Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z złapaniem HOTBIRDA


Angelix
 Udostępnij

Pytanie

Witam

Mam antenę o średnicy 65cm. Dekoder mediasat pioneer. Mieszkam w Bydgoszczy, antena skierowana w stronę południową. Sugerowałem się wieloma poradnikami odnośnie ustawiania anteny jednak nie mogę złapac sygnału HB, próbowałem już wyszukiwa kanałów przesuwając antenę o kilka mm, i na niektórych kanałach NIBY jest sygnał EUTELSAT 16stE a na innych HispaSat 30stW lub jeszcze inny na 42stE bez poruszenia antena odbiera je wszystkie a mi zalezy na hotbirdzie kto moglby mi pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie sugeruj się nazwami satelitów - to że coś tam odbiera i jest to podpisane jako Eutelsat 16E to nie oznacza, że antena jest ustawiona na tego satelitę - mogą pokrywać się częstotliwości z innego satelity - bez poruszania anteną zawsze odebrać można tylko jednego satelitę - reszta to pokrywające się częstotliwości. Podaj jakie kanały teraz działają, to się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tych kanalow dosyc sporo jest ale po polsku tylko garstka:tv polonia, historia, kultura, trwam

A pozostale:

canal algerie, tv5monde, al masriya, rai 1, rtpi, TV7, arte, dw-tv, al jazeera, tvei, arte, 2m maroc, trt international,

cnbc europe, bbc world, tvc int, sky news, canal club, cnn+, euskadi TV, MTV France, MTV Hits, MTV Dance, VH1, MTV Two, Cartoon Network, TCM, Mezzo, Foxlife, Filles TV, Voyage i inne... jednak wiekszosc nie dziala, przeczytalem ze to przez brak uprawnien do ogladania. Nie wiem nawet jakie ustawienia w konfiguracji transpondera wpisywac zeby je wyszukiwac, te co teraz lapie sygnal sa na ustawieniach:

PASMO CZESTOTL LNB LO POLARYZACJA 22KHZ SYMBOLRATE FEC

KU 11728 10600 V WŁ 27500 3/4

KU 11778 10600 V WŁ 27500 3/4

KU 11865 10600 V WŁ 27500 3/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

kolego wejdż na stronę http://www.dishpointer.com i wybiesz satelitę a następonie swoją lokalizację na mapie posługując się znaczkiem zielonego balonika tylko dokładnie, możesz powiększać mapę.potem wybiesz opcje satelita na mapie będziesz miał podgląd swojego domu ustaw znaczek w miejscu zamontowanej anteny a system poda ci dokładne parametry i taka zielonę ilnie .

 

kolego ustaw kanał o parametrach 11484 v 27500 3/4 na h.b 13st.to jest tv polonia itrzymaj sie tych parametrów.uatawiając antene natrafisz na tv polonia ustawiaj przesuwajac co milimetr prawo-lewo i góra-dół.pamiętaj że pokożdym ruchu poczkaj chwile bo cyfrowe urządzenia mają chwile zwłoki. ale tuner ma pasek kontroli mocy sygnału jak pasek sie powieksza to większa moc.sygnału .jAk masz skeypa to mozemy pogadać.poszkuj catering7777.ustawiałem anteny po kilka dziennie bez miernika.powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak to wyglada z punktu widzenia strony satelite dish pointer:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ae03927efa5193a7.html

a tak z widoku zza satelity:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0d4ce2380d2b3713.html

 

antena zamocowana jest na uchwycie 50 cm odstajacym od sciany, mysle nad zalozeniem jej na dluzszy uchwyt i zamontowanie wyzej od okna, sadze ze anteny ktore znajduja sie wzdluz budynku moga czesciowo oslabiac sygnal, ale zeby dac dluzszy uchwyt musze zamontowac go na jakims zawiasie, bo nie bede w stanie przekrecac anteny a obrotnica to raczej drogi interes, stosowaliscie kiedys taki patent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mało komfortowa sytuacja. Widać niżej są jakieś anteny i pewnie coś odbierają, ale co...? :>

Chyba tylko dłuższy wysięgnik potrzebny, umocowanie anteny wyżej chyba niewiele wniesie. Ewentualnie zamontować antenę z drugiej strony budynku (jeśli jest jakieś okno) i sprawdzić czy uda się coś odebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

angelix posłuchaj tamte anteny nie przeszkadzają ci. zauwżyłem że twój uchwyt nie jest w pionie (ta część co trzyma antene) to bardzo ważne.kombinujesz z zawiasami tylko pomiętaj że antana nie będzie stabilna , chodzi o wiejący wiatr. prawdo podobnie odbierasz astrę 19,2 . skanuj satelite i podaj 10 pierwszych programów fta. przy dłuższeym uchycie trundniej złapać satelite ale to jedno wyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, wczoraj próbowałem ustawić u sąsiada antene na hotbird ma Nke po długich próbach nie udało się, mieliśmy specjalny przytrząd do tego i nic z tego. Na górnym pasku ustawiliśmy 80%(siła), a na dolnym(jakość) nawet nie drgnęło. Czy aż tak ciężko jest to ustawić czy może coś jest nie tak? konwerter nówka, tydzień temu na tej antenie działała Nka ale po jakiejś chyba większej wichurze coś się poprzestawiało. Proszę o pomoc dzisiaj chcielibyśmy to ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...