Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
Dzięki serdeczne Boogeyman za informacje :D

 

No to chyba wybiorę HD 507 ze względu na gabaryty... :D

 

Jeszcze jedno pytanie - jeżeli podłączę telewizor kineskopowy Sony 32" (16:9) - to jaką rozdzielczość mam ustawić w ustawieniach tunera:

480p , 576i , czy 576p ? a może ustawić AUTO ?

 

No i sprawa braku radiatora na procesorze w HD 507 - czy przypadkiem nie ma niebezpieczeństwa spalenia układu ?

 

Jakie macie z tym doświadczenia ?

 

(w każdym razie kupiłem HD 507... :smile: )

Jeżeli to telewizor kineskopowy to 576i. Nie ma opcji auto i 480p - są 576i, 576p, 720p, 1080i (te trzy są tylko dla hd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Z tym 480p to jest tak, że obsługuje, ale ustawić się nie da. Tak samo obsługuje 1080p, ale robi downscalling do 1080i. Do wyboru w menu jest format obrazu i tam jest: auto (rozciąga na pełny ekran), 16:9 (obraz 16:9 albo na tv 4:3 rozciągnięty), letterbox (pasy u góry i dołu), pan&scan (obcięcie boków i zostawienie elementów centralnych, występuje na TVP Info w analogu) i 4:3 Full (obraz 4:3 rozciągany na pełny ekran). Brakuje pillarboxu, ale ty na tv kineskopowym tej opcji nie odczujesz. Dalej jest właśnie rozdzielczość (do wyboru 576i/p, 720p i 1080i), format tv (pal i ntsc - wybieramy PAL) i wyjście (rgb albo cvbs - jeżeli łączysz tuner kablem euro to wybierz rgb wtedy będzie lepsza jakość obrazu, jeśli cinchami to cvbs). Mam nadzieję, że jeszcze ci rozjaśniłem trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

480p jest jak format tv jest NTSC. Wtedy nie ma 576i, bo to jest tylko przy PAL (a przynajmniej tak powinno być - nie mam teraz Signala przed oczyma, jadę z pamięci). Oznaczenie 1080p dotyczy obsługi multimediów w takiej jakości. Na TV nie ma wpływu, bo 1080p nikt nie nadaje, ani w DVB-T, ani na satelicie w całej Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że jeszcze ci rozjaśniłem trochę.

 

No jasne ! :D

Dzisiaj przychodzi przesyłka...i zaczynam zabawę... :D

 

A może wiesz, czy do odtworzenia filmu DVD (albo Blu-Ray) na HD 507 - musi być nagrany na pendrive-a plik jako obraz płyty czy katalog z plikami (IFO, VOB, VTS) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to HD 507 zakupiony...

 

Zaktualizowałem soft do najnowszego z kwietnia 2011

 

Parę uwag:

Fajne, zgrabne gabaryty. Bardzo przyjemny pilocik.

Bezproblemowa i prosta podstawowa konfiguracja.

Trochę luźne nocowanie wtyku SCART. Po zamontowaniu z tyłu TV - tuner lata zbyt luźno.

 

Na razie nie mam podłączonej anteny a tuner używam jako odtwarzacz multimedialny.

To co zauważyłem na szybko:

 

1. Filmu DVD zapisanego jako zbiór plików - nie da się odtworzyć. Raczej trzeba go nagrać jako obraz dysku, ale jeszcze tego nie sprawdziłem.

 

2. Sprawa formatu obrazu :

Ustawiłem w tunerze -jako 16:9 (telewizor panoramiczny-kineskopowy), rozdzielczość 576i.

Jednak podczas odtwarzania filmu DiviX o proporcjach 2,35:1 (z pasami u dołu i u góry na ekranie 16:9) - pasów nie ma, a obraz został nienaturalnie rozciągnięty w pionie.

Coś zrobiłem źle ? Jest jakieś rozwiązanie ?

 

3. Występuje przesunięcie obrazu względem dźwięku podczas odtwarzania DiviX-ów.

Wcześniej nie wyczytałem nigdzie o tym, a jest to trochę irytujące... :(

 

To tyle na szybko.

