Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

ja chyba tez gdy skonczy sie umowa czyli w pazdzierniku przejde na jakas n...

ale do sedna mam dekoder z inei od ktorego kabel idzie do gniazdka w ktory sa 3 wyjscia...do jednego podpiete jest wlasnie dekoder, drugie net a 3 wolne...chce podlaczyc drugi tv w mieszkaniu ale nei wiem czy to da rade w to wolne gniazdko...orientuje sie ktos w temacie? mozna to zrobic bez wiedzy inei czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie czy warto zamienic INEE na cyfre+

 

Zmiana Inei na Cyfrę zależy jak dla kogo. Jeżeli interesujesz się sportem kablówka. W zasadzie oprócz C+S2 wszystko jest co potrzebne. Jeżeli nie przywiązujesz wielkiej wagi do sportu bierz Cyfrę, do tego jakieś splitterki i działasz na kilki telewizorach. Zależy też czy masz w INEI internet i telefon itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z czata:

 

Dyspozytor4:

Witaj wojtek, Jak mogę Ci pomóc?

 

wojtek:

witam czy sa juz nowe dekodery ??

 

Dyspozytor4:

będą od poniedziałku na 100 %

 

wojtek:

czy razem z dekoderami pojawi sie nowa oferta programowa ??

 

Dyspozytor4:

jeszcze niestety nie znamy szczegółów ale prawdopodobnie tak

 

wojtek:

a moze pan pani podzielic sie tym co wie ze ma byc ??

 

Dyspozytor4:

no właśnie nie wiem jeszcze prawie nic, pełne informecję będziemy mieli za kilka godzin

 

:jupi::jupi::jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą dwa rodzaje dekoderów: ADB (ten co do tej pory) tylko z nowym firmware oraz nowy TechniSat. Na moje pytanie czy abonent będzie mógł sobie wybrać otrzymałem odpowiedź, że będą wydawane losowo !!!!! Co do nowej oferty to oczywiście "konsultanci" z chata nic nie wiedzą, chwalą się, że przecież pojawiły się "długo" wyczekiwane TVS i TVS HD !!! Próbujcie coś dzisiaj od nich wyciągać bo przecież skoro od 15 czerwca mają byc dekodery to od tego dnia również teoretycznie powinny byc nowe promocje i może nowe programy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek:

ponowie moje pytanie jakiej firmy beda te nowe dekodery ??

 

Dyspozytor2:

Firmy Technisat

 

wojtek:

tylko ??

 

wojtek:

czy one na 100 % bede w poniedzialek ??

 

Dyspozytor2:

Nowe są firmy Technisat

 

Dyspozytor2:

Niestety nie mamy pewnej informacji, że bedą one w poniedziałek

 

wojtek:

a te z adb tez beda dostepne a jesli tak to czy z poprawionym softem ??

 

Dyspozytor2:

tak

 

Dyspozytor2:

nie mamy informacji jednak dokładnie kiedy

 

wojtek:

czyli najpierw pojawia sie technisatu a potem dopiero adb czy tak ??

 

wojtek:

czy z nowymi dekoderami pojawi sie nowa oferta programowa HD ??

 

Dyspozytor2:

Niestety nie pojawią się nowe programy HD na dzień dzisiejszy

 

wojtek:

wczoraj mieliscie podobno zebranie czy cos w tym stylu w sprawie nowej oferty programowej HD taka informacje dostalem wiec jak to jest bedzie cos czy nie ??

 

Dyspozytor2:

Nie rozumiem skąd taka informacja ?

 

wojtek:

od was

 

wojtek:

no i ??

 

Dyspozytor2:

Nie mamy informacji na temat nowej oferty programowej

 

Dyspozytor2:

w jakośći HD

 

wojtek:

dziwne dostaje od was sprzeczne informacje wiec ktos albo klamie na czacie i jest niekompetetny albo nie wiem co

ale bylo to zebranie czy nie ??

 

Dyspozytor2:

Poproszę więc numer telefonu z którego Pan do nas telefonował w celu wykluczenia sprzeczności .

 

Dyspozytor2:

Mogę poinformować, że w dniu wczorajszym mielismy jedynie szkolenie z obslugi dekoderów HD

 

Dyspozytor2:

Lista programowa zostaje ta sama

 

wojtek:

nie dzwonilem tylko pisalem tutaj !!

