Skocz do zawartości

fatalny odbiór tv po zmianie anteny nadawczej


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z TVnaziem. po zmianie anteny nadajnika dla Warszawy. Mam antenę ASR860P25 w odległości 90km od PKiN, dziś do masztu w Łazach ok.110km. Moje siedlisko to 52st.46N i 21st33E, a maszt w Łazach i na PKiN leżą wtym samym azymucie, 207st od Pn. Lepiej odbieram tylko tvp1/b.dob/, ale już tvp2 słabo, a moc tej stacji wzrosła x10, poprzednio odbierany słabo tvPlus, znikł w ogóle, a przecież moc nadawania wzrosła 4razy. Pojawiła się tv4 no ale jej moc wzrosła x7. Polsat mimo, że moc ma większą niż tv1 odbieram beznadziejnie, tvN słabo, a moc wzrosła 10razy, b.źle tv3. Wysokość anteny nadajnika 335m, poprzednio227m.Kręcenie moją anteną nic nie daje. Co się dzieje, teoretycznie powinno być dużo lepiej, a jest do bani. Proszę rozjaśnić mi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może pojawiły się jakieś przeszkody które tłumią sygnał w Twoim kierunku. Dawniej mogły one byc niezauważalne bo nadajnik był jak mowisz bliżej. Może coś na trasie odcinku od PKiN do Łazow zakloca sygnał w Twoim kierunku . A orientowales sie jak wygląda odbior u sasiadow - może masz problemy z anteną, jest to mało prawdopodobne ale możliwe._.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie prawda. Może wydaje się bosewowi, że jak TVN wskoczył na miejsce Polsatu to nadaje z taką mocą jak Polsat wcześniej, a TV 4 wskoczył w miejsce TVN, to też nadaje z taką mocą jak TVN. Bosew - rozczaruje Cię: nie jest tak. Moce są takie same, moc jest większa dlatego, że nadajnik jest wyżej i nie ma żadnych przeszkód a nie dlatego, że coś zostało zwiększone. A nawet jeśli trochę zwiększyli to nie 10 razy jak to napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał obecnie/dawniej Program Moc obecnie /dawniej

11 / 11 TVP 1 250 / 75

27 / 27 TVP 2 800 /110

33 / 58 Czwórka 20 /3

35 / 33 TVN 100/10

41 / 41 TV Puls 20 /5

44 / 35 Polsat 300/100

51 / 51 TVP INFO 100/100

 

Troche jednak zmieniły się moce nadawanych kanałów. A to co pisał Bosewow jest prawdziwe. Wg informacji jakie znalazłem kształtuje się to teraz tak. Nie mam 100 % pewności że te dane są prawdziwe ale na wielu serwisach takie właśnie dane się pojawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na takiej odległości to raczej nie, :P tak napisałem ogólnie że może się pogorszyć nawet jak zwiększy się jego moc (no ale dotyczy to bliskich odległości od nadajnika.) :smile: , ja mieszkam około 25 - 30 km od silnego nadajnika i musiałem wytłumić jedną stację bo sygnał był przesterowany po to by móc odbierać inne słabsze z podobnej lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie jest teraz problem z przesterami. Jak TVP 2 dobrze odbiera to reszta tak sobie i na odwrót. Ale to indywidualna sprawa. Spotkałem się też z przypadkiem, że Polsat nie odbiera a pozostałe kanały jako tako. Obecna sytuacja jest dość kłopotliwa dla mieszkańców samej Warszawy. Wydaje się, że Emitel powinien coś zrobić ale na pewno nic nie zrobi bo najważniejsze jest dla nich by nadajnik miał jak największy zasięg. No cóż... oby telewizja analogowa umarła jak najszybciej i skończą się kłopoty tego typu. Osobiście oglądam tylko cyfrówkę bo są tam wszystkie kanały nadawane z analogu oprócz TV Puls, ale jest dostępny FTA z Hot Birda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...