Macie jakieś rady ? Bo trochę mnie to niepokoi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli masz na myśli odtworzenie z menu itp. to nie ma takiej możliwości. Tuner odtwarza same pojedyncze pliki VOB, ale gotowych DVD nie.

2. Nie ma, jest to bolączka większości tunerów na Mstar (czyli większości sprzętu oferowanego na rynku), podobno Dipol pracuje nad poprawką, ale z tego co widzę na wszystkich innych sprzętach na Mstar jest to samo, nie wiem jak z Not Only TV (coś tam walczyli, ale było też źle, dokładnie ten sam numer) oraz z Fergusonem Arivą T60 (ten sam chipset, ale soft mocno przerobiony, może przy okazji skorygowali).

3. Raczej zależy od filmu, kodeka itp. To nie odtwarzacz multimedialny, może sobie z pewnymi wariantami radzić gorzej/źle/w ogóle nie radzić. Może to być także poprawiane z czasem, ale zapewne trzeba by próbkę problematycznego pliku dostarczyć do Dipola i opisać w czym rzecz. Podejrzewam jednak, że obsługa multimediów przy poprawkach nie będzie mieć wysokiego priorytetu - to jednak ma być głównie tuner DVB-T, a multimedia to dodatek.

 

Jeśli coś zauważasz - zbierz komplet informacji i śmiało ślij do firmy Dipol. Zbierają informacje co do poprawek na kolejny soft i każdy głos jest mile widziany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli masz na myśli odtworzenie z menu itp. to nie ma takiej możliwości. Tuner odtwarza same pojedyncze pliki VOB, ale gotowych DVD nie.

 

Czyli de facto nie da się oglądać takich filmów ? Bo przecież to zbiór wielu plików VIDEO_TS... Czy ja już nie myślę...?

 

2. Nie ma, jest to bolączka większości tunerów na Mstar (czyli większości sprzętu oferowanego na rynku), podobno Dipol pracuje nad poprawką, ale z tego co widzę na wszystkich innych sprzętach na Mstar jest to samo, nie wiem jak z Not Only TV (coś tam walczyli, ale było też źle, dokładnie ten sam numer) oraz z Fergusonem Arivą T60 (ten sam chipset, ale soft mocno przerobiony).

 

Oj, że też wcześniej o tym nie wyczytałem.... Pozostaje tylko trzymać kciuki za poprawę softu.

 

Kupiłem ten tuner z naciskiem na multimedia.... No cóż, przeliczyłem się trochę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic lepszego pod multimedia byś w tej cenie nie dostał, dopiero odtwarzacze multimedialne za 300-400 PLN i więcej, tylko tam dla odmiany jest nacisk na multimedia, a nie na DVB-T i rzeczy typu polskie EPG niekiedy w takich konstrukcjach kuleją... Z tunerów DVB-T najlepsze wsparcie multimediów (mimo kilku błędów) mają tylko sprzęty na Mstar.

 

DVD: po konwersji lub łącząc poszczególne pliki w jeden duży VOB. Pojedyncze pliki tuner też powinien ruszyć, ale są podzielone, raczej w jednym ciągu tego nie odtworzy. No i nie od "0", bo tam siedzi menu i nic nie ruszy. Bezpośrednio żaden tuner DVB-T tego nie przeczyta. To nie ta klasa sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVD: po konwersji lub łącząc poszczególne pliki w jeden duży VOB.

 

Mr.Orbita - masz jakiś pomysł jak stworzyć taki jeden duży VOB ?

Bardzo bym Cię prosił o jakieś wskazówki. Może na PW ?

 

Swoją drogą zadałem te pytania jak radziłeś firmie Dipol oraz na forum Emitel.