 

:crazy::crazy::crazy:

 

EDIT:

 

Przeklejam znalezione na innym forum za zgodą autora postu.

 

:D:D:D

 

Dyspozytor2:

Witaj ania, Jak mogę Ci pomóc?

 

ania:

dzien dobry

 

ania:

czy nowe dekodery moze juz doszly ??

 

Dyspozytor2:

witam

 

Dyspozytor2:

będą w ofercie od poniedziałku

 

ania:

a czy beda jakies nowe czy takie same jak byly wczesniej ??

 

Dyspozytor2:

będą dwa modele dekoderów, albo ADB albo Technisata

 

ania:

o super a ktory lepszy ??

 

Dyspozytor2:

nie ma lepszych i gorszych

 

Dyspozytor2:

otrzyma Pani taki jaki będzie w danej chwili dostepny, nie będzie możliwości wyboru

 

ania:

acha dobrze rozumiem a czy bedzie cos nowego w ofercie programowej ??

 

Dyspozytor2:

5 czerwca dodaliśmy do oferty TV Silesia w obiorze cyfrowym poprzez zwykły dekoder i w HD poprzez dekoder HD, na dzień dzisiejszy Dział Marketingu nie poinformował nas abyśmy dokonywali w najblizszym czasie jakichś innych zmian

 

ania:

rozumiem bo ja bym bardzo chciala Discavery HD bo podobno fajny kanal czyli tego narazie nie bedzie ??

 

ania:

a mam prosbe do pana / pani niech mi podpowie ktory dekoder fajniejszy jest ja jestem laikiem w tych sprawach ??

 

Dyspozytor2:

na dzień dzisiejszy nie zostanie wprowadzony kanał Discovery HD

 

ania:

acha szkoda a podpowie mi pan / pani w sprawie dekodera ??

 

Dyspozytor2:

jeśli chodzi o dekoder każdy ma swoje indywidualne zdanie

 

ania:

ja sie nie znam zaufam panu / pani w tej sprawie prosze o podpowiedz z gory dziekuje

 

Dyspozytor2:

bardzo mi przykro ale nie określę, który dekoder jest fajnieszy czy też ładniejszy, ważne żeby był funkcjonalny, a przyznam szczerze że oba są.

 

ania:

a co one potrafia ??

 

ania:

tzn to czego nie umie ten stary ??

 

ania:

hallo jest pan / pani ??

 

Dyspozytor2:

jestem

 

Dyspozytor2:

prosze o cierpliwość

 

ania:

dobrze czekam na odpowiedz

 

Dyspozytor2:

dekodery mają porównywalnie te same funkcje

 

Dyspozytor2:

nie ma jakichś rażących różnic nie możemy wprowadzić lepszych i gorszych dekoderów przy tej samej opłacie abonamentowej

 

ania:

ach dobrze dziekuje czyli moge w poniedzialek udac sie do bok-u po dekoderek ??

 

Dyspozytor2:

maja być

 

Dyspozytor2:

:)

 

ania:

dobrze to dziekuje bardzo i do zobaczenia w bok-u :)

 

Dyspozytor2:

do zobaczenia

 

:smile::smile::smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji jakich udzielają pracownicy dotychczasowe dekodery ADB nie dostaną nowego softu, tylko nowe będą miały poprawione oprogramowanie. Tak więc aby "cieszyć" się nowym dekoderem trzeba zrezygnować ze starego i podpisać nową umowę otrzymując nowy dekoder :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam propozycje. Mozna technisata kupic np. takiego http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=107&id=1199 za 989zl do tego dorzucic antene http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=19&id=1040 za 169zl i... juz mamy zestaw satelitarny :). To jedyne 1158zl i juz mozna odbierac telewizje satelitarna :). No wprawdzie bedzie jakies 10 programow polskich w tym TVS nie HD ale po zakupieniu karty TNK juz beda te podstawowe programy polskie co daje w przeliczeniu na dwa lata kolo 60zl miesiecznie. Dodam jeszcze ze sprzet wcale nie bedzie lepszy bo juz nie raz takich zakupow dokonywalem a EPG wtedy na Cyfrze jest na jakies 2 dni do przodu, a na polsacie na 2 pozycje programowe do przodu:). Narzekacie wciaz na oferte INEA a prostych przeliczen nie potraficie zrobic, doslownie jak dzieci a nie dorosle osoby :). Sprzet INEA ma na pewno jakies wady ale podobne maja problemy dekodery np. N o czym mozna poczytac na innych forach czy CYFRY co mozna rowniez poczytac na forum o cyfrze.

