Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie - odnosnie zanikającego dzwięku ( czasem i obrazu )

 

Meczy mnie to gdyz nie po to człowiek kupuje sprzet by usłyszeć co chwila zanik dzwieku...

Walka z INEA w moim przypadku trwa juz przeszło 3 tygodnie - dzwonie , rozmawiam prez CallCenter , wysłano do mnie juz 3 techników -- z tym ze dopiero trzeci - tu podam dane tego pana gdyz jest to osoba najbardziej kompetentna z tych co u mnie byli --pan K.Król -- wszystko chyba po to by jak najbardziej opóżnic naprawe tego ..

 

Pan K.K. - oznajmił mi ze wie co to jest , ze słyszy to tez w domu u siebie np na Animal Planet - gdyz akurat ta stacje najczesciej ogląda ... SŁYSZY TAKŻE w pomieszczeniu gdzie przebywają technicy !!! ( mają tam podobno tv SONY- tak jak ja )

Powiedział ze prawie wszedzie tak w INEA jest - czasem jest to dosc czesto a czasem trudno to wyłapac

Sygnał u mnie w domu jest bardzo dobry - mam SIŁA 65 I JAKOSC 100

 

Na poczatku INEA kazała mi zamienic kabel HDMI , potem podłaczyc przez EURO , potem mieli wymienic dekoder HD ( ale w końcu nie wymienili ) -- trwa to długo juz bo 3 tygodnie i nie wiem co z tym fantem zrobic - reklamacje za kazdym razem składam i nic z tego na razie nie ma --- jak przerywało czasemn tak do teraz przerywa ...

 

p.s.

 

podobno dekoder HD zle wspólpracuje z Panasonic-iem i LG - chodzi o to ze nie moze sie porozumiec z HDMI i przełacza czasem sam na 720p

 

jak ktos ma podobne objawy - prosze atakowac firme INEA - płace 200 miesięcznie i zeby takie cos sie działo .... po co te testy były 1.5 roku przeszło ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że masz rację, powinniśmy wszyscy bombardować Ineę oficjalnymi reklamacjami. Dopóki sprawa nie będzie miała charakteru masowego, nie kiwną palcem. Na pojedynczym kliencie żadnemu monopoliście nie zależy.

Jeżeli masz dostęp do grup dyskusyjnych z hierarchii icp to proponuję powielenie tego posta także na grupie tkp.telewizja.kablowa.

 

Ja zaraz zgłaszam usterkę w e-boa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

rowniez od poczatku zamiany dekodera na HD mam same problemy. Zanikajacy dzwiek i fatalny obraz zarowno sd i hd. Wyglada to gozej niz kiepski divx czy rmvb. Plus pogorszenie kontrastu, koloru, jasna poswiata i smuzenie. Mam tv samsunga, dosc juz wiekowy, ale z cyfra u brata bylo ok, mam ps3 i tu tez ok, tylko ta inea sobie nie radzi. U mnie juz tez byly 3 wizyty technikow i ostatecznie pan od reklamacji. Wszyscy rozkladaja rece. Tez dostalem info ze w lg i panasonicach sa problemy z dzwiekiem po hdmi. Prawda jest taka, ze ich dekoder nie wspolpracuje prawidlowo ze wszystkimi tv. Ma to moze zmienic nowy soft, ale to tez nie na 100% i nie wiadomo kiedy. Moim zdaniem to banal. Kasuja pieniadze za cos co powinno nadal byc w fazie testow!!! Ja juz postanowilem, wymawiam umowe i kupuje cyfre, bede przynajmniej wiedzial za co place. A i roznica w cenie zadna. Od samego ich technika wiem ze dekoder inei a cyfy czy n-ki, to niebo a ziemia pod wzgedem technologicznym. Tak wiec spoznialska inea z musu wprowadzila cos, co smie nazywac HDTV, ale przy HD to nawet nie stalo!!!

Warto wzucac modele tv na ktorych to nie dziala by ustrzec innych, moj: Samsung LE32N71B.

Poydro dla wsyzstkich wztrwalzch w kolejkach do BOA INEA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że występuje wiele problemów z nowym dekoderem, największym są zanikający obraz i dźwięk oraz problemy ze zmianą częstotliwości i gorszej jakości obraz kanałów SD na częstotliwości 1080. Ale nie potwierdzę, że jest kiepskiej jakości obraz HD bo na programach TVP HD i CANAL+ Sport HD i CANAL+ Film HD przynajmniej u mnie jest b.dobry (TV SHARP 32"X20E) Ja osobiście nie liczę na jakieś poprawy w postaci nowego softu, ale liczę na pojawienie się nowego dekodera HD z twardym dyskiem, który sam w sobie będzie pozbawiony błędów obecnego dekodera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie czy macie też problemy z txt na niektórych kanałach.