 

Temat zamierzam trochę podrążyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Jako że do końca lipca ma być u mnie (św. krzyż) zasięg naziemnej telewizji cyfrowej a mam dość płacenia za kablówkę czas powoli robić listę zakupów ;]

 

Sytuacja u mnie wygląda tak że chcę odbierać te kanały na telewizorze (w jednym pokoju) i na monitorze (23" fullHD z funkcją PiP przez hdmi) w swoim pokoju gdzie jest również telewizor ale nie chcę go już używać. Rozumiem że mam 2 wyjścia tj. kupić tuner DVB-T, podłączyć go pod tv i 10 m kablem hdmi pociągnąć do mojego monitora. Tylko że wtedy bym oglądał na monitorze kanał który jest ustawiony na tunerze w drugim pokoju a to mi nie specjalnie pasuje. Drugie wyjście to kupić dwa tunery pod jedną antenę co dało by mi możliwość oglądania dwóch różnych kanałów na monitorze i na tv. W pokoju z monitorem i tv wystarczyłby najtańszy tuner hd np. Signal HD-507 DVB-T MPEG4 HD (o ile nie stwarza problemów) który trzeba by podłączyć do tv a następnie do monitora inaczej się nie da? Ale żeby oglądać na monitorze, telewizor mógłby byś wyłączony ?

 

Natomiast na drugim telewizorze przydałby się lepszy tuner żeby miał:

-zapisywanie programów/filmów na pendrive/dysk zewnętrzny

-odtwarzanie filmów divx/xvid z napisami z pendrive/dysku zewn.

-możliwość zamontowania cyfrowego polsatu czy tnk gdyby w przyszłości postanowili zakodować DVB-T (kiedyś miałem tuner FTA i nawet pozostał mi po nim talerz na balkonie i używałem póki nie zakodowali wielu kanałów) więc chcę być lepiej przygotowany na ewentualną "powtórkę z rozrywki"

-bezproblemowe działanie

Czy taki Ferguson Ariva 220 Combo by wystarczył? Dodam że na razie byłby podłączony do starszego tv bez fullHD czy nawet HD ready dopóki go nie wymienię.

 

Jeśli w którymś zdaniu nie mam racji to proszę o poprawę i z góry dziękuję za ewentualne porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co chodzi w kwestii podłączenia. Jeśli tuner i monitor będą miały takie same wejścia/wyjścia (np. HDMI) to nie ma problemu z podłączeniem.

Monitor ma hdmi, chodzi o to, że tuner Signal HD-507 trzeba przez złącze SCART podłączyć do nieużywanego tv i dopiero monitor z tunerem kablem hdmi? Bo skąd ten mały tuner będzie miał zasilanie? Czy coś mnie ominęło?

 

 

 

 

Ariva nie spełnia wszystkich Twoich wymagań, tj. bezproblemowego działania.

A co się z nim dzieje? Coś poważnego czy da się użytkować go w miarę normalnie?

 

Doczytałem też że odtwarza format .mkv no ale da się skonwertować z avi więc chyba przeżyje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner Signal jest zasilany z zewnętrznego zasilacza, po Euro tylko przesył obrazu i dźwięku. Nie jest konieczne podłączanie go do Euro jeśli np. jest podłączony przez HDMI, można go gdzieś upchać nawet w szufladę.

 

Ariva - poczytaj o tunerach, o plusach, minusach i podejmij decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahaaaaa ;] To jeszcze lepiej bo starego tv będę się mógł pozbyć i zostanie sam monitor na biurku.

 

Poczytam o tej Arivie więcej a w ogóle jest jakaś alternatywa o podobnych lub większych możliwościach ?

 

A w razie montażu tak jak opisałem wyżej lepiej zatrudnić fachowca czy samemu próbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.Orbita - masz jakiś pomysł jak stworzyć taki jeden duży VOB ?

Bardzo bym Cię prosił o jakieś wskazówki. Może na PW ?...

Do łączenia da się wykorzystać naprawdę wiele programów, ot choćby taki do plików .ts - darmowy TSSplitter ( ma opcję również łączenia).

Po połaczeniu zmień rozszerzenie powstałego pliku z .ts na .vob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam że skoro będę u siebie na komputerze oglądał tv to może jednak kupić tuner na PCI-e od razu?

 

Znacie jakieś dobre tunery DVB-T na to złącze?

 

Jeśli chodzi o tunery hybrydowe to zyskuje możliwość oglądania programów FTA dodatkowo czy coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...