Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli kupowałeś usługę pierwszego dnia, podobnie jak ja to pewnie nie masz dekodera sparowanego z kartą. Nie ma innej możliwości sprawdzenia niż inny dekoder. Może sąsiad, znajomi, którzy mają. Życie mi to uratowało, bo jak jadę z Poznania do Swarzędza do dziewczyny ze spokojem wkładam swoją kartę i oglądam np. pakiet Canal +. Ostatnio coś mój Technisat nie łapał EPG, już się bałem że będę musiał wymienić dekoder na nowy, co wiążę sie z tym, że pewnie dostałbym dekoder sparowany z kartą. Ale ustawienia fabryczne na szczęście zadziałały. Dlatego też miedzy innymi nie pakuje się w HD, chyba że umowa na inny adres a dekoder u mnie.

 

Dzięki za info, ale źle Cię zrozumiałem. Myślałem, że masz na myśli pierwszą partię dekoderów ADB :) W takim razie jestem skazany na to kiepskie urządzenie :/

 

Czy w tym urządzeniu nie ma opcji odczytu bitrate aktualnie nadawanego programu? Przecież to ważna informacja w przypadku DTV, ale pewnie Inea wychodzi z założenia, że im mniej użytkownik wie tym lepiej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to w takim razie ja źle zrozumiałem, faktycznie pomiędzy technisatami moja karta działała, w takim razie cóź, pozostaje nam albo przekładać dekoder z pokoju do pokoje co jest całkowicie pozbawione zdrowego rozsądku (wyciągananie kabli, itp) albo podpisanie drugiej umowy i otrzymania starego technisata z wybranym przez nas pakietem, co oczywiście oznacza wydatek (min 49,90, max pow. 100 zł) :( gdyby był to wydatek rzędu np.ok 50 zł to może zdecydowałbym się bo wtedy wyciągam kartę z full pakietem i wkładam do drugiego dekodera i oglądam sobie w "małym" pokoju mecz na C+, ale skoro dekoder HD jest sparowany z kartą ta ewentualność odpada niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkim Forumowiczom zdrówka, pogody ducha oraz ciepłej, rodzinnej atmosfery :D

 

____________________$$$

_____________________$$$$$

___________________$$$$$$

_________________$$$$$$$

_______________$$$$$$$$_$$$$$$$$$$

______________$$$$$$$$$$$$$$$$$$

_____________$$$$$$$$$$$$$$$

____________$$$$$$$$$$$$$

___________$$$$$$$$$$$$

__________$$$$$$$$$$

_________$$$$$$$$$

________$$$$$$$$

_______$$$$$$$

______$$$$$$

______$$$$$

______$$$$

______$$$$

______$$$_____$

$______$$___$$

__$$$$$$$$$$$

___$$$$$$$$$

____$$$$$$$$$

___$$$$$$$$$$$$$

__$$$$$$$$$$$$$$$

__$$$$$$$$$$$____$

$_____$$$$

_______$$$

________$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

mam do was Pytanie. Od jakis 20 dni korzysta z telewizji kablowej sieci Inea. Gdy usługa była zamawiana u jakiegos przedstawiciela handlowego który zjawił sie u mnie w domu zostałem po informowany NIBY :censored: o wszystkim i zamówilem pakiet podstawowy cyfrowy i canal + premium gdzie mi powiedziano że są to wszystkie canal+ no oczywiście jak wszyscy wiecie brakuje canal+ sport 2 :> czy ktoś może z was wie czy wogóle INEA mysli o włączeniu tego kanału. Zaczynam załować że nie skorzystałem chociażby z Tesatu sieć dużo mniejsza a jakoś mają canal+ sport 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do CANAL+ Sport 2, temat jest już "wałkowany" od dłuższego czasu, dziwna sprawa bo przecież w tej chwili program ten nie jest już "weekendowy" a całotygodniowy, dodatkowo często w weekendy lecą na nim transmisje Live, które abonenci chętnie by obejrzeli. Miałem nadzieję, że przy okazji włączenia C+ Sport HD i Film HD Inea włączy również Sport 2, (przecież na pewno podpisywali jakiś aneks do umowy z Canal Plus). Nie pozostaje nam nic innego jak "bombardować" naszego operatora mailami z prośbą o dołączenie tej stacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

mam pytanko - chciałem przejść na HD w Inea i zastanawiam się czy posiadając wersję HD chodzi również analogowa TV jak w przypadku cyfrowej wersji ?

