Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.technisat.com/indexf617.html?nav=Antenna_DVB_T_,en,65-504 No ja tu widze Viaccess jak byk. Może na Polskę bedzie to model bez modułu?? Ten na stronie netowej w nr modelu ma końcówkę "VA".... Dla mnie to jest istotne, żeby można było swobodnie przełączać format obrazu. Np. nadawca nadaje 4:3, Fedek podłączony po HDMI z powodu HDCP w odbiorniku tv nie mogę go rozciągnąć do 16:9 w trybie tzw. kinowym (obraz jest w takich samych proporcjach co 4:3 tylko na górze i na dole jest trochę obraz obciety). Po zmianie trybu w zewnętrznym odbiorniku dvb-t na 16:9 obraz 4:3 jest rozciągniety do 16:9 jednak w trybie 1:1, czyli wszyscy konferansjerzy mają jajowate głowy (wszerz) :-( I znów z powodu HDCP nie mogę z tv zmienić formatu. Dodam, że taka blokada występuję tylko w emisji po HDMI. Jedynym wyjsciem to podłaczenie po componencie, jednak przez konwersję na analog trochę jakości się traci.

 

Wobec powyzszego @Mr Orbita- czy któryś z testowanych odbiorników dvb-t nie ma blokady HDCP i udaje się swobodnie zmieniać format po HDMI za pomocą interfejsu tv? A może to mój Sharp ma jakaś dziwną blokadę? Z pozoiomu menu tv nie da się wyłączyć HDCP :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś inna wersja pod ofertę szwedzkiej naziemnej platformy Boxer. U nas bez czytnika Viaccess.

Co do HDCP - TechniSat DiGYBOXX T4 ma możliwość wyłączenia HDCP w menu (rzadko spotykana funkcja; przynajmniej jest w egzemplarzu testowym), ale nie łączyłem tego ze sprawdzaniem możliwości zmieniania formatu obrazu, a teraz z uwagi na brak przekazu - już tego nie sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Tomasz Witkosz - pracują nad softem, małe poślizgi będą. Jednocześnie muszę dodać, że test DiGYBOXX-a T4 nie pójdzie w 12/2009, ponieważ będą znaczne zmiany w oprogramowaniu. Tak więc pośpieszyłem się z testowaniem, swoje uwagi mam przekazać do TechniSata, na dniach to zrobię - chwilowo grypa + deadline SAT Kuriera i nie mogę się nad tym wszystkim skupić...

 

@adi790 - zarówno odbiornik, jak i nazwę firmy słyszę pierwszy raz. Ale to dobrze - sprzęty się pojawiają, robi się konkurencja, ceny idą w dół. Nie chcę prorokować, ale powiem, że liczę na konkretniejsze ruchy cenowe gdy: ruszą nadajniki drugiego etapu cyfryzacji oraz gdy rozpocznie się pierwsza faza wyłączania analogu. Te momenty mogą spowodować ruch na rynku. Nieśmiało liczę na ceny najtańszych (i zarazem najprostszych) odbiorników DVB-T MPEG-4 poniżej 200 zł w końcowej fazie wyłączania analogu (ale nie traktujcie tego jako obietnicę - wiele zależy od różnych zewnętrznych czynników). Dodatkowo rynek nasyci się TV z wbudowanymi tunerami oraz dekoderami z głowicami DVB-T, jak odbiorniki HD Cyfry+, czy nboxy i inne combo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson FT 8100 HD - pierwsze wrażenia, ogólnie bez uwag oprócz braku trzcionek polskich w telegazecie :-( Wczoraj na tvn "Szymon Majewski Show" nie udało mi się uzyskać dźwięku DD 5.1 - ale chyba nie nadawali w dvb-T??? Obie ścieżki dźwiękowe są w PCM....??? Menu o wiele ładniejsze niż w Ferdku 8200/8300 czy RWT. Nagrywanie też działa, choć przeniesienie plików z pen drive'a na kompa na razie jest bez celowe, bo pliki są zapisywane w formacie pvr, którego na razie mój komp nie rozpoznaje :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie jest tak dobrze, jak mi się wydawało... występuje spore opóźnienie fonii w stosunku do wizji na wszystkich kanałach dvb-t :-( Za to wczoraj udało mi się włączyć DD 5.1 na "Naznaczonym" na tvn. Niski bitrate (448 kbps) ale niska jakość nie była słyszalna, może przez to, że efekty dźwiękowe nie były jakieś super... Po zmianie oprogramowania na ver. 13 opóźnienie fonii nie zniknęło :-( Chyba producent musi jeszcze popracować nad softem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Dyskusja głównie toczy sią o sprzęcie w granicach 350-400zł. A ja się zastanawiam czy jak przywioze mojej mamie czy babci coś takiego (linki poniże), to czy to będzie działać w Polsce - oczywiście po zmianie wtyczki zasilającej;-) Narazie nie wybieram się do Polski a mamie tego do sprawdzenia nie dam - może ktoś to już testował? Wydaje się być to ciekawą alternatywą dla osób starszych czy mniej zamożnych. Tylko w specyfikacji nie ma za wiele informacji (czy jest to mpeg2 czy mpeg4)? Angielskie naziemne (dvb) bbc czy itv działają super nawet na zwykłej antenie pokojowej:-) ale nie wiem czy oni nadają mpeg-2 czy -4?

 

a o to linki:

http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/5322226/Trail/searchtext>FREEVIEW.htm

http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/5322051/Trail/searchtext>FREEVIEW.htm

http://www.currys.co.uk/martprd/store/cur_page.jsp?BV_SessionID=@@@@0970476514.1262430399@@@@&BV_EngineID=ccdjadejfgehlejcflgceggdhhmdfom.0&category_oid=-25985&sku=516920&page=Product&fm=12&sm=3&tm=undefined

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przypuszczam, że jest to do zrobienia. Podaj, na jakiej wersji oprogramowania siedzisz. Jeśli jest to najnowsza, to zgłoszę do dystrybutora, a on pchnie dalej do producenta ;) Przypuszczalnie powód jest banalny - jak dobrze pamiętam, to podczas testów dla odmiany zamiast pierwszego znaku był jakiś krzaczek i treść zaczynała się od drugiego - to producent zrobił poprawkę, żeby ucinało pierwszy. Teraz jak naprawili, to odbiornik znowu ucina niepotrzebnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

od miesiąca posiadam dekoder RWT DTV-421T. Dekoder pracuje stabilnie, nie zacina się, szybko wyszukuje programy, nagrywanie i TimeShift działa bez problemowo (na forum było pisane, że nie przestaje nagrywać, u mnie tego problemu nie ma), podczas nagrywania jednego programu można oglądać inny program, nagrany program można oglądać na komputerze za pomocą programu Media Player Classic, EPG na siedem dni.

Minusy dekodera: pilot ma mały kąt działania (kąt działania około 30º), czasami dekoder sam przełancza się na inny program, dekoder odtwarza tylko to co zostało nagrane dekoderem ( nie odtwarza plików audio, wideo czy zdjęć nagranych na zewnętrzny dysk USB za pomocą innego sprzętu), po włączeniu dekoder uruchamia się w około 40 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Rzeczywiście sprzęt bardzo bogaty w funkcje, lecz ciekawe jak to się ma do rzeczywistości.Wspiera tylko FAT32 i to niestety wada.Odtwarza mkv gdzie pliki często są w rozmiarze przekraczającym limit FAT32 a dzielenie na mniejsze jest uciążliwe, wada znana z wielu dekoderów DVB-S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...