Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie po konferencji padły pytania (po konferencji jest część druga dla dziennikarzy ;) ). Dlatego coś tam wiadomo, ale nie powiem, aby specjalnie się ktokolwiek chwalił - nie chcą zdradzać szczegółów technicznych. Zobaczymy jak będzie. Ponieważ dostęp do nboxa mam, to jak tylko stick się pojawi, to opiszę jak to działa :wink:

 

Kolejne informacje:

 

Model Opticuma oczywiście pomyliłem - będzie się on nazywać FT14p, nie x14FTA :lol2: Jednym uchem wpadnie, drugim wypadnie i tylko "14" z nazwy zapamiętałem ;) Ma być dostępny w październiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie! Dzięki większej konkurencji ceny powinny spaść :-) Jednak nie wszystko jest takie jasne i klarowne:

http://multi-blog.pl/2009/09/07/pytanie-do-eksperta-czy-w-polsce-sa-juz-sprzedawane-telewizory-przystosowane-do-odbioru-naziemnej-telewizji-cyfrowej-dvb-t/

coś jednak nie może działać - tak pan z wąsem z KIGT straszy....

Mr Orbita co Pan na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz Witkosz - od strony technicznej to wygląda tak, że teraz mamy wszystko określone zgodnie z normami, oprócz lokalnej fanaberii w postaci E-AC3. Jeśli jakikolwiek urząd wprowadzi jakąkolwiek zmianę, to będzie równoznaczne z odejściem od norm europejskich i wątpię aby to nastąpiło (a poza tym to chyba kompetencje się nachodzą, bo już Ministerstwo Infrastruktury wydało swoje wytyczne). Aczkolwiek Polska to dziwny kraj ;)

 

Póki co sprzęty są szykowane pod to, co wymyśliło Ministerstwo Infrastruktury: http://www.mi.gov.pl/files/0/1791408/St ... cznik1.pdf

 

Jak ktoś coś pozmienia teraz, w przeddzień startu cyfryzacji, to będzie to conajmniej niepoważne (oprócz likwidacji E-AC3 w normach - akurat z tym możnaby dać sobie spokój).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan S. Kaminski z KGIT mówi jednak, że: "Ci, którzy reklamują obecnie swoje telewizory jako przystosowane do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce, montują tunery opracowane na rynek francuski, gdzie przyjęto podobny standard nadawania. Jednak szczegółowe parametry nie są identyczne i w telewizorach takich mogą pojawić się kłopoty z odbiorem np. dźwięku." Coś mi tu nie gra.... Bo jeżeli chodzi o dźwięk w E-AC3 (DD+) to nawet jak tuner nie będzie go obsługiwał to każdy wzmacniacz z dekoderem AC3 bez problemu to zdekoduje do DD. Wg. tego co piszą na stronie Dolby.com to DD+ i DD posiadają to samo jądro (core) i są między sobą kompatybilne. Kłopot z tym, że na razie oprócz płyt BLUray nie można tego sprawdzić - nikt nie nadaje jeszcze w DD+. Na Bluray jest tak, że DD+ moja stara Yamaha (RXv-550) dekoduje go do DD (640 kbps) mimo, że nie posiada dekodera DD+. Tak samo jest z DTS True HD - tuner dekoduje go do DTS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może miał na myśli sytuację odwrotną, czyli brak obsługi AC3 w ogóle - wtedy jakby kanał nadawał tylko AC3, to brakłoby fonii (ale czy są teraz w sprzedaży jakiekolwiek TV bez AC3?). Zresztą akurat Francja stosuje E-AC3. Ciężko zgadywać co miał na myśli autor słów...

 

Ja nie widzę podstaw do wysnuwania wniosków co do ew. problemów. Producenci TV mają wytyczne z Ministerstwa Infrastruktury i zgodność mogą sprawdzać już teraz. MPEG-4 to MPEG-4, AC3 to AC3, nie ma tu żadnej większej filozofii. Jak już coś może nie działać, to EPG, teletekst, napisy - czyli miejsca, gdzie pojawia się kwestia kodowania polskich znaków, co producent może mieć nie dopracowane, ale jeśli TV pozwala na łatwą aktualizację oprogramowania, to można to zmienić ładując nową wersję, o ile pojawi się poprawka.

