Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Jak wcześniej pisałem dali mi na pare dni sygnał o sile 35% i więcej i sobie pooglądałem, ale się skończyło i znów jest wszystko w normie - do 20% i zaje...fajna pikseloza. Na szczeście już niecały miesiąc katorgi z INEA-kupą:)))

Macie problemy z obrazem - reklamujcie - mi zwrócili pieniądze za dwa miesiące po przeszło 70 za każdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kwestię techniczną, w moim przypadku łącze chodzi dobrze, praktycznie brak poważniejszych awarii i przerw w dostępie. Ale jeżeli już się trafią, to występują problemy w kontakcie z BOA, konsultanci niekompetentni, brak indywidualnego podejścia do klienta. Ot, monopolista, który nie musi walczyć o pojedynczego klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do netu to działa OK, choć to jest kwestia indywidualna, sieć jest rozległa i jest to zlepek dawnych kilku sieci kablowych dlatego fakt, że u jednego działa nie znaczy, że u drugiego będzie tak samo idealnie.

 

Poza tym miej na uwadze, że zgodnie z regulaminem do netu możesz podłączyć tylko jedno urządzenie (terminal). Za każdy dodatkowy terminal musisz płacić 5zł/mc. W Teorii komputer + router to już 2 terminale i musisz płacić 5zł/mc, życzysz sobie tuner SAT, drugi komputer to już masz 4 terminale czyli dodatkowe 15zł/mc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrace sie teraz ja... Po pierwsze w Cyfrze placisz 15zl za dekoder HD lub kupujesz wlasny sprzet za minimum 200zl.[...] No i dodam ze INEA czy tez inne sieci kablowe umozliwiaja Ci rozdzielic sygnal na kilka TV np. 1, 2, TVN i kilkadziesiat innych programow, a w przypadku np. CYFRY to mozesz to rozdzielic kupujac dodatkowy sprzet lub placac kilka abonanamentow. Oferta moze i jest droga, bo do tanich nie nalezy, ale wszystko ma swoje zalety i wady.

 

Po pierwsze w sklepie za 200zł to sobie kupisz ale tuner SD o HD to zapomnij, chyba że jest jakaś promocja C+ (nie wiem, nie śledzę)

Co do rozdzielania sygnału to najlepsza jest Cyfra, odpowednia instalacja antenowa, kilka tunerów + splitter Seca i możesz oglądać na kilku TV niezależnie i przy płaceniu jednego abonamentu. Ewentualnie można uzyć kilku tunerów obsługujących sharing po LANie.

Natomiast w INEI sygnał zawsze sobie rozdzielisz na kilka odbiorników TV jednak zapomnij o cyfrowym odbiorze na kilku TV (kablowych dekoderach cyfrowych DVB-C). Nawet na jednym Twoim prywatnym dekoderze nic nie rozkodujesz ponieważ karty INEI są parowane z tunerami tzn. działają na konkretnym egzemplarzu jaki dostajesz od kablówki.

Kiedyś mogłem oglądać cyfrową kablówkę na swoim prywatnym tunerze, bo akurat byłem szczęściarzem, jednym z pierwszych co dostali cyfrową kablówkę i wówczas karta nie była parowana ale to już historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rico oczywiście, że podłączysz.

Wybierając ofertę z kablówki będziesz miał w domu modem kablowy z wyjściem USB i Ethernet. Podczas instalacji powiedz, że chcesz aby komputer był podłączony przez port Ethernet.

Potem odpowiedni router najlpeiej z klonowaniem MACa i jedziesz z koksem ;) Jak nie kumasz to poprosisz kolege co się na tym zna i po sprawie :D

 

Zapomnija o 2Mb/256kb za 59zł/mc. Zwróc uwagę, że za dodatkowe 10zł czyli 69zł masz opcję 4Mb/512kb czyli 2x większy download i upload i to jest moim zdaniem aktualnie najbardziej opłacalny pakiet w ofercie INEI

 

ztomasz właśnie przez to parowanie kart stracili klienta, oglądałem cyfrową kablówkę na swoim DM7025 przez chyba 1,5 roku i było OK do czasu aż karta przestała działać na moim DM7025 i funkcjonowała tylko na badziewnym Technisacie MF4-K. Jak nie mogłem korzystać ze swojego Dreamboxa to podziękowałem cyfrowej kablówce i nie zamierzam korzystać z ich usług.

