Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

miałem nadzieje że mnie to nie spotka a jednak oto mój wynik na wifi przy łączu INEA 50 MB

 

37038300

 

Miła Pani z infolinii powiedziała mi że nie wie o co chodzi bo na łączu wifi są przecież różne zakłócenia i tak już jest ( pomijam fakt, iż powiedziałem ze klęczę przy samym ruterze) ... pozostaje mi jednak złożyć reklamację a infolinie zostawić dla klientów z Media Markt bo mam wrażenie że tak wszystkich traktują

Problem może występować po stronie urządzenia, które udostępniliśmy. Proszę zadzwonić na naszą infolinię, postaramy się pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też po WiFi miałem taką prędkość, jak dobrze pamiętam dopiero 4 dnia było w porządku. Ale też interweniowałem z 3-4 razy. Obecnie prędkość po Wifi mam ok. 70% obiecanej prędkości down i 100% prędkości up. Natomiast po kablu, jak widać z mojej stopki jest 100% prędkości up i down (czyli 100/4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Inea: nadal, by mieć multiroom w Wygodnym HD mam płacić ~20-25zł? To nie jest śmieszne :)

Pod tym linkiem można sprawdzić opłaty za multiroom do swojego pakietu.

Witam

 

Mam pytanko: ile muszę czekać po podłączeniu dekoderów przez instalatora na pełną aktywacje listy kanałów?

Bo każda osoba z INEI wciska mi inny kit i już jestem wku******

 

pozdro :D

Proszę napisać, czy była to wymiana sprzętu czy też nowy montaż usług?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniej opłaca się multiroom w pakiecie oszczędnym tam za dodatkowy dekoder to blisko 80% całego abonamentu skoro pakiet oszczędny jest najniższym, jaki jest w INEI to może lepiej go odkodować i przynajmniej osoby, które mają dekoder DVB-C w telewizorze mogłyby mieć dostęp do cyfrowych kanałów bez dekodera i to na wszystkich telewizorach (posiadających DVB-C). Dla osób, które nie mają takich telewizorów pozostawić możliwość wyboru dekodera.

Ale INEA tego nie zrobi, bo tak przynajmniej mogą zarobić dodatkowe 20zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INEA Poznań:

To jest nowa usługa. Dekodery HD szt.1 , dekoder SD szt. 1 i Cisco EPC3925 szt.1.

W poniedziałek rano byli instalatorzy - 05.03.2012

 

Jeszcze jedna sprawa: ile powinienem mieć dostępnych kanałów analogowych jeśli mam pakiet Komfort HD i INEA MAX ?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......................

 

.......................: ile powinienem mieć dostępnych kanałów analogowych jeśli mam pakiet Komfort HD i INEA MAX ?

 

pozdro

 

 

Powinny być wszystkie kanały - spróbuj przeskanować kanały w tv, może coś z kablami jest nie tak. U mnie analogowe też mają gorszą jakość - nie korzystam z analogu. Podłączyłem antenę na DVB-T ze ŚREMU tak jest 15 kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kablami będzie wsio ok bo u mnie i u rodziców w innym bloku jest tak samo: tylko 15 kanałów. Szukałem na wszystkie sposoby dostępny w TV. Patrzyłem na starszym Thomsonie i na nowszych Samsung LE37B650 i UE40D6750 i to samo więc problem nie leży po naszej stronie - odbiorcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta analogowa nie bedzie taka sama jak cyfrowa ,

z miesiaca na miesiac kanaly analogowe beda wylaczane a raczej powinny ,

taki wiekszy analogowy manewr byl robiony w wakacje 2011 lipiec / sierpien

 

niektore kanaly przeszly tylko na emisje cyfrowa w INEA , a czesc zostala po prostu wylaczona

przysporzylo to jak zawsze wiele zamieszania bo ludziska nie czytali ze zrozumieniem ulotek od INEA , co prawda mieli mozliwosc zrezygnowac z oferty bez kary albo przejsc na tv z dekoderem co sie oczywiscie bardziej oplaca

 

wiec nie szukaj tych samych kanalow w analogu co w cyfrowym przekazie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kablami będzie wsio ok bo u mnie i u rodziców w innym bloku jest tak samo: tylko 15 kanałów. Szukałem na wszystkie sposoby dostępny w TV. Patrzyłem na starszym Thomsonie i na nowszych Samsung LE37B650 i UE40D6750 i to samo więc problem nie leży po naszej stronie - odbiorcy.

 

 

A gdzie mieszkasz? Może jesteś w zasięgu sieci która została przejęta przez INEĘ - może analog jest na starych zasadach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie szukam. Przedstawiciel handlowy jasno powiedział że ma być tylko część dostępna i to mi pasowało jednak ta część miała być większa niż 15 kanałów LOL :D

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z gory przepraszam jesli ten watek byl juz poruszany ale ciezko sie w tak duzym temacie poruszac:) A wiec:

 