 

Póki co nie słyszy się o jakichkolwiek problemach z odbiorem DVB-T na sprzedawanych w ostatnim okresie TV z MPEG-4, a zmiany przekazu od strony technicznej nie powinny już następować, więc nic złego stać się nie powinno (ale jak zwykle przypominam - cyfryzacja to nie wyścig, analog jeszcze zostaje, więc jak ktoś nie chce ryzykować - można jeszcze trochę poczekać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.general-satellite.com/receivers/terrec/hd9321.html

Ten tuner to to samo co krótka seria RWT 411 T. 411 miała zastąpić 401 ale parę sztuk zostało sprzedanych na Allegro i cisza. Nie było polskiego menu. Wygląda porządnie. Zobaczymy czy ktoś się odważy sprowadzać te cudeńka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem ciekawy co powie Pan Janusz Sulisz w programie Minęła dwudziesta. Znam dotychczasową opinię na temat NTC z łamów SatKuriera, a zobaczymy co powie dziś.

Wiele osób zakupiło już, najczęściej wbudowane w TV tunery do odbioru DVB-T. Jeśli proces cyfryzacji w postaci NTC będzie ciągle opóźniany, to ten wątek, dotyczący wyboru: Jaki kupić tuner DVB-T?, umrze śmiercią naturalną.

 

Nagle dzisiaj dowiadujemy się: Instytut Globalizacji szacuje koszt wdrożenia platformy cyfrowej na ok. 100 mln, natomiast według różnych danych budowa telewizji naziemnej pochłonie aż 1,7 mld złotych.

Wobec powyższego należy zastanowić się nad sensownością inwestycji w telewizję naziemną.

 

Przypomnę Instytut Globalizacji jest prywatnym, wolnorynkowym instytutem spraw publicznym. Nasza placówka z wdzięcznością przyjmuje darowizny i wpłaty wyłącznie od osób prywatnych i przedsiębiorstw. Wobec sponsorów stosujemy politykę poufności.

I co Wy na to? Jakie lobby zwycięży? Czy sponsorzy IG nie mówią ustami właśnie tego instytutu?

Co z rozwojem i emisją lokalnych ośrodków TV? Co mnie obchodzą informacje z "warszawki" na kanale TVP Info Warszawa?

 

PS Niestety Pan Sulisz nic nie powiedział, bo Go w studio zabrakło, choć miał być https://satkurier.pl/news/49376/kanaly-t ... 19-2e.html

Za to Pan Krzysztoft Surgowt powiedział, że dzięki tej plaformie TVP każdy posiadacz telewizora kineskopwego oraz nowoczesnego, po zakupieniu tunera będzie mógł odbierać niekodowany przekaz... Widocznie nie wie, że na tych kineskopowych też można ogladać DVB-T. No tak, ale dla przypomnienia Pan Surgowt jest szefem... Astra Marketing Polska. Jak zawsze wszystko rozbija się o pieniądze.

Oczywiście Panowie w studio byli zachwyceni i tłumaczyli jakie to proste, wystarczy zakupić tuner satelitarny i skierować antenę na Astrę. Zapomnieli o zdobyciu pozwolenia od administratora budynku na montaż anteny, o dokupieniu konwertera (jeśli ktoś ma antenę na HB), zawołaniu montażysty etc. A i od nowego roku bedą w sprzedaży telewizory z tunerem combo, a jeszcze nie tak dawno pisano w prasie specjalistycznej, że należy kupować te z DVB-T MPEG4 (powoływano się na dokumenty...).

 

Czyż nie prościej, a TV z DVB-T w Polsce multum, puścić za oknem kabelek i podłączyć do zwykłej anteny, sygnał rozdzielić w domu na kilka TV, przecież kolejny zakupiony TV (nawet ten do kuchni) będzie miał zaimplementowany w telewizor DVB-T MPEG4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja tam też jestem za rozwojem NTC. Tak jak już wspominałem w domu większa ilość kanałów potrzebna mi jedynie na TV w salonie (jakaś platforma). W pozostałych dwóch jak najbardziej wystarczy mi te 7 kanałów I Muxa. Nie muszę dodatkowych kabli ciągnąć i stawiać dodatkowego sprzętu, a do tego wystarczy jeden pilot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawę "zabraknięcia" rozwiniemy w innym miejscu, działań Instytutu Globalizacji wolałbym nie komentować, powiem tyle, że nie wszystko, co robią mi się podoba...

 

Co do tematu - dotarł TechniSat HDT4, zaczynamy go testować; póki co: brak wyświetlacza, USB, czcionka w OSD przypomina czasy... maszyn do pisania :P Trochę wolny, ale ogólnie działa, odbiera wszystko co ma odbierać ;) Pudełko węgierskie, ale zapewne docelowo dla nas będzie inne, instrukcji brak (w tym testowym nie było ani angielskiej, ani węgierskiej), ale to też chwilowo - w przygotowaniu, pilot inny niż w większości odbiorników TechniSata, zalatuje chińszczyzną. Sam tuner wykonany solidnie, niewielkich rozmiarów, zgrabny.

