Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Zadzwoniłem do Ineii i poruszyłem temat konfiguracji modemu/routera CISCO. Twierdzą że nic w nim nie ustawiali jeśli chodzi o blokowanie portów itp, jedna przyznają ze mają masę telefonów od użytkowników tego sprzętu , że programy które się łączyły nie działają (są zablokowane). Twierdzą że ich technicy wraz s dostawcą sprzętu sprawdzają to. Przekazuje co usłyszałem, mam nadzieje że nie kłamią, bo na pewno będę ich męczył w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu wypowiedziach zdecydowałem się na net 25 Mb/s bo wcześniej miałem 8 za ta sama cenę wiec czemu by nie skorzystać i dzisiaj wymieniłem modem na ten Cisco EPC 3925 i po przyjściu do domu podłączyłem go ale dopiero po około 20 minutach połączył się z siecią. Po około 4 godzinach użytkowania zrobiłem pomiar -->http://www.speedtest.pl/results/14151450.jpg ,narazie jestem zadowolony, mimo na zdjęciu widać takie a nie inne prędkości to mój rekord aktualny wysyłu pliku wynosi 170.3 kb/s a ściągania to 2,6-3,4Mb/s. Powiem tylko ze jestem z Konina osiedle Legionów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś zadowolony do czasu... Jak będziesz chciał zrobić coś poza przeglądaniem stron www i pobieraniem plików z serwerów to dopiero będzie jazda. Jak masz porty zamknięte to taki net jest bezużyteczny... I nie można w rozmowach z nimi używać sformułowania "zablokowane porty" bo powiedzą Ci że nic nie blokują (co jest prawdą). To wina sprzętu / softu i tego, że niepotrzebnie dali ludziom routery zamiast zwykłych modemów. Przecież wiadomo że router musi mieć ustawione przekierowania, żeby porty były otwarte, niby jak inaczej ma wiedzieć, do którego komputera kierować ruch?

 

Oby wróciły te stare modemy, bo z tymi to zawsze będą cyrki. Nawet jak udostępnią przekierowania, to jeszcze zostaje ta nieaktywna sieć Wi-Fi, która będzie niepotrzebnie żarła prąd i zakłócała częściowo inne urządzenia pracujące na tej samej częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów!

Otóż wczoraj pomyślałem sobie że pomęczę konsultantów na czacie i spróbuję się czegoś dowiedzieć. Nie spodziewałem się po nich wiele jednak na moje pytanie o problem z portami i sposób jego rozwiązania konsultant potwierdził, że problem JEST (a to już coś), trwają prace nad jego rozwiązaniem i że coś więcej będzie wiadomo w przyszłym tygodniu.

 

@attila: To, że ma adres mac to jedno (i to raczej bez związku ze sprawą). To, że działa jak router to inna sprawa. Inea jako taka portów nie blokuje, jednak funkcjonowanie urządzenia takiego jak router z natem polega między innymi na tym, że porty muszą być jawnie przekierowane na IP konkretnej stacji w sieci lokalnej.

 

Btw, na Junikowie są już dostępne nowe prędkości dostępu. Ja jednak poczekam na rozwiązanie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym rozsądnym rozwiązaniem problemu będzie wymiana wszystkich routerów na zwykłe modemy w przypadku osób, które nie wykupiły opcji Wi-Fi (swoją drogą trzeba być niezłym jeleniem, żeby płacić za Wi-Fi, gdy nie ma się dostępu do konfiguracji).

 

BTW wczoraj jak rozmawiałem z konsultantami na live-chat to usłyszałem, że NIE BLOKUJĄ ŻADNYCH PORTÓW i że mam nie wierzyć temu co piszą użytkownicy forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to ja nie wiem o co wam biega z tym blokowanie lacza portow

 

odpalilem torrenty , odpalilem emule , odpalilem sciaganie plikow ze strony i w tym czasie przeg;adalem sobie net pijac kawe

 

ZERO problemow , nic nie mulilo AZ tak jak opisujecie albo ze niby nie dzialalo, MAM wifi

 

wiec skad te problemy u was ?? bo jakos nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że post slaga z 00:16 wyczerpał temat i wszyscy będą wiedzieć o co chodzi. Widzę jednak, że robi się zamieszanie.

Jeśli ktoś nie wie jaka jest różnica między przekierowaniem a "blokowaniem" albo między modemem a routerem to niech lepiej nie miesza już w temacie.

 

@youandi - odpal sobie jakąkolwiek usługę na swoim kompie (zdalny pulpit, serwer www, bazę danych, ftp, ssh... cokolwiek) i spróbuj połączyć się do tego z innej sieci - gwarantuję, że siedząc za routerem, bez ustawionego przekierowania nie dasz rady.

Modem puszcza cały ruch przychodzący do podłączonego do niego urządzenia (kompa/routera). Cisco 3925 sam jest routerem i z ruchu przychodzącego nie przekieruje Ci nic jeśli mu tego nie skonfigurujesz (a nie skonfigurujesz, bo jest to funkcja zablokowana..).

