Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój znajomy nie poleca Fergusona - zresztą ostatnio oglądaliśmy u niego mecz i go prawie, że nie widzieliśmy :/ choć przyznam, że dźwięk DD+ za tą cenę wydaje się zachęcający. Ja mam tuner Comsatu, jest DD+, za to nie ma podobnych numerów --> następny mecz oglądamy u mnie ;)

 

Przy okazji zapraszam wszystkich na mój profil na facebooku: Wieczór z telewizją - macie Panowie (i Panie?) świadomość, że pomału schodzimy do niszy (my - ludzie związani z telewizją) - trzeba zająć nową w wirtualnym świecie.

 

http://www.facebook.com/pages/Wiecz%C3% ... 1756055667

 

polubcie i zaproponujcie znajomym - na razie startujemy, ale z pewnością jesteśmy w stanie wiele namieszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którzy nie mają telewizora z wbudowanym tunerem MPEG-4 a chcieliby oglądać programy naziemnej telewizji cyfrowej będąc oczywiście w jej zasięgu polecam zewnętrzny tuner SIGNAL HD-507. Urządzenie to może pełnić jednocześnie funkcję odtwarzacza multimedialnego. Można nagrywać na pamięć zewnętrzną oglądane programy TV czy odtwarzać filmy, muzykę lub zdjęcia. Do oglądania DVB-T na laptopie korzystam z dedykowanego dla n-boxów zewnętrznego tunera USB ADB-100T. Sterowniki do ściągnięcia ze strony SAT-Kuriera. Do oglądania polecam świetny program VLC!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mój znajomy nie poleca Fergusona - zresztą ostatnio oglądaliśmy u niego mecz i go prawie, że nie widzieliśmy :/ choć przyznam, że dźwięk DD+ za tą cenę wydaje się zachęcający. Ja mam tuner Comsatu, jest DD+, za to nie ma podobnych numerów --> następny mecz oglądamy u mnie ;)

 

Co to znaczy "nie widzieliśmy" , "podobnych numerów"?? więcej danych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do oglądania DVB-T na laptopie korzystam z dedykowanego dla n-boxów zewnętrznego tunera USB ADB-100T. Sterowniki do ściągnięcia ze strony SAT-Kuriera. Do oglądania polecam świetny program VLC!

Możesz wyjaśnić, na czym polega dedykowanie tego tunera?

Szukam czegoś do laptopa. Do tej pory, do stacjonarnego kompa zawsze z tunerem instalowałem jakies dedykowane oprogramowanie. Ciekawi mnie jakim prawem VLC potrafi z tym działać? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDYTUJĘ POST: A więc wybór padł na tuner do TV.Wybrałem

-FERGUSON ARIVA T60

Na razie tylko odbieram kanały z Czech(bo Wręczyca jak się dowiaduję dziś nie działa). Obraz czysty na GoldStar 21", przydatne funkcje, jest MPEG-4/H.264 oraz DD+ także gotowy na cyfrazację. Nie obsługuje napisów TXT(w/g instrukcji), a i to da się znieść. Więcej napiszę po testach polskich TV w odpowiednim wątku.

 

PS.Dzięki wszystkim za rady w innym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którzy nie mają telewizora z wbudowanym tunerem MPEG-4 a chcieliby oglądać programy naziemnej telewizji cyfrowej będąc oczywiście w jej zasięgu polecam zewnętrzny tuner SIGNAL HD-507. Urządzenie to może pełnić jednocześnie funkcję odtwarzacza multimedialnego. Można nagrywać na pamięć zewnętrzną oglądane programy TV czy odtwarzać filmy, muzykę lub zdjęcia. Do oglądania DVB-T na laptopie korzystam z dedykowanego dla n-boxów zewnętrznego tunera USB ADB-100T. Sterowniki do ściągnięcia ze strony SAT-Kuriera. Do oglądania polecam świetny program VLC!

Zabieraj ten pseudo sprzęt. Nie spełnia Polskich wymogów.

Nie wiem czy wiecie ale wyszedł nowy tuner DVB-T produkcji Fergusona T-60, który obsługuje DD+. W końcu FERGUSON!!!!!! KLIK

Przecież ferguson ma kiepski support. Nikt nie pamięta problemu z nowym oprogramowaniem na HF-8x00? Chyba, że ktoś lubi ryzykować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć,co sądzicie o tunerze h100 vordon?