Spytacie dlaczego ? Ponieważ sygnał u mnie idzie przez nagrywarkę HDD do TV - czyli mogę programować sobie nagranie w tunerze nagrywarki - wiem, że jakościowo jest gorsza, ale zdecydowanie bardziej wygodne przy samym programowaniu. Wyczytałem, iż nowy tuner HD nie posiada np. timera - więc mozliwy byłby zapis programu TYLKO w ten sposób ... niestety.

pozdrawiam

proggy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak analogowa TV działa bez problemu, czyli na nagrywarce HDD nagrasz wszystko co leci w analogu. Natomiast faktycznie problem się robi jak chcesz coś sobie nagrać z cyfrowego dekodera (dekodera HD) bo nie posiada on mozliwości zaprogramowania nagrania. Pozostaje tylko ręczne ustawienie konkretnego programu na dekoderze np.Kino Polska i przełączenie dekodera na częstotliwość 576i (aby poszedł sygnał po euro do nagrywarki) Mam nadzieję, że rozwiążą ten problem w następnym firmware, oby!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź ... dobre i to ... chociaż nie wiem czy coś wykombinują w kwestii softu - choć jest to mozliwe na 100 %.

Pamiętam, że na początku w tunerach n-ki można było korzystać z HDMI i Euro w tym samym czasie - nowy soft (NIESTETY) usunął to i nie ma takiej mozliwości - teraz jak w Ineii można wykorzystywać jedno z wyjść "naprzemiennie" - a zrobili tak by zwiększyć sprzedaż wersji z HDD.

pozdrawiam

proggy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak analogowa TV działa bez problemu, czyli na nagrywarce HDD nagrasz wszystko co leci w analogu. Natomiast faktycznie problem się robi jak chcesz coś sobie nagrać z cyfrowego dekodera (dekodera HD) bo nie posiada on mozliwości zaprogramowania nagrania. Pozostaje tylko ręczne ustawienie konkretnego programu na dekoderze np.Kino Polska i przełączenie dekodera na częstotliwość 576i (aby poszedł sygnał po euro do nagrywarki) Mam nadzieję, że rozwiążą ten problem w następnym firmware, oby!!!

 

Witam

 

A ja mam problem właśnie ze zsynchronizowaniem dekodera HD i nagrywarki DVD. Oba urządzenia są podłaczone przez HDMI do TV, a ponadto dekoder HD poprzez Scart'a z nagrywarką. Wszystko pięknie, tylko gdy przełączam na nagrywarce kanał zarejestrowany dla źródła pochodzącego z dekodera HD mam czarny obraz, co nie miało miejsca w przypadku poprzedniego dekodera... Czy ktoś może mi pomóc z tym problemem? Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A ja mam problem właśnie ze zsynchronizowaniem dekodera HD i nagrywarki DVD. Oba urządzenia są podłaczone przez HDMI do TV, a ponadto dekoder HD poprzez Scart'a z nagrywarką. Wszystko pięknie, tylko gdy przełączam na nagrywarce kanał zarejestrowany dla źródła pochodzącego z dekodera HD mam czarny obraz, co nie miało miejsca w przypadku poprzedniego dekodera... Czy ktoś może mi pomóc z tym problemem? Z góry dziękuję za pomoc

 

Zdaje się, że problem był już gdzieś poruszany... spróbuj odłączyć kabel hdmi dekoder<->TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[A ja mam problem właśnie ze zsynchronizowaniem dekodera HD i nagrywarki DVD. Oba urządzenia są podłaczone przez HDMI do TV, a ponadto dekoder HD poprzez Scart'a z nagrywarką. Wszystko pięknie, tylko gdy przełączam na nagrywarce kanał zarejestrowany dla źródła pochodzącego z dekodera HD mam czarny obraz, co nie miało miejsca w przypadku poprzedniego dekodera... Czy ktoś może mi pomóc z tym problemem? Z góry dziękuję za pomoc

 

no właśnie problem polega na tym, że ten badziewny tuner nie obsługuje w tym samym czasie HDMI oraz Euro - albo jedno albo drugie. Niestety.