 

Działanie ocenimy dopiero jak się nim nieco pobawimy, ale ogólne wrażenie sprawia dobre :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wystarczy kupić TV Loewe i masz tuner DVB-T/Mpeg-2/4 i dwa sloty CI. Loewe jako pierwsza firma wprowadziła

telewizory wraz z zintegrowanym tunerem i encoderem Mpeg-2/4 on board do sprzedaży ponad 2 lata temu.

Poza odbiorem Mpeg-2/4 poprzez DVB-T mamy rowniez mozliwośc odbioru sygnału Tv poprzez DVB-S/S2 i DVB-C.

 

I nie prawdą jest że Loewe "sklada swoje tv na podzespołach Sony" - bzdura !

Sony jak wiadomo nic nie robi samo jesli chodzi o telewizory, wszystkie podzespoły są kupowane na świecie a głownie

na Taiwanie i w Chinach ! Nawet ich najnowsze "super" Bravie z podświetleniem LED nie maja nic wspólnego z Japonią !

Podświetenie LEDowe jest kupowanie gdzie taniej i na tym polega SONY.

 

Loewe jest składane z podzespołow, ale jedynie matryce pochodzą od Sharpa, Samsunga (IPV) natomiast elektronika jest projektowana

i produkowana w Loewe, Kronach, Bavaria. Dlatego na każdym produkcie można zgodnie z normami EU napisać Made in Germany.

 

Loewe obsługuje wszyskie moduły Astona i Power Cam i cały czs mamy nowe oprogramowanie od trzech lat i nasz tv potrafi coraz wiecej - ktoś tez

ma taką propozycję dla uzytkownika ?

 

pozdr

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz Witkosz - Testy TechniSata idą zgodnie z planem :P W tej chwili mogę powiedzieć tak: największym bólem z TechniSatem HDT4 będzie brak łatwej możliwości aktualizacji oprogramowania, bo jedynym sposobem jest OTA i może jestem sceptykiem, ale jakoś nie wierzę, żeby w ten sposób w Polsce udało się rozesłać oprogramowanie (koszta wykupienia takiej usługi). Odbiornik jest dobry, ma dobry obraz i dźwięk, ale w oprogramowaniu paru wpadek się doszukałem i jeśli tuner trafi do sprzedaży z obecną wersją oprogramowania, to klienci na niej utkną. Dlatego zbiorę wszystko co zauważyłem i przekażę TechniSatowi tak szybko jak to tylko będzie możliwe (może nawet jutro, jak nie to w poniedziałek) - jeśli się uda, to zdążą jeszcze coś skorygować i wypuścić tunery z nowszym softem już załadowanym. Zobaczymy...

 

@tomo - opanuj się. Forum to nie jest słup ogłoszeniowy na reklamy! Cieszę się, że Loewe działają, sami mamy w firmie Sharpa 46 HD1E, który jest oparty na elektronice z Loewe i ma zbliżony soft i faktycznie TV z DVB-T radzi sobie świetnie (no i satelitę Twin też ma, HDD i kilka innych bajerów), z czego wnioskuję, że jak Sharp na hardware Loewe chodzi świetnie, to z Loewe będzie tylko tym lepiej. Nie zmienia to jednak faktu, że reklamy na forum nie toleruję. Jak już to można wykupić banner i wtedy jest inna rozmowa. W postach proszę zachować obiektywizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy TechniSata idą zgodnie z planem :P

Cieszy taka wiadomość, a z drugiej strony mamy kontrę: "Nie musi być naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) pod warunkiem, że będzie też taka, która oferuje telewizję za darmo" - przyznaje prezes UKE, która dodaje, że na razie przyszłość platformy TVP jest niepewna. ( http://media2.pl/media/56304-platforma- ... ski-(dvb-t).html )

Wniosek jeden, czekać do końca roku, bo to i to niepewne.

Przy okazji DVB-T pisało sie o trudnościach, o kosztach, jakie musi ponieść odbiorca, a tu wspominano coś o wydumanych (i przez to małych) 300 zł.

 

PS Wczoraj Ministerstwo Infrastruktury podało dość oględnie, że "W pierwszej kolejności uruchamiany będzie multipleks nr 1" :) nie wspominając od kiedy? http://www.mi.gov.pl/2-48203f1e24e2f-1791717-p_1.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu identyczne, odbiornik dotarł także na testy, opis będzie w SK 11/2009 (dotarł zbyt późno, żeby załapać się na 10/2009), a za kilka dni (jak obrobię się z SK 10/2009 - jestem bardzo zajęty) to napiszę o DTV-421T nieco więcej na forum. Ogólnie jednak tuner jest identyczny jak DTV-401T, tylko wprowadza nagrywanie (no i jak widać nowa obudowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...