespodzianki. Co jest przyczyna takiego stanu rzeczy ??? Teraz leca jakies reklamy to jest obraz na cały ekran. Az czasem żałuje że wydałem moj stary poczciwy TV TFT bo tam nie było takich czarów. Zmieniam te opcje telewizora w dekoderze i czy wybiore dla parametru Zmiana Formatu: "Bez zmiany", czy "Rozciagniecie" nic sie nie dzieje, czy to wina sprzetu czy operatora ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Canal+HD jest u was dostepny dziś ten program bo u mnie jak nie było tak nie ma zapytałem na super czacie to najpierw nie wiedzieli ze ma byc dostepny od dziś po kilku minutach czekania konsultant doinformował sie ze faktycznie jest on w ofercie a skoro ja go nie odbieram to przyjął zgłoszenie usterki?! :crazy: jak to wyglada u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę o radę,

zbliża się moment mojego pożegnania z TP (Neostradą), chcę przejść do INEI z internetem.

Zastanawiam się jaki modem wybrać? Właściwie to czy mam jakiś wybór? W związku z uwarunkowaniami mojego mieszkania w grę wchodzi jedynie modem WIFI. Planuję prędkość 25 lub 50 Mb/s

Przyznam się, że nie bardzo orientuję się w sprawach technicznych modemów a niechciałbym mieć potem problemów. Do modemu planuję podłączenie 2 komputerów (stacjonarnego oraz lapka) w laptopie mam kartę 802.11 b/g/n. Do stacjonarnego planuje dokupić kartę pod USB obsługującą również b/g/n

Dzięki za Wasze ewentualne opinie, przy okazji jak się sprawuje net w INEI, czy prędkości zbliżają się do maksymalnych? Czy nie ma przerw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Inea od początku . Wcześniej jeszcze było icpnet. Płacę 69,90 zł + 10 za wi-fi . Mam model Cisco WiFi EPC3925 . Powiem tak , szybkość jest dla mnie zadowalająca 25 MB/s. Jedyne co mnie denerwuje w tym modemie to to że choć ma wi-fi to niestety nie mogę mieć neta bezprzewodowo w tv poprzez blue-reya Samsunga . Po prostu , chyba antena wewnętrzna w tym modelu jest za słaba. Jak podłączyłem odtwarzacz blue-rey w tym samym pokoju wszystko było ok , ale w innym pokoju już nie. Może kiedyś zamienię na modem-router z zewnętrzną anteną np. Thomson WiFi TWG850-4 . Pewnie wszystko to wina tych murów z wielkiej płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...