Link : http://droptrend.com/product-pol-239-Tu ... arka-.html

 

Głównie chodzi mi o odtwarzacz plików mkv/avi oraz napisów txt/srt z dysku zewnętrznego 3,5 cala(jeśli to ma znaczenie) a miłym dodatkiem ma być obsługa telewizji cyfrowej.Potrzebne złącza SCART & HDMI.

Czy powyższy tuner będzie dobrym wyborem? A może jest coś lepszego do ~200zł?

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam odwieczny problem z nagrywaniem meczy siatkówki.. :D

Może Wy mi wreszcie poradzicie prawidłowo.. co kupić jak zgrywać itd..

Sróbuję powiedzieć czego oczekuję najjaśniej jak mi się uda :P

 

Zatem tak posiadam:

1.TV SAMSUNG LED UE-32C5000 z wbudowanym 2xUSB i tunerem DVB-T MPEG-2/MPEG-4 (z tego co mi wiadomo nie można nagrywać nim poprzez USB, a szkoda ;)

2.Telewizję UPC (pakiet select HD)

i to jest PIERWSZA opcja nagrywania przez TV, a pytania co do tego sposobu są następujące..

- chce nagrywać (w formacie avi, mpeg, dvd) mecze siatkówki które są transmitowane co jakiś czas na kanałach PolsatSport Extra (zawsze prawie wszystkie są, a zwłaszcza ligowe!!!), Polsat, TV4, Tvp1/2!

Sęk w tym że kanały Polsat, TV4 i TVP1/2 są i będą dostępne w DVB-T od 2012 roku! a PolsatuSport Extra niestety nie ma i nie będzie, jest/będzie TYLKO w UPC.

A z tego co wiem z UPC gdy wejdzie samo DVB-T nie da rady zgrać PolsatSport :(

Dobra pominąwszy ten nieszczęsny PolsatSport.. jaki tuner/nagrywarkę kupić do kwoty 300zł z dostępnych na allegro by móc nagrywać bezpośrednio na format mnie interesujący z TV?

Tuner czy nagrywarka żeby miało dysk lub wyjścia na zapisywanie na dysku zewnętrznym..

I żeby nie miało większych wymiarów niż 35cmx25cm! Ja wiem trudny orzech ze mną :P

 

Prosiłabym o porady w dwóch wersjach TV&DVB-T i NOTEBOOK&DVB-T ;-)

 

Laptop ASUS K50ID z Windows 7 64bit (Pentium Dual Core 2,2 GHz, 4GB RAM, 1GB karta grafiki)

i nie sprawdzany jeszcze nowy tuner na USB "AverTV Hybrid Volar HD H830) kupiony okazyjnie za 150zł (ceny w sklepach około 280-300zł).

zaraz wezmę się za sprawdzanie go ale tylko poprzez antene analogową upc (bo anteny pokojowej jakiejś lepszej np 45dbi nie mam, jest tylko mała [beep]ółka z pudełka, no i nie wiem nawet czy w Warszawie jest już wprowadzona telewizja DVB-T :D, muszę zerknąć).. chciałam się upewnić czy ten model na pewno będzie odbierał później kanały DVB-T MPEG-4? Bo na pudełku piszę.. H.264 & MPEG-2 HDTV. Bo nie chce zostac z tunerem który niedługo będzie mi nieużyteczny :/

Bo jeśli tylko to cudeńko będzie zgrywało mi mecze od razu w formacie które chce to kij z kombinowaniem z UPC :D i główkowania jaki tuner do TV kupić by zgrywał do avi/mpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Technisata DiGYBOXX T4 I mogę go z czystym sumieniem polecić.Prosta,intuicyjna obsługa,czuła głowica-w Krakowie odbieram oba mux-y ze Skrzycznego,dodatkowo w nocy 5 programów czeskich z Lysej Hory.Dwa wyjścia SCART,jedno HDMI,USB,można nagrywać na pendrive'a lub dysk.Aktualizacje oprogramowania do ściągnięcia ze strony producenta.Można je nagrać z kompa na pendrive'a i wgrać przez USB do odbornika.Mały i lekki,b.mały pobór mocy,w trybie "stand by"-1W.Zasilanie 12V/230V.Wskażnik BER.Cena ok.250 PLN.Na pewno są jeszcze lepsze,ale mnie wystarcza.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...