Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o screeny zakładek panela w pdfie poniżej jest znacznie więcej:

http://www.cisco.com/web/consumer/suppo ... 1192_A.pdf

Panel naszego routera różni się jedynie tym, że jest nieco okrojony, tzn. brakuje niektórych zakładek np. "Security" i "Access Restrictions" (str. 31 pdfa), do dzisiaj brakowało również "Applications & Gaming" gdzie można przekierować porty, ale teraz już jest. Opcja ta jest opisana na stronie 73, 74 pdfa, a możliwość wyłączenia wi-fi na stronie 38, 39.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie małe pytanie kontrolne: masz u nich wykupione Wi-Fi? Czy to nie jest czasem tak, że dostęp do panelu mają tylko użytkownicy tej opcji?

 

To w sumie durne pytanie, ale nauczony doświadczeniem wolę się upewnić :)

 

Naprawdę fajnie, że to poprawili tak szybko. Jestem mile zaskoczony. To teraz nie pozostało nic innego jak podpisać lojalkę i się wreszcie zamknąć  :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyspozytor: Witaj ŁW. Jak mogę Ci pomóc?

 

ŁW: Witam! Podobno jest już rozwiązana sprawa m.in. przekierowania portów w modemo-routerze EPC3925? Czy dostęp do panelu admin. otrzymuje każdy? Czy tylko ten, kto ma wykupioną uslugę wifi?

 

Dyspozytor: dostęp do Wi-Fi w tych modemach uzyskują osoby które mają wykupioną opcję uzytkowania modemu Wi-Fi

 

ŁW: chodzi mi o dostęp do panelu ustawień, m.in. porto forwarding itd.

 

Dyspozytor: tak

 

ŁW: czyli osoba bez aktywnej tej usługi nadal nie ma możliwości przekierowania portów?

 

Dyspozytor: tak

 

Dyspozytor: nie udostępniamy tej możliwości

 

Dyspozytor o czymś nie wie? Czy jest tak naprawdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi przed chwilą powiedziano, że nie trzeba mieć wykupionej usługi Wi-Fi, żeby dostać się do panelu konfiguracyjnego i przekierować porty / włączyć DMZ. Nie chce mi się tu wklejać rozmowy, ale było to powiedziane bardzo wyraźnie.

 

Tradycyjnie, trzeba poczekać na relacje użytkowników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

wlasnie dowiedzialem sie ze chcac miec bezprzewodowa siec w domu, na MOIM routerze, od inei mam modem motoroli (bez wifi),

musze placic dodatkowo za router... nawet jesli uzywam jednego laptopa... niestety nie dowiedzialem sie czy jesli ktos do mnie "wpadnie"

i bedzie chcial skorzystac jednorazowo z sieci (na swoim kompie) to co mam wtedy zrobic...

 

Napiszcie co zrobic zeby nie placic bez sensu za MOJA siec w MOIM mieszkaniu ;/

Bo jesli podlacze kablem tego samego laptopa do modemu to nie bede musial dodatkowo placic... co za sredniowiecze... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie za każde dodatkowe urządzenie korzystające z internetu należy zapłacić dodatkowo 5zł. Czyli mając podłączony do routera np. komputer stacjonarny, laptopa, konsole i telewizor to łącznie 20 zł dodatkowo do abonamentu.

 

Zapomniałem jeszcze o telefonach komórkowych z opcją wifi - mając dwa takie telefony to kolejne 10 zł do rachunku :-)

Czyli TPsa czy Netia jest lepszym rozwiązaniem bo tam chyba nie ma opłat za dodatkowe urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jak wcześniej pisałem mam problem z podłączeniem routera do Cisco (bez wi-fi). Otóż modem po bezpośrednim podłączeniu do lapka działa ok tzn. prędkość i kontrolka link na modemie zielona. Po skonfigurowaniu routera i puszczeniu neta przez wi-fi prędkość drastycznie spada a kontrolka link pomarańczowa. Sprawdziłem to już na dwóch routerach d-link i belkin z tym samym efektem. Wcześniej na motoroli było wszystko ok. Fachowcy z inei już od paru dni z tym nie mogą sobie poradzić czyt. po kontakcie ze mną w pierwszym dniu zgłoszenia rozłożyli ręce i już nawet się nie odzywają. Zgłosiłem już to jako reklamację ale może ktoś z was ma pomysł co jest nie tak?

 

A... dodam tylko, że pierwszego dnia po instalacji wszystko było ok. Następnego dnia zgodnie z zaleceniem technika zrestartowałem modem i się wszystko posypało.

 

 

... witam, widzę, że nikt z tu obecnych nie ma takiego problemu jak ja na cisco epc 3212, a pani z infolini powiedziała mi dziś, że wszystkie te modemy mają problem z połączeniem z routerem i technicy nad tym pracują.... Hmmm, więc czy ona kłamie i chodzi tylko o mój modem... (tak mi się wydaje, ale dajcie znać jeśli mieliście podobny problem i go sami rozwiązaliście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie za każde dodatkowe urządzenie korzystające z internetu należy zapłacić dodatkowo 5zł. Czyli mając podłączony do routera np. komputer stacjonarny, laptopa, konsole i telewizor to łącznie 20 zł dodatkowo do abonamentu.