Napisałem maila do kablówki

 

 Witam mam pytanie kiedy w ofercie cyfrowej pojawi sie kanał TV5 ?
> I dlaczego nie ma sygnału txt na następujących kanałach:
> - EURONEWS - analogu - cyfrowym
> - DW -TV - analogu
> - 4 FUN TV - analogu - cyfrowym
> - HBO,HBO2 ,HBO COMEDY - cyfrowym
> - CANAL + , CANAL + FILM , CANAL + SPORT - cyfrowym
> - MANGO 24 - cyfrowym.
>
> Na tych kanałach txt jest dostępny przy odbiorze z anten satelitarnych.

 

 

a taką dostałem dziś odpowiedź

 

Witam serdecznie,

Z informacji jakie posiadam program TV5 jest dostepny w naszej ofercie w ramach
pakietu posredniego. Co do braku TXT przekaze informacje jako problem techniczny
do odpowiednich osob. Sprawdzalem i czesc programow posiada TXT np. Canal+.

Pozdrawiam,

Tomasz Zamorski
Starszy Konsultant

 

Czyżby kodowanie kanałów w CONAX blokowało dostęp do txt ? Na satelicie też się zdarzają kanały kodowane razem z txt odbiór jest tylko możliwy gdy program jest niekodowany.

Sprawdzałem na satelicie THOR kanały kodowane w CONAX i txt można odbierać bez żadnego problemu.

 

Napiszcie jak jest u Was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... na coz wam LUDZISKA :) teletext w tv przy danej stacji ...

 

od tego mamy EPG ktore jak narazie dziala OKEY

 

 

aaa czy U was jest taki sam problem ... gdy ogladacie dany kanal i NACISKAMY przycisk INFO to nie ukazuje on paska programu tj nazwa stacji audycja od-do nastepna audycja ...

 

u mnie on sie nie ukazuje i "mruga " tak jakby nie mogl sie zaladowac na ekran ...

 

 

 

no i ciekawe kiedy kolejne stacje dolaczy nasza TAJEMNICZA INEA :)

 

 

mogliby FOX LIFE dorzucic ... :))) ale to pobozne zyczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie jak co jakiś czas wyskakują " krzaczki " na EPG.

Program w EPG miał być na 7 dni a z tym jest bardzo różnie.

 

... na coz wam LUDZISKA :) teletext w tv przy danej stacji ...

 

od tego mamy EPG ktore jak narazie dziala OKEY

 

 

aaa czy U was jest taki sam problem ... gdy ogladacie dany kanal i NACISKAMY przycisk INFO to nie ukazuje on paska programu tj nazwa stacji audycja od-do nastepna audycja ...

 

u mnie on sie nie ukazuje i "mruga " tak jakby nie mogl sie zaladowac na ekran ...

 

 

 

 

Zresztą sam jak to czasami działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

aaa czy U was jest taki sam problem ... gdy ogladacie dany kanal i NACISKAMY przycisk INFO to nie ukazuje on paska programu tj nazwa stacji audycja od-do nastepna audycja ...

 

u mnie on sie nie ukazuje i "mruga " tak jakby nie mogl sie zaladowac na ekran ...

(...)

 

U mnie ten problem nie występuje, zawsze ukazuje się pasek info.

Wygląda to u Ciebie na jakieś problemy z softem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he skąd ja to znam. To tak samo jak HD miało być w 2007 roku. Cała INEA. Od nich prawdy niestety się nie dowiesz, także od ich konsultantów, którzy sami nie wiedzą co się dzieje w firmie INEA. Nie mówiąc o ich wiedzy na podstawowe tematy związane z telekomunikacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos wyjasni o co chodzi. Trzy tygodnie temu podpisalem aneks o cyfrówkę w Śremie. Dwa tygodnie temu odebralem tuner . łsaduje mi sie na dzisiaj 85 kanalów TV i 22 radiowe z tego odkodowane mam tylko Pakiet Mini + TVN i Polsat.Na reszcie kanalow kłodki. Kolega w tym samym czasie wziął pakiet HD i moze je juz oglądać. Jemu na tunerze HD wgralo sie 125 kanalow TV i 25 radio. Facet INEA tłumaczył mi pokretnie ,że do 1 lutego bede mial caly pakiet podtawowy cyfrowy . Nie bardzo mu wierze. Jak koledze wgraly sie wszystkie kanaly a mnie nie ?