 

@faust - też bym to tak zrozumiał, ale wszystkie urządzenia dostają jednak i tak adres publiczny. Tym nie mniej masz rację - efekt jest taki jakby nie był publiczny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namieszaliscie ze hej

 

daja cos zle

nie dziala tak jakbyscie chcieli jeszcze bardziej zle

 

osiagam pelna predkosc w odbiorze jak i wysylce , a wam nagle posypaly sie routery , adresyv ktore DZIALAJA !! , odpalam ftp serwery www przekierowania i dziala, wszystko sie laczy pobiera wysyla ,

 

skad wy sie pourywaliscie zaczyna chciec mi sie smiac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daja cos zle
nie "dają", tylko wszyscy za to płacimy

 

nie dziala tak jakbyscie chcieli jeszcze bardziej zle
a czemu miałoby być "dobrze", jeśli nie działa tak jak chcemy i tak jak powinien działać normalny internet z zewnętrznym adresem?

 

osiagam pelna predkosc w odbiorze jak i wysylce INETRNETU , a wam nagle posypaly sie routery , adresy , odpalam ftp serwery www przekierowania i dziala, wszystko sie laczy pobiera wysyla

a gdzie ten internet czy tam "inetrnet" wysyłasz :D? sory, nie chcę Cię obrażać w żaden sposób, ale po powyższym od razu widać, że nie masz pojęcia o czym mówisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wy zjedliscie wszystkie rozumy i madre dzieci neostrady ZENADA ludzie !!!!!

 

wystarczy zapytac a bedzie wam dzialac co i jak trzeba ale wy nie pytacie wy wymagacie

i filozofami chcecie byc i lamentujecie jak dzieci ktorym zabrano lizaka

 

IMMEK a jak sie nie podoba postowanie proponuje zmien OPERATORA OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami trzeba sobie zadać jedno proste, aczkolwiek kluczowe pytanie:

 

"Czy jestem [beep]em?"

 

Ja sobie już to pytanie zadałem i wyszło mi, że nie. Że to nie jest nienormalne, że potrzebuję czegoś takiego jak SSH. Nienormalne jest to, że ktoś kto myśli, że potrzebuje przekierowań do ściągnięcia pliku z eMule, tudzież torrenta, nazywa mnie dzieckiem Neostrady. Nawet jak masz nieprzekierowane porty, to nie znaczy, że torrent nie będzie się ściągał z maksymalną szybkością łącza. Wystarczy, że reszta peerów ma porty przekierowane i nie będzie problemu.

 

Wreszcie pojawiła się u mnie w budynku opcja Internetu z PORZĄDNYM uploadem, a tu się okazuje, że ich modemy są bezużyteczne. I jak tu się nie w[beep]ić? Obecnie nie mam alternatywy, żaden provider poza Ineą nie zagwarantuje mi takiego łącza, dlatego właśnie piszę na forum, kontaktuję się z ich supportem i liczę na to, że poprawią to zanim będę musiał podpisać przedłużenie umowy z obecnym providerem. Wygląda na to, że zdają sobie sprawę z problemu, a to już jest połowa sukcesu.

 

Co do kolegi z Inei. Gadasz momentami jak popaprany. Najpierw piszesz że nie ma problemu, potem przyznajesz że nigdy na oczy nie widziałeś tego modemu, bo jesteś na urlopie. Nagle się okazuje, że go masz. Potem niejako przyznajesz że coś jest skopane mówiąc "nie podoba się to do innego operatora". Mówisz, że nie pytamy tylko wymagamy. Ludzie dzwonią na infolinię i nie potrafią im pomóc, mówią, żeby zadzwonić w przyszłym tygodniu - to też jest wina klienta? My Tobie o portach, Ty nam o FTP... Sorry, ale jak tak się czyta Twoje posty to człowiek ma wrażenie, że nie wiesz kompletnie o czym gadasz. No, ale to chyba nieprawda, bo zakładam, że nie pracujesz w Inei jako woźny. Więc po prostu staraj się bardziej czytelnie formułować myśli i czytać posty innych nieco uważniej. Poza tym - nie używaj słowa "ŻENADA" jak sam ledwo po polsku piszesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Youandi, najwyraźniej nie rozumiesz róznicy między serwerem a klientem. Jako klient komputer za Cisco pracuje w pełnym zakresie, ale już jako serwer czegokolwiek nie. Sesji pulpitu zdalnego też nie przepuścił. Serwera FTP nie uruchomisz. Nie odpowiada nawet na ping.

A tak na margiesie, od kiedy pracujesz w Inei? Pamiętam jak niedawno walczyłeś tu na śmierć i życie o Hustlera i to zdecydowanie z pozycji klienta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@youandi: Chwali się że edytowałeś i poprawiłeś nieco poprzedniego posta, ale niestety i tak zostało kilka literówek ;).

