Skocz do zawartości

Śląskie szlagiery


BiL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
W dniu 26.04.2021 o 17:25, BiL napisał:

Taką muzykę można usłyszeć w Radiu Silesia oraz Radiu Fest. Kiedyś w Radiu Piekary, ale nadawca z tego zrezygnował.

 

Jakie są wasze ulubione śląskie piosenki?

Ja lubię bardziej spokojne typu "Życie to Dar" Koli i Juli a z szybkich to co najwyżej utwory Jesiki i Nadii plus niektóre utwory Mariusza Kalagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Redaktor Naczelny Radia Piekary czyli Pan Jacek Kurowski tłumaczył w rozmowie z Pressem dlaczego jego stacja i Radio Fest zrezygnowały ze szlagierów:

Cytat

Trzeba sobie uświadomić, że baza tego typu odbiorców się kurczy. Młodzi nie chcą już słuchać "szlagrów" i coraz słabiej mówią po śląsku. Gdybyśmy nie zaczęli zmieniać profilu i stawiać na nieco ambitniejsze brzmienie i programy, musielibyśmy w końcu wyłączyć nadajnik.

Zagadzacie się z tą dosyć śmiałą tezą? Moim zdaniem to zwyczajne odwracanie uwagi od głównych powodów jakim są słupki słuchalności oraz przegrywanie śląskich szlagierów (wraz z śląską godką) z muzyką taneczną czyli disco polo i dance. Chciałbym tu zauważyć że nawet artyści tacy jak chociaźby Jesika porzucali szlagiery na rzecz innych typów muzyki.  

------------

Źródło cytatu: https://press.pl/tresc/77860,byli-pracownicy-slaskiego-radia-fest-zakladaja-nowa-stacje_-powstanie-tez-kolejna---radio-dla-doroslych

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Poland napisał(a):

Moim zdaniem to zwyczajne odwracanie uwagi od głównycg powodów jakim są słupki słuchalności oraz przegrywanie śląskich szlagierów (wraz z śląską godką) z muzyką taneczną czyli disco polo i dance.

To właśnie sam to potwierdziłeś :) Ubrałeś w inne słowa to samo stwierdzenie, że liczba odbiorców szlagierów się kurczy.

 

 

Lubiłem kiedyś oglądać TVS aby posłuchać tej skocznej śląskiej muzyki. Ale prawdę powiedziawszy na dłuższą metę to się może znudzić. Utwory między sobą niewiele się różnią, są bardzo charakterystyczne dla tego gatunku muzycznego i dobrze to jest posłuchać od czasu do czasu na jakiejś zabawie, ale tak na co dzień przestaje być atrakcyjne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że możesz mieć rację zwłaszcza że kiedyś (w latach 2008 - 2011 gdy stacja TVS zaczynała swoją działalność) śląskie szlagiery były bardziej różnorodne i zawierały nie tylko skoczne utwory ale też i ballady.  

Obecnie niestety wspomnianą muzyką rządzi jej najgorszy wariant czyli biesiadny (z którego to najchętniej korzysta obecnie eterowy odłam TVSu czyli Radio Silesia) który niestety chociażby dla młodych słuchaczy może okazać się zbyt przaśny. Stąd młodzi ludzie omijają tego typu muzykę szerokim łukiem. 

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio SUD nadaje (nadawało) LŚŚ jako jedyna rozgłośnia na Ziemi Wieluńskiej.

Śląskie Szlagiery czasem się pojawiają w ramach Prywatki i Koncertu Życzeń Radia ZW oraz w ramach Koncertu Życzeń Radia Opole, Radia Kielce i Radia Pik.

Zastanawia mnie dlaczego Radio Katowice nie nadaje tego gatunku? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo śląskie szlagiery są też w Radiu Vanessa z Raciborza ale w ramach jednej z audycji a nie formatu muzycznego jak w Radiu Silesia. 

Jeżeli chodzi o Radio Katowice to tam śląskie szlagiery są obecne ale w śladowej ilości podczas jednej z audycji o nazwie „Po naszymu czyli po śląsku" mającej charakter poznawczy tamtejszej gwary i emitowanej w niedziele o 13:05. 

Co do samej „śląskiej godki" to ona w Radiu Katowice gości też „Śląskiej Fali" czyli sobotniej audycji porannej. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 17.08.2023 o 14:25, Poland napisał(a):

naszymu czyli po śląsku" mającej charakter poznawczy tamtejszej gwary i emitowanej w niedziele o 13:05. 

Emisja tej audycji nadawana jest w paśmie rozłącznym na częstotliwości 102,2 FM. 

W dniu 17.08.2023 o 08:55, Poland napisał(a):

Pan Jacek Kurowski tłumaczył w rozmowie z Pressem dlaczego jego stacja

Śląskie szlagiery są emitowane w Radiu Piekary niedzielę o poranku .

Zapomniałem także dodać iż śląskie szlagiery także emituje Radio Doxa z Opola w audycji "Szafa Gra" ,a także Radio Maryja. Piosenki zespołu Baciary i Teresy Werner nadaje także Nasze Radio z Sieradza w piątkowy wieczór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...