Przeciez w plaftormach satelitarnych wgrywa się też cala lista dostepnych kanałow a klient moze ogladac tylko te za ktore zaplacil. Zeby było dziwniej mam kanaly ktore nie wykupilem a te ktore mam miec od 01 lutego nie laduja sie np AXN , Viva Polska, TVN Turbo, Discovery - wszystkie, National Geographic itd...

 

PS Dotychczas oboje z kolega mielismy lokalny Pakiet Podstawowy (analogowy). Mamy go zreszta na dzien dzisiejszy . Zniknie od 01 lutego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos wyjasni o co chodzi. Trzy tygodnie temu podpisalem aneks o cyfrówkę w Śremie. Dwa tygodnie temu odebralem tuner . łsaduje mi sie na dzisiaj 85 kanalów TV i 22 radiowe z tego odkodowane mam tylko Pakiet Mini + TVN i Polsat.Na reszcie kanalow kłodki. Kolega w tym samym czasie wziął pakiet HD i moze je juz oglądać. Jemu na tunerze HD wgralo sie 125 kanalow TV i 25 radio. Facet INEA tłumaczył mi pokretnie ,że do 1 lutego bede mial caly pakiet podtawowy cyfrowy . Nie bardzo mu wierze. Jak koledze wgraly sie wszystkie kanaly a mnie nie ?

Przeciez w plaftormach satelitarnych wgrywa się też cala lista dostepnych kanałow a klient moze ogladac tylko te za ktore zaplacil. Zeby było dziwniej mam kanaly ktore nie wykupilem a te ktore mam miec od 01 lutego nie laduja sie np AXN , Viva Polska, TVN Turbo, Discovery - wszystkie, National Geographic itd...

 

PS Dotychczas oboje z kolega mielismy lokalny Pakiet Podstawowy (analogowy). Mamy go zreszta na dzien dzisiejszy . Zniknie od 01 lutego.

 

Wiesz co najlepiej poczekaj do tego 01.02.2009 zobaczysz co się będzie działo. Jak nie będzie ci tuner instalował programów

to dopiero ich bombarduj. :read:

 

W Poznaniu jak na początku grudnia dołączali nowe kanały to tuner też raz wyszukiwał innym razem nie , a te które znalazł a nie były nadawane to pytał czy usunąć.

 

Więc poczekaj - to jest cała INEA :!::!::!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z dźwiękiem po kablu hdmi ,brak dźwięku ;( alternatywnie dzwięk poszedł przez wzmacniacz po optycznym .Obawiam się że LG nie współpracuje z tunerem po hdmi.

po kabelku euro scart jest dzwięk i obraz .

telewizor plazma LG 42"

może ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy bedzie w koncu nowy soft bo jak bedzie nowy soft to chyba bedzie lepszy obraz SD przez łącza HDMI tak czy nie prosze o rade i jeszcze jedno kiedy beda nowe kanaly w HD bo tylko mamy jeden TVN HD w podatawowym cyfrowym HD prawda a reszte zakoduja i platne po 8zl i canal + HD kosztuje w inei 45zl to drogo a cyfra + ma po 6zl wszystkie canal + HD prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowy dekoder od tygodnia i z kanałami HD u mnie jest w zasadzie bardzo dobrze. Plazmę TH-42PY8 Panasonica mam podłączoną bezpośrednio po HDMI z dekoderem i żadnych problemów opisywanych w tym wątku nie stwierdziłem (zaniki dźwięku i wizji). Obraz w HD jest bardzo dobrej jakości.

Co do kanałów SDTV z obrazem jest różnie w zależności od kanału a nawet mam wrażenie od konkretnej audycji ale to może być moje subiektywne wrażenie. Np. Polsat zwykły mam dużo lepszy niż np. TVP1 etc. Generalnie da się oglądać, myślałem, że będzie dużo gorzej, poza tym niespecjalnie widzę różnicę w obrazie SDTV po HDMI i po SCART przy różnej rozdzielczości np. 1080 i SD, ale może coś źle robię, bo z postów w tym wątku wynika, że różnica jest znacząca.

Wszystkie uwagi i doświadczenia z nowym dekoderem bardzo cenne. Czekam na kolejne, sugeruję pisać z jakim konkretnie sprzętem dekoder pracuje, bo wg mnie taka informacja bardzo pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam następujące pytanie, może ktoś się orientuje. Czy po wykupieniu podstawowego pakietu cyfrowego w inei (przy przejściu z pośredniego) oprócz cyfrowych programów z tego pakietu będzie również włączony pakiet podstawowy analogowy? Byłoby to logiczne, ale nie można jasnej odpowiedzi znaleźć. A co z osobami które aktualnie mają podstawowy analogowy - będzie wyłączony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...