Dobra. Kolego. Przede wszystkim nie spinaj się tak i nie wyzywaj innych. Wprowadzasz zamieszanie do wątku i ludzie, którzy nie czytali kilku ostatnich stron mogą być skołowani sprzecznymi opiniami. Wydaje mi się też, że jako pracowanik nie powinieneś sugerować zmiany operatora. Co by powiedział kierownik :)?Zauważ, że nie czepiam się tego, że osiągam którąś tam część opłacanej prędkosci ani, że połączenie nie jest specjalnie stabilne. Orientowałem się w sytuacji, czytałem forum i byłem na to gotowy - rozumiem, że Inea musi w jakiś tam swój sposób wyregulować sygnał na sieci. Natomiast już totalną niespodzianką dla mnie był otrzymany modemo-router, dlatego trzeba było to opisać, skonsultować i ewentualnie ostrzec inne osoby aby poczekały ze zmianą pakietu albo na inny modem albo na inny soft. Głęboko wierzę, że Inea nie zostawi tak sprawy i coś z tym jednak zrobi. Inaczej kasa wydana na nowe modemy z mojej perspektywy wydaje się wyrzucona w błoto. Na moje pytanie zadane bezpośednio Inei nie dostałem jeszcze konkretnej odpowiedzi.

 

W jakim dziale pracujesz w Inei jeśli można wiedzieć?

 

@slag: Śmiesznie wyszło, ale ostatecznie i tak najbardziej intryguje mnie teraz co kryło się pod pierwszym "[beep]" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy jedną kwestię ustalić?... Są 2 urządzenia do "szybkiego" netu z Inei.

Urządzenie "nie wi-fi" i "wi-fi", tak? Czy oba te urządzenia są typu modem-router, czy tylko to wi-fi?... Jeśli oba mają funkcjonalność routera, którego nie można przekonfigurować jako "przezroczystego", to zabawa w zmianę pakietu mnie nie urządza! Ja też do pracy potrzebuję np. zdalny pulpit!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, a myślisz czemu my się wstrzymujemy?

 

Teraz są TYLKO urządzenia z Wi-Fi. Zamienili zwykły modem CISCO na router wi-fi.

 

Jak problem będzie rozwiązany, ktoś się na pewno tym podzieli w tym temacie... Kiedy wczoraj pytałem się o stare modemy CISCO, powiedzieli, że obecnie nie mają ich w biurze. Dobre wieści są takie, że nie powiedzieli definitywnie "Już ich nie będzie", po prostu powiedzieli, że są obecnie niedostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, nareszcie jakieś informacje :D od dzisiaj mam modem-router cisco 3925 bez wifi i skanuje się nmapem bo nic nie mogę zrobić z kompem (ssh czy inne pożyteczne programy nie działają) i nie wiem co jest grane ale porty po blokowane. Chciałem jutro dzwonić i wymusić od nich hasło do tego badziewnego urządzenia żebym mógł firewalla ustawić ale pewnie nic by mi takiego nie dali ;p a tu ładna informacja, że oni sami nic nie wiedzą ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów :). Jest to mój pierwszy post, więc jeżeli coś sknocę, proszę o wyrozumiałość.

 

Śledzę ten wątek od momentu wprowadzenia przez dostawcę usługi internetu w standardzie DOCSIS. Sporo się stąd dowiedziałem, więc postanowiłem również podzielić się odrobiną wiedzy, w której posiadanie wszedłem po paru dłuższych konwersacjach z call center. Sam jestem "szczęśliwym" posiadaczem router'a Cisco EPC3925, w związku z czym moje zapytania do call center dotyczyły oczywiście wymiany na modem DSL (Cisco EPC3212). Po parunastu minutach rozmowy otrzymałem informację, że modemy te nie są dostępne i nie spodziewają się zmiany tej sytuacji w tym roku (prosili o kontakt na początku stycznia 2011, więc nadzieja jest;)).

 

Niestety, jeżeli chodzi o konfigurację router'a EPC3925, również nie mam dobrych informacji. U znajomego (który z braku wiedzy wykupił usługę wifi... ) konfiguracja router'a jest mocno okrojona - brak możliwości przekierowania portów, ustawienia DMZ etc. Z tego, co pamiętam można było ustawić filtrowanie MAC adresów, pobawić się DHCP, zmienić ustawienia wifi i jeszcze parę innych mało potrzebnych rzeczy. Dostępne opcje różnią się w każdym razie od tych opisanych w instrukcji (ze strony Cisco). Specjalistą w tej dziedzinie nie jestem, ale wydaje mi się, że może być to spowodowane zmodyfikowanym firmware'em (na potrzeby Inei), lub logowaniem na prawach user'a, a nie admin'a (ale póki ktoś nie poprze moich domysłów, lepiej mnie nie cytować ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie użytkownika youandi

 

Wypowiedź o urlopie była typowo aby wprowadzić zamęt. Wypowiadanie się w imieniu spółki, której nie jest się pracownikiem jest naganne.

Połowiczne a najczęściej i tak nierzetelnie przekazane informacje tego Pana są zapewne uzyskane od któregoś z przedstawicieli handlowych, którzy faktycznie przed większymi zmianami mają spotkania informacyjne.

Proponuję zatem użytkownikom aby nie traktowali informacji o nowościach od Pana "youandi" jako wiarygodnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...