Co do TV Silesia to kilka stron wczesniej bylo narzekanie ze jeszcze nie ma jej w ofercie, a ledwo dodano ja w ramach abonamentu to juz narzekanie ze szajs. Przed chwila czytalem o tym ze Discovery HD mogloby byc, a na innych forach czytam ze tam nie ma nic oprocz ciaglych powtorek zachodu slonca i pewnie tak samo bedzie na tym forum jakby INEA dolozyla ten program. Lubie czytac fora o tematyce medialnej no i nie udzielam sie zbyt czesto, ale wydaje mi sie ze INEA ma swietna oferte telewizyjna oraz internetowa i zaluje czasem ze nie mam dostepu do tej telewizji kablowej. W moim przypadku pozostaja 2 dekodery i abonamenty na dwoch telewizorach zeby czasem cos obejrzec, a za ta cene co obecnie place mialbym w inea internet, telewizje i zostaloby jeszcze na piwo, duzo piwa :).

 

AAA przypomnialo mi sie https://satkurier.pl/news/47485/tvp-historia-i-tvp-kultura-zamiast-tvp-sport-w-dvb-t.html to informacja dla tych co TVP HD maja z nadajnika ze Sremu i sadza ze wszystko jest za darmo. Teraz na tym programie jest fajny napis na srodku ekranu „Test DVB-T! O dostępność programu TVP HD pytaj operatorów platform satelitarnych oraz sieci telewizji kablowych”.

7965.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego narzekamy na ofertę INEA, bo widzimy jaka jest oferta konkurencji, nawet w Poznaniu z której nie możemy skorzystać ze względu na miejsce zamieszkania. Internet przez ostatnie 2, 3 lata to była porażka bo za 1 mb płaciliśmy 59zł i 79zł. Dopiero po burzy na grupach dyskusyjnych wprowadzili 2 mb za 59zł i 4 mb za 69zł. Tylko co z tego jak jest dobry download jak maksymalny upload wynosi 256? Telefon może być za 10zł mam jeszcze 60 min. Ale telewizja to kompletna porażka. Wyobraź sobie, że płacę za pakiet Canal + 39zł. I wiesz co brakuje mi jednego programu - Canal + Sport 2, na którym leci 90% ligi hiszpańskiej na żywo, oraz inne ligi. Sąsiad dwie ulice dalej, który ma kablówkę east - west płaci tyle samo i ma Canal + Sport 2. Więc czegoś nie rozumiem. Opcja HD. Mamy dekodery jakie mamy, ale INEA liczy sobie za pojedyncze kanały jakieś kosmiczne ceny. Za TVN HD, oraz TV S HD 5zł, MTVNHD 9,50 , Polsat Sport HD 8,00 zł, TVP HD 8,00 zł. Zapłaciłbyś 8zł za TVP HD? Bo ja dziękuje za taka ofertę, tym bardziej że można do odbierać za darmo. Musieliśmy czekać na HD 1,5 roku. Jak już weszło to problemy z dźwiękiem, obrazem, brak nagrywarki i innych [beep]ereli. Do tego dochodzi nie kompetencja, monopol w Poznaniu, wprowadzenie wyboru opcji tylko na 18 miesięcy przy podpisaniu umowy na cyfrowy dom, brak bezpośredniego kontaktu z działem marketingu itd, itd. Skoro płacę prawie 200zł miesięcznie za media mam prawo wymagać profesjonalizmu ze strony mojego operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. No ja TVP HD wcale nie mam w cyfrze nawet za 8zl

2. Problemy z telewizorami i HDMI sa u wszystkich operatorow i chodzi o problem z dogadaniem sie po HDCP (blizsze info http://pl.wikipedia.org/wiki/HDCP)

