Skocz do zawartości

28.2°E - Astra 2A/2B/2C/2D & 28.5°E - EuroBird 1


vlodek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odbieram poprawnie sygnaly z Astry 2A/2B 12,441 12,129

poziom sygnalu ok 60 - 70-%

Antena 110cm kierunek podstawowy HotBird zez: Astra1 i 28,2E 28,5E

Tuner nie odbiera transponderow z Eurobird, przy manualnym wpisaniu parametrow sygnal jest "zero"

Jaka moze byc przyczyna, jak usunac problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak sygnału nie uzyskasz najlepszego (to jeszcze zależy, w jakim regionie mieszkasz, jeżeli bardziej na zachód Polski to będzie mocniejszy odbiór).

 

Wiązka Eurobird 1 - 28.5°E

 

Według powyższej mapki, aby odebrać transpondery z Eurobirda we wschodniej części kraju (Białystok), potrzebna jest czasza o średnicy 50-75 cm.

Posiadam 85-tkę, też odbierałem jakiś czas temu tą satelitę z zeza, muszę przyznać, że siła sygnału mieściła się na najniższej granicy poprawnego jeszcze odbioru (bez zrywania obrazu), ale lekki deszczyk i kanały szatkowały. Niewiele lepszy był sygnał po nastawieniu anteny bezpośrednio na tą satelitę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja okolice Warszawa wspolrzedne N52,846 E20,591 (zapis dziesietny). Po przeczytaniu innych postow wylaczylem repiter od telefonu DECT byl zlokalizowany stosunkowo blisko 2m od konwertera to nie jest to. Kierunku rowniez nic nie zaslania. Ciekawostka: przeczytalem czestotliwosci wszystkich transponderow z tej pozycji w pamieci. Byly oczyswiscie z Astry2 i ok 30 innych o czestotliwosciach nie pasujacych do Eurobir i Astry2 ????? Po wprowadzeniu recznym czestotliwosci i parametrow nadal jest "zero" dla Eurobird.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena 110cm kierunek podstawowy HotBird zez: Astra1 i 28,2E 28,5E

To już chyba znamy przyczynę problemu. Masz przyjęty kierunek główny jako HotBird. Złe rozwiązanie! Przestaw antenę na Astrę 19.2E, wtedy po obu stronach konwertera głównego będą szły zezy na 13E i 28,2E. Mam nadzieję, że nie będziesz mieć problemu z uzyskaniem sygnału z tego Eurobirda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest OK. :D (brak wiazki angielskiej, ale to normalny objaw)

Wykonalem:

przesunalem zeza (centralnie Astra, oczywiscie obrocilem antene),

zmienilem mechaniczne mocowanie konwertera ( dokladnie we wszystkich plaszczyznach i katach) powinien lepiej trafiac w swiatlo wiazek.

Precyzyjnie ustawilem elewacje dla calej anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie rozwiazalem jeszcze problemu "pustych" transponderow. Przy opcji auto przeszukiwania pojawiaja sie transpondery o dziwnych czestotliwosciach (nigdzie nie opisanych np SatKurier). Ciekawe, ze tylko na tej pozycji ???

Wystepuje duza roznica sily sygnalu od 55-60% najslabsze, do nawet 80% najsilniejsze transpondery.

ZERO problemu z odbiorem Eurobird, Astra 2A, 2B (2D oczywiscie tylko marzenia)

Na prw "patent" na solidny zez dla wiekszych anten :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Puste" transpondery? Może w odbiorniku są wpisane złe (lub nieaktualne) częstotliwości czy wartości SR. Podaj może przykłady takich transponderów.

 

Siła sygnału zależy od tego, na jakiej satelicie jest dany transponder i z jakiej wiązki korzysta. Poniżej masz mapki do satelitów i wiązek z których korzystasz, różna moc sygnału dociera do Twojego miejsca zamieszkania.

 

Eurobird Fixed

Eurobird Steerable1

Astra 2A

Astra 2B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po weekendowych eksperymentach:

1. Kierunek glowny Astra1 1 syganal 80%

2. Astra2, Eurobird sygnal najslabszy 60% najsilniejszy 75 - 80% (bez D)

3. Hotbird sygnal 80%

4. Eutelsat W3 sygnal 60%

5. Syrius 70%

Pozycje 4 i 5 odbieram z jednego konwertera usrednilem poziom sygnalow (zmieniajac polozenie konwertera 10 - 15 mm).

 

BEZ PROBLEMOW, sluze juz zdobytym doswiadczeniem.

