Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Zajrzałem dzisiaj na stronę Inei (co kilka miesięcy tak robię) aby sprawdzić czy nie zdecydować się wreszcie testowo na jakiś pakiet TV, oczywiście najtańszy. Okres umowy 24 miesiące. Wolałbym rok, ale trudno. Najtańszy pakiet to START w cenie 39,90 zł, do 4 miesięcy (czyli 3 czy 4 miesiące?!) 0 zł. Liczba kanałów 79, w tym 27 HD. Ale co ciekawe jak wejdzie się w link "Zobacz listę" to liczba kanałów zwiększa się do 80. Niby różnica to tylko jeden kanał, ale nawet tego zharmonizować na stronie nie potrafią. To oczywiście drobiazg. Najważniejsze: patrząc na listę kanałów to wszystkie kanały w wersjach podwójnych czyli SD i HD są liczone DWA RAZY. A takich podwójnych kanałów SD/HD w tym pakiecie jest aż 20. Faktyczna liczba kanałów w pakiecie START to więc 59. Czy według Inei widzowie mają wybór oglądać np. TVP1 (i pozostałe 19) w SD czy HD?! To dokładnie tak jak w latach 80-tych w stanie wojennym mogli sobie wybrać czy Dziennik telewizyjny o 19.30 chcą oglądać na pierwszym czy na drugim programie (w zależności który mniej "śnieżył")! WSTYD! Rozumiem, że wiele osób da się w ten sposób oszukać na tę wysoką liczbę 79. I o to tylko pewnie w tym wszystkim chodzi. Ale chyba poważna (?) firma w ten sposób postępować nie powinna?! Z pewnością nie! Bo ja już na samym starcie nie chcę być oszukiwanym!

 

Ps. także po raz kolejny Inei mówię stanowcze NIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak jak piszesz. Kilkadziesiąt dubli SD, które są liczone jako odrębne kanały.

Wstyd......

W Inei dekodery mogą być połączone z routerem za pomocą kabla koncentrycznego. Wtedy możesz podpiąć router do istniejącej w mieszkaniu instalacji (jeśli jest) i podpinasz pod to tyle dekoderów, ile chcesz. Oczywiście za każdy dodatkowa opłata za multiroom.

Druga opcja to skrętka. Wtedy do routera każdy dekoder podłączony jest osobnym kablem sieciowym. Można podłączyć maksymalnie 4 dekodery.

 

Przynajmniej u mnie przy routerze Huawei.

Dziękuję za wyjaśnienie. Niestety Rataje to tylko "skrętka" czyli instalacja do innych pokoi musi być kładziona na nowo. A co za tym idzie odpadają moduły CAM....jednym słowem "światełko" nie dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna korekta do poprzedniego mojego wpisu: tych podwójnych kanałów w pakiecie START jest 19, a nie 20. A więc faktyczna liczba kanałów w pakiecie wynosi 60, w tym 27 HD. Różnica wynika z błędu który mają na stronie. Raz podają 79 kanałów, a innym razem 80 kanałów (grafiki kanałów). Ten jeden błędny to TVP Info (SD), który jest źle zaznaczony kolorem i który policzyłem podwójnie.

 

Inea...

Edytowane przez 16:9 rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Inei dekodery mogą być połączone z routerem za pomocą kabla koncentrycznego. Wtedy możesz podpiąć router do istniejącej w mieszkaniu instalacji (jeśli jest) i podpinasz pod to tyle dekoderów, ile chcesz. Oczywiście za każdy dodatkowa opłata za multiroom.

Druga opcja to skrętka. Wtedy do routera każdy dekoder podłączony jest osobnym kablem sieciowym. Można podłączyć maksymalnie 4 dekodery.

 

Przynajmniej u mnie przy routerze Huawei.

Tak żeby doprecyzować. W przypadku skrętki można podłączyć 3 dekodery(1 port do neta 3 pod tv). 4 są możliwe w przypadku koncentryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja korzystna jest jeszcze taka, że zakopujesz najniższy pakiet pod jeden TV, a rozdzielasz sygnał np. na 2/3 TV i skanujesz je cyfrowo, dzięki czemu uzyskujesz dostęp do sporej ilości kanałów, np. TVP Sport HD za free bez opłaty multiroom - warunek jest taki, że TV musi mieć wbudowany dekoder DVB-C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z tego "szutu" jak piszesz tylko te dwa są warte ew. dodania cała reszta wątpliwej jakości.

Obawiam się, będzie jak pisze JerzyK. z dużej chmury mały deszcz. Kolejna "smierdząca" petarda.

Pożyjemy....zobaczymy.....skomentujemy i zapewne posmiejemy się z kolejnego niewypału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do INEA straciliśmy już dawno zaufanie pod kątem rozwoju obszaru oferty TV.

Trzymam ich tylko z uwagi na multiroom, aby dzieciaki miały dostęp poprzez moduł CAM CI w TV, ale kończy mi się za moment umowa i będę rozważał co dalej: jaki pakiet itp.

Petarda już nie jedna chybiła, więc jak już to coś zmienią bardziej w ofercie NET, bo tutaj mają większe pole do popisu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...