3. Co do marketingu wystarczy przekazac chociazby maila do inea i to bedzie informacja o zainteresowaniu. Po co ktos zamias rozmawiac z nadawcami ma rozmawiac z klientami? Zreszta bylem w Polsacie, a teraz jestem w cyfrze i nigdy nie bylo mi to potrzebne, wszystkie informacje otrzymuje mailem i to tez zdawkowe typu "trwaja rozmowy"

4. Kompetencja konsultanow nie jest mi znana, ale pracowalem u pewnego operatora telekomunikacyjnego gdzie konsultant tez nie wiedzial rzeczy z kosmosu tylko aktualna oferte. Zreszta konsultant to nie monter, kurier, sprzedawca, marketing i ksiegowosc :)- to nalezy brac pod uwage. Czasem czytam na roznych forach posty i tak z wypowiedzi wynika ze konsultant to prezes firmy ktory wszystko wie (a propo prezesa tez w wiekszej firmie nie zna dokladnych informacji bo tym sie zajmuja nizsze szczeble organizacyjne)

5. Co do C+ sport 2 to mogloby byc to rzeczywiscie dolozone, ale pewnie jest to uzaleznione glownie od umow miedzy nadawcami bo czasem zamiast 39zl bedziesz placil 59 :)

6. Monopol moze na kablowke ale nikt nie broni skorzystac np. z polsatu

7. Ja za internet 720kbit place 75zl przy uploadzie chyba 90kbits i czekam za kabelkiem zeby chociaz to 1MB miec za ta kwote. Poza tym z moich obserwacji INEA 2MB wprowadzila w tym samym czasie w odpowiedzi na oferte u pewnego monopolisty-spojrz w archiwa na satkurier lub media2, bo wczesniej to kiepsko bylo nawet u najwiekszych

8. hm... ja w polsacie za dekoder zaplacilem 299zl, w cyfrze 179zl i to za SD :). Dekodery wlasne nadawaly sie do "zabawy" ktora sie konczyla tym ze czesciej nie mialem obrazu niz mialem. Jeszcze byl sagem 3275 w polsacie za 499zl w ofercie "bez abonamentu" (po 6 miesiacach od zakupu wprowadzili abonament). Z cyfrowki korzystam w sumie okolo 10 lat i... analog byl fajniejszy

9. Co do east&west to... moze i fajna firma ale zdanie moich znajomych jest nieciekawe np. brak jakiegokolwiek kontaktu z operatorem

No a poza tym ja calkowiecie Was rozumiem. Majac juz cos chce sie jeszcze wiecej i wiecej :), tylko kurde kiedy znalezc czas na ten internet, telewizje i telefon hehe.

 

A tak ogolnie to fajnie robic za takiego "zlego" hehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Ty powinieneś być rzeczywiście abonentem Inei. Z takimi poglądami i brakiem wymagań byłbyś szczęśliwym userem cudownego operatora. Szczęście, że są ludzie, którzy czegoś wymagają, bo przy abonentach Twojego pokroju trwalibyśmy wciaż przy TV analogowej, łączach 256 kbps i kosmicznych abonamentach. A Inea nabijałaby kabzy jeszcze bardziej naszym kosztem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Monopol moze na kablowke ale nikt nie broni skorzystac np. z polsatu

 

Pisząc to nie wiesz że nie każdy może sobie założyć talerz wszystko zależy od tego jak jest ustawiony blok bo możesz tylko antenę na balkon walnąć bo o dachu zapomnij. Inea ma cicha umowę z spółdzielnia która nie pozwala na dachu zakładać anten. W spółdzielni kiedyś usłyszałem że mam oglądać z kablówki a jak mi się nie podoba to mogę telewizji wcale nie oglądać. Ciekawe kiedy ktoś się za to ewidentne łamanie prawa weźmie.

 

:read::read::read:

 

Zamontuj sobie ta chorą kablówkę pooglądaj z jeden miesiąc i wtedy pogadamy.

 

:evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie czytam wypowiedzi kolegi "ztomasz" i coraz bardziej wydaje mi się, że jest on pracownikiem INEI,

- tylko on się rozpływa i zachwyca ofertą INEI,

- na tzw. chacie INEI często się pojawia jako dyzpozytor "z.....tomasz@..."

 

może to tylko zbieg okoliczności a może jednak ... jakaś tajna misja pracownika? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...