 

Pojechałem dzisiaj na Oświecenia zamienić swojego technisata na HD i niestety odstraszyla mnie kolejka - myślę, że stojąc tam straciałbym minimum z 2-3 godziny.

Masakra, odpuszczę sobię do czasu zmniejszenia natłoku - ale pytanie kiedy to nastapi ? Znając życie nigdy, poniewać tam sa ZAWSZE kolejki. Jeden mikro punkcik obsługujący tak wielkie osiedle. Czy Ineii napradwde nie stać na wynajęcie czegoś większego lub drugiego punku. Patrząc na ceny abonamentów nie sądzę.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :roll: Jestem tu nowy, mieszkam w Śremie (1 lutego mają nam uruchomić cyfrowy sygnał) i mam kilka pytań dotyczących tej telewizji...

po 1 Czy jest ona droga i czy za dekoder trzeba płacić? bo teraz płace 38zł, ale interesowały by mnie takie pakiety jak policzyłem podstawowy cyfrowy 44,90zł + pakiet sport 9zł + canal+ 39zł!!!. wyjdzie ponad 90zł co mnie nie zadowala. Canal+ to jest najważniejszy ;) tylko dlaczego tak drogi?

po 2 Czy canal+ jest dostępny w sygnale analogowym?

po 3 Czy jeśli nie wezmę pakietu cyfrowego tylko analogowy jakie będę miał kanały?

po 4 Mam internet w Inei czy będę musiał mieć też telewizje? czy będę mógł przejść na cyfre etc.?

po 5 czy da się rozdzielić dekoder na dwa telewizory? a jeśli tak to czy na drugim tv będę mógl wybrać inny kanał?

po 6 czy jeśli na jednym telewizorze wezmę pakiet cyfrowy to na drugim telewizorze będę miał za darmo analoga? czy coś będzie trzeba dopłacić?

Trochę tych pytań jest, ale takie pytania zadają ludzie w mieście bo u nas jest tak że w co drugim mieszkaniu są 2 telewizory i ludzie się wkurzą jeśli będą musieli płacić dodatkowo lub oglądać tylko na 1 telewizorze... Z góry dziękuje za odpowiedzi.. zadaje te pytania tutaj bo ze strony internetowej nic się nie mogę dowiedzieć, a może i wy coś mi doradzicie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dekoder jest wydawany w ramach abonamentu czyli teoretycznie jest bezplatny. Co do tego czy jest droga to z tego co mi wiadomo bedzie to oplata 44,9zl za podstawowy cyfrowy czyli:

Podstawowy Cyfrowy - 44,9zl

Inea Sport - 9zl

Canal+ - 39zl (C+ zawsze jest z jakas promocja. Obecnie miesiac aktywacyjny i 2 kolejne po 1zl, a nastepne 10 miesiecy 29,9zl)

Lacznie 92,9zl bez promocji, a z promocja 83,8zl

 

2. Nie ma w sygnale analogowym juz C+,

3. W zasadzie wszystkie oprocz tematycznych m.in. 1,2, tvn, polsat, tele5, polonia 1 itp. Okolo 30 pozycji.

4. Od kilku miesiecy na wiekszosciach rejonow TELEWIZJA nie jest wymogiem mozna brac pojedyncze uslugi

5. Rozdzielic mozna, ale na kazdym bedziesz ogladac ten sam program. Mozna oczywiscie rozdzieli analogowe programy na dwa telewizory. Pakiet podstawowy cyfrowy w wiekszosci jest dostepny rowniez w analogu czyli kolo 50 programow

6. Bedziesz miec analoga tylko w ograniczonej wersji. Programy dostepne TYLKO cyfrowo (np. paczki, premium) beda dostepne TYLKO w cyfrowym przekazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem dzisiaj na Oświecenia zamienić swojego technisata na HD i niestety odstraszyla mnie kolejka - myślę, że stojąc tam straciałbym minimum z 2-3 godziny.

Masakra, odpuszczę sobię do czasu zmniejszenia natłoku - ale pytanie kiedy to nastapi ?

pozdr

 

Wystarczy zadzwonic na infolinie i... zamowic kuriera. Taka opcja jest od wielu miesiecy. Wprawdzie troche poczekasz (obecnie terminy sa na okolo 6,7 styczen), ale dekoder i umowa zostanie dostarczona do domu :). Poza tym niedawno byla akcja ze dekoder mogles odebrac w samym Call Center :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...