Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Moje doświadczenie, dzis.

Wyjalem karte z dekodera, wyjalem cam z tv,

zamieniłem karte z cam na karte z dekodera, i

w moim przypadku klapa, blad, tv nie chwyta obrazu. 

wniosek karta z cam jest z nim parowana., u mnie.

I to jest prawidłowy objaw gdyż twój dekoder ma wpisany numer karty i moduł CAM też ma wpisany numer z którym współpracuje zamiana kart pomiędzy nimi to również zamiana nr kart przypisanych do danych urządzeń (dekoder, moduł). Każde urządzenie wydawane od operatora ma wpisane w oprogramowanie nr karty i tylko wyłączne z tą kartą o tym numerze będzie współpracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może oznaczać ze operator wydał moduły CAM które są nieparowane lub są parowane ale nie został do nich wprowadzony numer kart czyli karta nie jest wpisana do konkretnego modułu CAM.

 

Mógłbyś wrzucić zdjęcia tych modułów to znaczy ich awers i rewers?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#p_maciej, to jak wytłumaczysz

 

wpis z 170513_1408
Ja mam na koncentryku i z dekodera wyjąłem kartę i włożyłem do własnego modułu CAM który włożyłem do własnego sprzętu.
Parowanie polega na wpisaniu nr karty do oprogramowania dekodera.
Mam dwa dekodery od INEA ADB oraz Technisat i obojętnie z którego wyjmę kartę i włożę do własnego modułu CAM
czy też dekodera to działa, natomiast jeżeli zamienię karty między dekoderami INEA to już nie działa.

wpis z 170514_1305
I to jest prawidłowy objaw gdyż twój dekoder ma wpisany numer karty i moduł CAM też ma wpisany numer z którym współpracuje
zamiana kart pomiędzy nimi to również zamiana nr kart przypisanych do danych urządzeń (dekoder, moduł).
Każde urządzenie wydawane od operatora ma wpisane w oprogramowanie nr karty i tylko wyłączne z tą kartą o tym numerze będzie współpracować
.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chronologicznie

po twoim wpisie

 

wpis z 170513_1408
Ja mam na koncentryku i z dekodera wyjąłem kartę i włożyłem do własnego modułu CAM który włożyłem do własnego sprzętu. Parowanie polega na wpisaniu nr karty do oprogramowania dekodera.
Mam dwa dekodery od INEA ADB oraz Technisat i obojętnie z którego wyjmę kartę i włożę do własnego modułu CAM czy też dekodera to działa, natomiast jeżeli zamienię karty między dekoderami INEA to już nie działa.

szczególnie zinteresowalem się wspolpraca kart z dekoderow  z wlasnymi modulami cam /odpowiadaloby to mnie/

po mojej zamianie, okazalo się, ze karta z dekodera w module cam z tv nie dziala. Odpowiedziales.

wpis z 170514_1305
I to jest prawidłowy objaw gdyż twój dekoder ma wpisany numer karty i moduł CAM też ma wpisany numer z którym współpracuje zamiana kart pomiędzy nimi to również zamiana nr kart przypisanych do danych urządzeń (dekoder, moduł). Każde urządzenie wydawane od operatora ma wpisane w oprogramowanie nr karty i tylko wyłączne z tą kartą o tym numerze będzie współpracować
.

Prosilem ciebie o wytlumaczenie, ponieważ wg mnie w jednym wpisie piszesz, ze jest możliwa wspolpraca karty z tv z modulem cam a drugim wpisie wykluczasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku jest dekoder i CAM i obydwa są parowane. W innym przypadku ktoś miał 2 moduły CAM które niebyły parowane. I tu nasuwa się pytanie dlaczego? odp. mogą być następujące: 1) są to moduły parowalne (CSP)  w których nie został wpisany numer karty lub 2) są to moduły nieparowalne do których niema możliwości wpisania numeru kart. Dlatego po zamianie kart między modułami nadal wszystko działało.

Edytowane przez p_maciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z internetem z Inei. Rozłącza mi bardzo często internet (nawet około 20 razy dziennie...) podczas braku internetu wpisując byle co w przeglądarce wyskakuje "Serwer DNS nie odpowiada". Ktoś wie jak mogę sobie z tym poradzić? Mój router to TP Link TL-WR841N a ich "modem" to Motorola SBV5120E. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czy uważasz że to powinno załatwić mój problem? Aktualnie miałem ustawione takie DNS:

 

62.21.99.94

62.21.99.95

 

 

Edit: Czy spadki prędkości łącza mogą być również spowodowane DNSami? Ponieważ czasami prędkość łącza drastycznie spada. 

Edytowane przez siwylkw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TTe DNS, co podajesz są, od Inea. Słaba prędkość, np. pobierania, nie zależy od DNS.

 

A co może mieć na to wpływ? Bo czasami spada do prędkości rzędu 200kb/s downloadu. Zmieniłem DNS na te od Google, wczoraj wszystko dobrze śmigało, a dziś już dwa razy przed chwilą mi wywaliło neta. Co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak łączysz się modemem / routerem? Przez WiFi czy kabel? Podaj więcej informacji, bo wróżką nie jestem.

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem przy Wifi może być przez słaby sygnał lub zakłócenia z innych sieci na tym samym kanale lub sąsiednich.
Może być też mało wydajna karta Wifi oraz router. Do szybkich łączy polecam router oraz kartę Wifi w paśmie 5 GHz. Temat już opisywany na forum kilka stron wcześniej.

Co do podłączenia po kablu LAN:
Może komputer mieć wolna kartę sieciowa LAN o przepustowość 10/100 Mb/s np laptopy z takimi kartami są ciągle w sprzedaży.
Do szybkiego internetu karta LAN 10/100/1000 Mb/s

Odnośnie zgrywania połączenia opcji też może być kilka.
1. Standardowe jak zalecenia np. od Inea odkręcić kabel od modemu i połączyć ponownie. Sprawdzić pozostałe przewody czy nie są uszkodzone lub przetarte czy zagięte.

2. Zmiana adresacji IP Inea stosuje dynamicznie IP (zmienia się co jakiś czas).
Po takiej zmianie modem nie pobrał prawidłowo nowego IP przez co jest problem z sygnałem (brak sygnału).
Tak samo może być korzystając z swojego routera IP zostało zmienione a router sam nie pobrał nowego IP (efekt - strony nie działają, a status sieci WiFi, że jest połączona).
 

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich pakietach są dostępne? Brak oficjalnych info o dodaniu tych stacji! Nadal brak podstawowych programów w HD czyli TVN24 BIS HD, TVP INFO HD i nadal brak info kiedy zostaną dołączone do oferty...

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...