Mam dekoder inea z karta, wszystko tu dziala ok. Chcialbym natomiast moc odbierac wszystkie kanaly cyfrowo bezposrednio poprzez telewizor (posiada DVB-t/c i common interface). Wyszukiwanie wszystkich kanalow cyfrowych w tv dziala, ale odbieraja tylko te podstawowe (TVP1,2,WTK,polsat etc), pozostale sa zablokowane). Karte wlozylem w common interface, ale nie wiem czy dobrze szczerze mowiac (troche luzna jest:) Czy da sie cos takiego wogole zrobic w inei? (przez telefon powiedzieli mi ze nie, ale juz kilka razy sie na ich pomocy techniczej zawiodlem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie będzie możliwości aby inea działa na telewizorze bez dekodera, ponieważ karty są parowane z dekoderami, aby zapobiec piractwu, takze nawet jak zabierzesz karte do kumla i wsadzisz do jego dekodera to nie bedzie działać, to sa celowe działania inei aby nas złupic jak zaprzestaną emisji sygnału analogowego do kazdego tv bedziesz muszial nabyc dekoder i placic haracz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można podpisać multiroom w pakiecie gdzie jest on tańszy(lub nas nic nie kosztuje kolejny juz dekoder) i dać kumplowi całą skrzynkę za te symboliczne 5zł/mies. Jak Kuba Bogu, tak Bóg kupie, niech sobie parują dalej. Ten którego stać zawsze może pomóc nieco uboższemu pakietowo koledze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można podpisać multiroom w pakiecie gdzie jest on tańszy(lub nas nic nie kosztuje kolejny juz dekoder) i dać kumplowi całą skrzynkę za te symboliczne 5zł/mies. Jak Kuba Bogu, tak Bóg kupie, niech sobie parują dalej. Ten którego stać zawsze może pomóc nieco uboższemu pakietowo koledze :)

 

a tak idzie?? :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wezmę samą kartę do kumpla na mecz to jasne że nie zadziała. Natomiast zabranie dekodera wraz z kartą da taki sam efekt jak podłączenie go w domu :)

Kablówka, tzn. wtyczka antenowa analogowa, nie ma tutaj żadnego znaczenia skoro i jeden i drugi z analoga odbiera te same kanały a różnice są tylko w pakietach nabitych na kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można podpisać multiroom w pakiecie gdzie jest on tańszy(lub nas nic nie kosztuje kolejny juz dekoder) i dać kumplowi całą skrzynkę za te symboliczne 5zł/mies. Jak Kuba Bogu, tak Bóg kupie, niech sobie parują dalej. Ten którego stać zawsze może pomóc nieco uboższemu pakietowo koledze :)

 

a tak idzie?? :brawo:

 

idzie idzie ja mam w tej chwili 3 dekodery, bo jeden mam od znajomego, który ma wykupiony internet i telewizje, ale z telewizji nie korzysta a u mnie dekoder wraz z kartą działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:brawo::brawo::brawo::brawo: Dla Was

 

Nie wiem jak wy ale ja przeczytałem dokumenty które dał mi dostawca usług .

 

Cennik TV

 

http://inea.pl/dom/telewizja/dokumenty_i_instrukcje/

 

18. Kara za nieuprawnione udostępnienie Usługi osobom trzecim4

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .1000,00 zł

 

Ja tam bym nie chciał płacić takiej kary ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znormalnieją z cenami multirooma(W zwykłym pakiecie Polsat ma 10zł, a dla stałych klientów na lajcie dają za 1zł jak pomarudzisz, w INEII stałego klienta kopią w tyłek) to ludzie przestaną kombinować, nie popadajmy w paranoję, że mając ten sam sygnał z analoga, nie można wpaść do kogoś ze skrzynką na mecz Lecha :))

 

Nie chodzi o to, by brać skrzynkę z TV na lewo od kogoś, samemu nie mając wykupionych pakietów, tylko chodzi o skandaliczne opłaty za drugi dekoder w płaconym legalnie pakiecie! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to ździebko pier....nie o Szopenie! Nawet jeśli czyta to ktoś z Inei. Bo co w przypadku kiedy jest za[beep]isty mecz o 20tej, zabieram ze sobą dekoder z kartą do sąsiada, który ma w chałupie kabel, ale nie ma żadnej usługi. Otwieramy bronki, podłączamy sprzęt i oglądamy mecz! Czy ja to pożyczyłem? Otóż nie! Inea w żaden sposób nie jest w stanie tego zweryfikować, a więc punkt "18. Kara za nieuprawnione udostępnienie Usługi osobom trzecim" jest tak naprawdę punktem martwym. Przypomina mi się kolejny martwy punkt opłat za dodatkowy terminal dotyczący internetu... Wyluzujmy, tą są tzw. "straszaki" dla tych co się nie znają, i w stresie po prostu zapłacą dla "świętego spokoju"... W rzeczywistości nikt tego ani nie sprawdzi, ani nie zweryfikuje! Bo Inei się to nie opłaca :) Otrzeźwiejcie =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INEA Poznań:

To jest nowa usługa. Dekodery HD szt.1 , dekoder SD szt. 1 i Cisco EPC3925 szt.1.

W poniedziałek rano byli instalatorzy - 05.03.2012

 

Jeszcze jedna sprawa: ile powinienem mieć dostępnych kanałów analogowych jeśli mam pakiet Komfort HD i INEA MAX ?

 

pozdro

 

 

na nastepny dzien roboczy powinienes to miec

napisz na czacie i podaj adres - sprawdza.

w analogu bedzie tylko wiekszosc (okolo 50-60) komfortu. max tylko cyfrowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...