Skocz do zawartości
  • 0

Ustawienie anteny na Intelsat


marcin_n2
 Udostępnij

Pytanie

Po pierwsze witam forumowiczów i moderatorów i od razu przepraszam za tak błachy z waszego punktu temat na tym forum.

Wiem że zaraz mnie wszyscy objadą za to iż nie skorzystałem z Faq-a,ale ja próbowałem to czytać i niestety nie mogę wszystkiego zrozumieć.

Tak więc przejde do meritum:dostałem od znajomego dekoder Humax z kartą do DIGI 2 TV i mam problem ze znalezieniem satelity Intelsat,który to właśnie nadaje sygnał tej telewizji.Posiadam Cyfrę+ i chciałbym aby Wasze szanowne grono podpowiedziało mi jak ustawic drugą antenę(chyba że jest jakaś możliwość podłączenia drugiego oka tak aby obydwie telewizje odbierały) względem anteny do Cyfry+.

Z góry dziękuje za pomoc i jeszcze raz przepraszam za zaśmiecanie forum.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

ustawienie zeza na tak malej antence możesz sobie darować, tym bardziej że odległośc do intelsata jest dość znaczna.

Żeby odbierać kanały Digi TV z Intelsat/Thor na 1,0 W musisz zainstalować kolejną antene . Najlepiej jesli będzie to czasza 090m . Ustawianie anteny najlepiej zacznij od HotBird ( ustaw antene tak jak ukierunkowana jest antena od cyfry ) jak złapiesz sygnał HB na tym humaxie to możesz zacząć szukać właściwego satelity.

Intelsat/Thor jest na zachodniej części orbity i żeby go złapać najlepiej przestawiaj antenę w prawo (patrząc od tylu czaszy).

Sięgnij po satkurier i tabele kanałow , znajduj po kolei satelity wpisujac czestotliwosci i przestawiajac antenę w prawo ( najpierw złapiesz W1 (10E) pozniej W3A(7E) sirius (5E) pozniej już jest INTELSAT /THOR (1W) którego szukasz, tylko jedna ważna uwaga: przy przestawianiu z siriusa na thora należy zmienić (obniżyć) kąt elewacji (ustawienie talerza w pionie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki kolego.Muszę jutro kupić antenę-90 tak jak radzisz i zacznę zabawę.Tylko nurtuje mnie taki problem(następny już-jaki jestem u[beep]liwy!?)jak wpisać w tym Humaxie dane satelity?

Jeszcze raz go podłącze pod obecną antene i poznam trochę lepiej tak aby w przyszłości mniej Was denerwować podobnymi-błachymi pytaniami.

Ale dziękuje za wszystkie posty :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystko zależy od miejsca zamieszkania dlatego wielkość anteny należy potraktować indywidualnie. Antena 90 cm powinna zapewnić poprawny odbiór w całej Polsce, również z Thora, który znajduje się na tej samej pozycji. Oczywiście mam tu na myśli tylko silne wiązki bo z tego co pamiętam jest tam też wiązka, która wymaga ponad 120 cm anten.

 

Pomysł harra jest bardzo dobry i popieram go. Też bym tak zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...