Skocz do zawartości

Jaki zestaw (antena+konwerter) wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Planuję założenie Polsatu Cyfrowego. Ponieważ w tej chwili nie chcę inwestować w dekoder HD postanowiłem, że wezmę zwykły dekoder i odzielnie nabędę zestaw antena i konwerter tak by był przystosowany do HD (u przedstawiciela PC dowiedzialem się że nie bardzo mogę kupić antenę HD jeśli nie biorę dekodera HD, a jeśli się koniecznie uprę to będzie ona droga). Chcę też mieć konwerter na dwa satelity stąd decyzja o oddzielnym zakupieniu anteny.

Na Allegro wynalazłem kilka zestawów. Który z nich bedzie najlepszy i który możecie polecić?

1. Czasza Golden-Interstar 85 + Monoblok Platinum X (numer aukcji 415640183)

2. FIRMOWY ZESTAW ANTENA SATELITARNA 80 CM HL + KONWENTER MONOBLOCK 0,1dB HD GOLD EDITION (numer 418127561)

3. antena CORAB 80 FE + konwerter Monoblock GOLDEN INTERSTAR (numer 418643873)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podajemy linków na allegro ;-) (i tak nie działają), proszę edytuj swój post i je skasuj, wystarczy ja podasz model i rozmiar, każdy znajdzie.

 

Link 1: możesz kupować, tylko pamiętaj im większa antena tym większą masz rezerwę (mniej podatna na zakłócenia).

Link 2: chyba najgorszy wybór

Nie rozumiem dlaczego nie chcesz HD SAMSUNGA masz go za 300 złotych bez umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linki usunięte :) .

Nie chcę na razie wydać na dekoder i aktywację 400 zł i praktycznie nie korzystać z jego możliwości (nie planuje HBO, a sport mnie nie interesuje), natomiast w przyszłości jak się poszerzy oferta programowa w HD to wtedy chcę kupić dekoder HD. Z czasem pewnie ceny się zmienią i sprzet będzie lepszy.

Teraz chcę się skupić na doborze anteny - nie za drogiej ale w miarę przyzwoitej, stąd moje pytanie.

Może polecli byście jeszcze coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to ma być tylko na dwie pozycje (Hot Bird + Astra) to można zastosowac przykładowo taką anteną oraz konwerter Monoblock Twin - zapewni on dwa osobne sygnały z tych dwóch satelitów. Drugi sygnał możesz wykorzystać do drugiego tunera lub oba do tunera dwugłowicowego.

Jak się robi instalację od zera warto wybiec trochę do przodu, zamiast później wymieniać sprzęt i ponosić koszta.

 

Jeśli jesteś pewien, ze wystarczy tylko jeden sygnał, to antena jak wcześniej (lub inna w podobnym rozmiarze) + konwerter Monoblock "pojedynczy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem musisz podjąć decyzję czy nie będziesz zainteresowany dodatkowo drugą Astrą 28,2E.

Dużo programów filmowych, dla dzieci, muzyki po angielsku ale to dodatkowy wydatek i trochę większa antena.

 

Nie jestem za bardzo oblatany w tych sprawach i nie wiedziałem że jest więcej niż jedna Astra :wink: Ale mnie bardzo zainteresowałeś tą odpowiedzią, bo zależy mi własnie na dużej ilości programów zwłaszcza dla dzieci. Jaki sprzęt byłby potrzebny do tego by odbierać programy również z tej Astry? I jak się ma przy tym kwestia ustawienia anteny - czy jest to skomplikowane? Antenę mam zamiar zamontować i ustawić w ramach własnych możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami nim zadam pytanie cały dzień szperam w Internecie, dzięki temu zyskuję wiele naprawdę niepotrzebnych i zbędnych informacji, które później mogą się przydać.

Przed podjęciem decyzji i zadaniem dalszego pytania polecam przejrzenie kilku tematów tu na forum.

Posiadając już jakąś wiedzę łatwiej będzie Ci udzielić pomocy.

Ciekawsze programy nadające z Astry/Eurobird:

viewtopic.php?f=12&t=2297

Jak znaleźć satelitę:

viewtopic.php?f=34&t=3912

Jak zmontować zeza:

viewtopic.php?t=1703

viewtopic.php?f=34&t=3637

viewtopic.php?f=14&t=5097&hilit=+diseqc

Jaką kupić antenę:

viewtopic.php?f=34&t=3787

Co to jest DISEqC i jaki wybrać:

viewtopic.php?f=4&t=7099&hilit=+diseqc

Jak na Astrę/Eurobird:

viewtopic.php?t=3897

viewtopic.php?f=70&t=3897&st=0&sk=t&sd=a

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...