Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli coś kupiłeś a nie działa prawidłowo to wynika to z tego że po prostu nie pytałeś, albo nie czytasz dokładnie opisów przy sprzęcie.

A co tu dokładnie czytać? Ma działać i już!

Czy do działania (normalnego!) telegazety potrzebna jest specyfikacja odrębna od tej używanej do tej pory w różnorakim sprzęcie, ostrzeżenia etc?

To samo dotyczy EPG skopanego do miar możliwości, ale przy zakupie nie był potrzebny opis, pytania, czy mój wzrok, bo... usługa ta weszła na dniach, ale autor Pan Dąbek opisu dekodera w Satkurierze miała tą możliwość. Dlaczego nie ostrzegł potencjalnych klientów, nie wiem. A od tego są testy i ta gazeta, którą kupuję.

Kupiłem sprawny sprzęt, tak mi się wydawało, a wyszło, jak wyszło.

 

Dodam, nie oczekuję cudów, ma być sprawny txt i EPG, czy to tak dużo w XXI wieku?

 

PS Piszesz, że nie pytałem,a tu - viewtopic.php?f=9&t=7146&p=184362#p184362

"Mam pytanie do użytkowników fergusona, czy praca fergusona jest na tyle stabilna, że w dłuższym czasie nie zawiesi się?"

Znalazłem "podparcie" w ww. teście, jedna z zalet "Stabilna praca"!!! A także (tamże): "dobra polonizacja oprogramowania"!!!

Tak więc czytanie, nawet fachowej prasy, na wiele się nie zdało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj moją uwagę o EPG - to nie jest takie łatwe jak się Tobie wydaje. Podczas testów EPG działało prawidłowo, pełne 7 dni, bo tyle wtedy emitowano. Sprzęt jest sprawny, polonizacja - przecież pełna! Masz coś po angielsku w menu ekranowym, czy jak? Bo teletekst, jeśli polskie czcionki wymagają korekty - da się poprawić - zgłosić do Fergusona.

 

Teletekst był badany szczegółowo - ponownie odniesienie do osób, które śledziły temat i pisałem o tym nawet w tym wątku! Teletekst pierwotnie był nadawany prawie dobrze - oprócz TVP 1, gdzie zamiast PL nadawca (TVP) wpisał oznaczenie języka ENG (pisałem o tym, ostrzegałem), w efekcie powodowało to, że faktycznie na TVP 1 nie było polskich znaków, ale uwaga: tylko na Maximumie T-1300 FTA. Ferguson się właśnie wyróżnił tym, że mimo złej identyfikacji po stronie nadawcy wyświetlił dobrze polskie znaki w teletekście. Wniosek: jeśli teraz faktycznie jest źle - zmiana po stronie nadawcy - zgłosić do poprawki.

Tu dowód, że teletekst w FT8200 był dobrze! viewtopic.php?f=9&t=7146&start=210#p175763 Mój post z 23 października 2008. Działało, Ferguson miał tak jak tam pisałem - na stałe wybrane polskie czcionki w TXT.

 

Stabilna praca - podczas testów się nie zawiesił - no to miałaby być niestabilna? Wszystko się zgadza. Drobne (podkreślam: drobne) problemy pojawiające się tu i ówdzie można wyeliminować za pomocą aktualizacji i tak radzi sobie Maximum (z dobrym skutkiem póki co, ale przecież też nie wiem co wymyślą w przyszłości - póki co starają się), a co będzie z Fergusonami - zobaczymy - należy zgłaszać problemy do Fergusona, będą poprawiać. FT8300 jest odpowiednikiem FT8200 zmodyfikowanym sprzętowo, aby pociągnąć nagrywanie, ale nadal o podobnym oprogramowaniu, produkowane w tej samej fabryce, zapewne w Chinach i importowane od tego samego producenta, więc mają z nimi kontakt i poprawki mogą robić. Błędy software'owe da się poprawić i to zaleta zewnętrznych tunerów, w porównaniu z większością TV, gdzie załadowanie softu bez wizyty w serwisie jest nierealne.

 

Sprawny EPG i txt w okresie zabawy standardami emisji podczas testów? Wszystko dostosowano do emisji testowych. Teraz już wiadomo co jest grane, sytuacja się stabilizuje, więc jak coś nawala, bo wyszły zmiany - można zgłaszać do producenta do poprawki, aby wyprowadził soft do fazy produkcyjnej. Powtórzę po raz kolejny. Jeśli chciałeś, żeby "działało i już", to czemu kupowałeś sprzęt w fazie testowej emisji, gdzie żonglowano standardami i nie wszystko co testowano - zostało wdrożone? Było czekać do zakończenia testów i pojawienia się pewnych, sprawdzonych przez dużą ilość osób, konstrukcji. To samo polecam wszystkim nie zdecydowanym - jeśli nie chcecie stać się ofiarami eksperymentu pod nazwą DVB-T - czekać do jesieni na ustabilizowanie się kwestii sprzętu. Mam nadzieję, że powtarzam to po raz ostatni.