 

Ciekawosta: kanal 13E 11.096 28000 3/4 v810 a800 jest czarno-bialy i przestawia rowniez kolor grafiki interface tunera, przypuszczam, ze NTSC?

Musze jeszcze sprawdzic czestotliwosci "pustych" transponderow.

 

Pytanie do Admina- jak zamiescic zdjecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem nowy i mam pytanie dotyczące zamontowania zeza na astrę 28,2.

Mieszkam w Mińsku Mazowieckim i mam antenę chyba ponad 65cm od CP oraz zeza na astrę 19,2 teraz chciałbym zainastalowac do tego zestawu drugiego zeza na astrę 28,2 czy jest w ogóle możliwie i wykonalne jak powinna być odległość między konwererem skierowanym na HB a Astra2. Sprawdzalem już w necie i tak pi razy oko to 13cm czy to jest prawda.

PROSZĘ O POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wystrzeliłeś z pytaniem. Jak z armaty :lol: Ostatnio o tym już rozmawialiśmy, więc proponuję również prześledzić posty w tym temacie :arrow:https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=3897&start=0

 

Obawiam się, że antena od CP może nie wystarczyć aby prawidłowo odbierać wszystkie kanały z 28.2E. Przydałaby się większa, np. 90-tka. Taka czasza pozwoliłaby na bezproblemowy odbiór kanałów słabszego Eurobirda1 - 28.5E, oczywiście, przy założeniu, że jako kierunek centralny ustawisz sobie na 19.2E.

 

W pierwszym zakresie musiałbyś wymienić antene satelitarną na większą :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Mieszkam w Szczecinie. Mam talerz 85 cm średnica.

Szczegóły: http://www.mabo.pl/anteny/anteny0,85.htm

 

Zainstalowane mam trzy konwertery. Główny na Astre 19.2 boczny po prawej ( patrzać na lustro talerza od przodu) na Hotbirda, zaś z drugiej strony na Astre 28.2 i Eurobird 28.5. Jesli interesuje Ciebie taki układ to zdecywowanie polecam akurat taki. (Nieduża różnica stopni między astrą 1 a Astrą 2 = tylko 9 stopni). Poziom sygnału dochodzi do 70-80%. Oczywisćie dochodzi przełącznik diseq 4x1. Talerz możesz mieć wg mnie troche za mały. Lepiej niech sie wypowiedzą osoby z Twojego wojewodztwa i okolic. Ja generalnie jestem zadowolony z takiego układu i go polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji chciałem sie zapytac o jedna rzecz. Mam taki układ jak dwa posty wyzej. Czy konwerter astry 28.2 nie powinien być usytuowany lekko ponizej poziomu głównego asrty 1. A hotbirda powyżej?. Ja mam w sumie patrząć, na tym samym poziomie. Oczywisćie co do jakosći odbioru nie ma problemów. Chodzi o "prawidłowe, encyklopedyczne ustawienie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczecin leży na 14° długości geograficznej wschodniej, znaczy satelita, który by był na tej pozycji byłby najwyżej położonym z Twojego punktu widzenia. Przyjmijmy, że to będzie Hot Bird (przykładowo, dla Białegostoku jest to Astra 3).

Tak więc, Hot Bird u Ciebie jest najwyżej, pozostałe leżą niżej względem HB.

Przy centralnym ustawieniu na Astrę, Hot Bird będzie znajdował się wyżej, czyli konwerter ma być niżej. Natomiast na Astrę 28E konwerter ma być wyżej (bo satelita jest niżej).

Jednak przy takich odległościach, są to małe różnice, nie szalej przy obniżaniu czy podwyższaniu :)

 

Taka zasada: jak satelita jest niżej to konwerter ma być wyżej, dokładnie tak samo jeśli satelita jest z prawej strony (względem ustawienia naszej anteny) to konwerter zezujący ma być z lewej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam problem z ustawieniem astry 2 (Mińsk Mazowiecki 40km na wschód od Warszawy). Zmieniłem antenę z Polsatoskiej 70cm na 90 cm. Centralnie ustawioną mam astrę 1 sygnał dochodzi do 80% zeza z lewej na HOTBIRD sygnał również około 80% natomast po prawej od ASTRY1 ustawiona jest ASTRA 2 (stojąc z tyłu za anteną). Na ASTRZE 2 jest brak sygnału i nie wiem w czym jest problem czy konwerter jest za nisko czy odległość miedzy astra1 a astra 2 jest nie właściwa, może wina przełącznika diseqC moze ustawienia w dekoderze echostar 606

PROSZĘ O WSKAZÓWKI

Z GÓRY DZIĘKUJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...