W kwestii emisji cyfrowej wolę TV-SAT i nadawców którzy nie parują kart, wtedy nie ma problemu, że każdy chce oglądać co innego a do dyspozycji tylko jeden tuner i kilka odbiorników TV ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was dziś mieliście zaniki sygnału TV na jakieś 15 minut a teraz non stop od około 45 minut :?:

U mnie w tej chwili jest siła, 40 jakość 0.

Chyba komuś dziś przywalić będzie trzeba :/

 

Właśnie udało mi się dodzwonić na infolinie pan poinformował, że mieli już dziś dwie awarie i je naprawiają do 16: 00 ma wszystko powrócić a winna podobno jest elektrownia, która im prąd wyłączyła czyżby nie zapłacili rachunków :lol2:

Narazie jest TVP1 TVP2 TVN i TVN7 reszta nie działa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne

 

Aktualności

Szanowni Abonenci

 

w dniu 12.02.2009 w godzinach rannych i południowych, z powodu awarii zasilania energetycznego w naszych stacjach nie mogliście Państwo korzystać z usług: telewizji, Internetu i telefonii. Zasilanie zostało przywrócone w ciągu kilku minut od jego zaniku. Restartowanie całego systemu zajęło jednak kilkadziesąt minut, co – biorąc pod uwagę złożoność tego procesu - należy uznać za czas niezwykle krótki. Obecnie wszelkie usterki zostały już usunięte i wszystkie usługi działają poprawnie. Za zaistniałą sytuację bardzo przepraszamy i dołożymy wszelkich starań, żeby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

Z poważaniem Departament Obsługi Abonenta INEA SA

 

:!::!::!::!::!::!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem nieparowaną kartę to właśnie mi się podobało, że mogłem używać swój prywatny sprzęt Dreamboxa 7025, tuner sat i kablowy w jednym urządzeniu, nagrywanie na HDD, lepsza jakość obrazu na wyjściu RGB niż z badziewnego Technisata MF4-K. Dopiero ze swoim prywatnym sprzętem mogłem cieszyć się w pełni z cyfrowej jakości ;)

Kwestia dobrego sprzętu to cena, czyli koszty dla operatora, który musi iść na pewien kompromis i dlatego oferuje np. Technisata MF4-K ;) Z drugiej strony mało kto inwestuje w prywatny sprzęt DVB-C, bo jego dostępność jak i możliwości wykorzystania są ograniczone w porównaniu do DVB-T lub DVB-S, a dodatkowo parowanie kart w praktyce sprawia, że jakiekolwiek inwestycje w DVB-C to wyrzucony pieniądz w błoto.

Pewnym częściowym rozwiązaniem byłyby moduły z kartami jak w Polsacie ale dla mnie i tak bez sensu, bo mam w domu kilka odbiorników TV, a nie tylko jeden. W praktyce pewnie mały promil klientów byłby czymś takim zainteresowany, więc operator w to nie wejdzie.

W sumie jesteśmy skazani na to co da nam operator, czyli na g... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy bedzie nowy soft ? :>

 

 

Tego chyba nawet święty mikołaj nie wie ;)

wczoraj odebralem adb i podłaczyłem do lcd lg i działa wszystko ;) prawie.

Tuner ma problemy z odbiorem kanałów powyzej 800 kHz. mimo że poziom mam w granicy 55 a 60 to jakość 0.

stary tuner pokazuje 70 i 100 procent. W poniedziałek mają coś poprawić tak twierdzą na infolini.

 

LG to 37LG5000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa Disney Channel oraz Inea

 

Sieć kablowa Inea działająca w Wielkopolsce nie ogranicza godzinowo emisji dziecięcego kanału Disney Channel, który od niedawna znajduje się w ofercie tego operatora. Sam nadawca kanału popełnia błędy(?), przez które abonenci wielu sieci myślą, że ramówka tego kanału jest ograniczana. Wszyscy, którzy mają dostęp do Disney Channel (nie tylko w Inea) ostatnio mogli zaobserwować planszę i głos w tle z różnych programów. Tak jest już w dosyle satelitarnym tego kanału i na to nic nie poradzimy - zależne od nadawcy.

 

Mam nadzieję, że rozwiałem Państwa wątpliwości, co do teoretycznego ograniczania przez Inea kanału Disney Channel.

 

Serdecznie pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...