 

Zapomniałem jeszcze o telefonach komórkowych z opcją wifi - mając dwa takie telefony to kolejne 10 zł do rachunku :-)

Czyli TPsa czy Netia jest lepszym rozwiązaniem bo tam chyba nie ma opłat za dodatkowe urządzenia.

 

Dlatego ja uważam, że terminalem sieci Inea jest tylko to urządzenie, które Inea routuje nadając mu IP i które jest podłaczone do sieci Inea na stałe. To co jest lub bywa czasowo podłaczane do niego dalej, to już sa terminale ale użytkownika a nie sieci Inea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czy łącze internetowe Inea można współdzielić w sieci lokalnej?

 

Tak, istnieje taka możliwość, lecz wyłącznie w obrębie Lokalu, w którym świadczona jest Usługa. Ponadto każdy z komputerów i innych urządzeń korzystających z połączenia z Internetem powinno zostać zarejestrowane. Za każdy dodatkowy terminal pobierana jest opłata zgodna z Cennikiem."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 11

...

2. Abonent nie ma prawa, bez pisemnej zgody Dostawcy usług, podłączać do Wyposażenia dodatkowego większej

ilości Odbiorników Abonenta niż określona w Umowie abonenckiej lub zgłoszona Dostawcy usług w sposób

określony przez Dostawcę usług.

3. W przypadku naruszenia postanowień ust. 1 lub 2 Abonent zobowiązany jest do zapłacenia kary umownej w wysokości

określonej w Cenniku.

 

„Wyposażenie dodatkowe” – wszelkie rzeczy powierzone Abonentowi przez Operatora, w szczególności dekodery,

modemy, kable, konwertery, opakowania, instrukcje obsługi;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi właśnie o to, że za każdy dodatkowy terminal trzeba zapłacić 5zł.

Oczywiście możesz podłączyć jakiś własny router czy to z WiFi czy bez pod modem Motoroli i korzystać z internetu na tylu urządzeniach na ilu chcesz, jeżeli jednak nie zgłosisz tych dodatkowych urządzeń to naruszasz regulamin. Z godnie z cennikiem za tego typu naruszenie opłata wynosi 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzyk, ogarnij się... Żeby być zmuszonym do zapłacenia kary, jeszcze ktoś musi podjąć decyzję o jej nałożeniu. Zastanów się, czy operator by się na to zdecydował. Ten regulamin jest archaiczny, i tak wiadomo, że nikt nie płaci za dodatkowe urządzenia. Sam mam 8 urządzeń Wi-Fi. Nie będą zmieniali regulaminu bo po co? Żeby jeden klient spał spokojnie? Po prostu nie będą go egzekwowali i tyle. Myślisz, że nie wiedzą ilu z ich klientów ma podpięte modemy kablowe pod własne routery? Czasami jeszcze na infolinii sami pomagają je ludziom skonfigurować i jakoś nikt kar nie nalicza. Trochę zdrowego rozsądku, proszę, oni wiedzą jakie wymagania mają ich klienci, a długoterminowo taki klient wart jest więcej niż te 500 zł kary (wiadomo, że nikt normalny po czymś takim nie pozostanie ich klientem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co tego rozkminiać po prostu. Większość ich klientów nawet nie wie, że tam są takie zapisy. Jak dla mnie to jest to kwestia zmiany regulaminu tylko i wyłącznie. Jak zaczną na ludzi kary nakładać, to wtedy się zacznie jazda i faktycznie będzie temat do dyskusji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się wypowiem.

Dzisiaj podpisałem aneks na 50/4 **BEZ WiFi***, w BOA zadałem pytanie jak mam uzyskać publiczny adres IP na moim komputerze, po konsultacji z kolegą Pan powiedział - "DMZ" i kazał dzwonić na infolinię po hasło do routera.

Modem/router przytargałem do domu, podłączyłem i po 5 minutach zalogował się do sieci.

Zadzwoniłem na infolinię i bez żadnych pytań dostałem login i hasło (są takie same dla wszystkich).

W panelu jest dostęp do Port Range Forwarding oraz do DMZ, DMZ uruchomiłem i bez problemu działa, jedyny minus to brak DynDNS-a :(

W panelu można też wyłączyć WiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super :) Brak DynDNSa faktycznie może być trochę uciążliwy... Pozostaje mieć nadzieję, że IP będzie się zmieniało równie rzadko jak na motoroli ;) A mógłbyś tak na wszelki wypadek podzielić się tym loginem i hasełkiem? Może być na PW :) Jutro zamierzam wybrać się do inei podpisać umowę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...