 

PS: Nie wiem gdzie znajdziecie drugiego sprzedawcę takiego jak Hollex, który Wam powie - jeśli nie potrzebujesz natychmiast - wstrzymaj się z zakupem jeszcze trochę, aż wszystko będzie działać poprawnie (i cena spadnie - przy okazji pragnę zauważyć, że cena odbiorników RWT poszła w dół do 369 zł i jest szansa na dalsze korekty cenowe w tym zakresie). Od początku gramy w otwarte karty. Wszystko było pisane na forum po milion razy. Czytałeś @Janusz123 ten temat? viewtopic.php?f=9&t=5047 Wisi przyklejony na samej górze. Proszę o zakończenie dalszego drążenia i zamiast tracić siłę na pisanie na forum - zgłosić błędy do Fergusona, nawet telefonicznie, żeby gadać z kimś żywym. Wszystko było opisywane (zarówno tu na forum, jak i w wydaniu drukowanym SK) najlepiej jak się dało, zgodnie z prowadzonymi w danej chwili transmisjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę robić OT, na koniec napiszę tylko, że te testy w SK trochę mi zamydliły oczy, bo FT 8200 nie ma większych wad (zła numeracja kanałów), a Maximum - wydziela dużo ciepła, nie najlepiej prezentująca się grafika ekranowa, niska jasność wyświetlacza...

Tak wygladało to w chwili testów, oczywiście zmiana softu nie naprawiła wszystkich wad, ale grafika jest już w HD i dołożono możliwość nagrywania USB, a sam odbiornik DVB-T znalazł się w klasie wyższej.

Te testy, jeśli zajrzy ktoś do nich teraz są już niewiele warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

 

1-Czy warto kupić tuner Opticum TS 8000 2 CICX COMBO? (dostępny w sklepie od globo)

2-Czy obierze wszystkie kanały z naziemnej telewizji,oraz czy ma wszystko do odbioru naziemnej tv?(TU GORZÓW WLKP woj:LUBUSKIE)

3-Czy dobrze współpracuje z modułem CYFRA+ HD? oraz z modułem Polsatu,czy nie blokują się kanały poprzez Polsat moduł na kanałach Cyfry+?

4-Czy tunerowi czegoś brakuję?

5-Czy wart w ogóle?

 

 

Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek garść informacji po urlopie - do sprzedaży trafi wkrótce RWT DTV-421T. Będzie to odpowiednik DTV-401T, tylko z funkcją nagrywania i timeshiftem. Jest to efekt sytuacji identycznej jak w Fergusonie, tj. nie udało się dodać nagrywania do już istniejącego modelu. Obydwa modele będą oferowane równolegle. Grafika ekranowa jest niemal identyczna jak w Fergusonach 8200/8300

 

Specyfikacja techniczna:

Już wkrótce dostępny będzie w naszej ofercie dwusystemowy dekoder naziemnej telewizji cyfrowej DTV-421T z funkcja nagrywania. Dekoder będzie spełniał polskie normy odbioru DVB-T zgodne z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury. W porównaniu z dekoderem DTV-401T, nowy dekoder posiada funkcje nagrywania przy użyciu dysku zewnętrznego dołączonego za pomocą USB. Nowe funkcje dekodera pozwalają również: pauzować i cofać audycje telewizyjne podczas ich nadawania, tworzyć listę programów do nagrania, równocześnie nagrywać i oglądać dwa różne programy, przewijać w przód i w tył z różnymi prędkościami. Dodatkowo dekoder zapamiętuje do 1000 programów w przypadku wyłączenia zasilania.

 

Funkcje dekodera:

 

* Pełna zgodność ze standardem dekodowania obrazu MPEG AVC/H. 264 HP@L4, MPEG2 MP@ML, MPEG@ MP@HL oraz standardem nadawania naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T.

* Wygodny interfejs użytkownika uwzględniający wielojęzyczne zestawy znaków.

* Możliwość wsunięcia w istniejące gniazdo CI modułu dostępu warunkowego CAM, który rozkodowuje zaszyfrowane programy TV.

* Funkcja umożliwiająca interaktywną wymianę danych.

* Pamięć do 1000 programów podtrzymywana w przypadku wyłączenia zasilania.

* Szerokie możliwości edycji bazy programowej (sortowanie, usuwanie, blokowanie dostępu i tworzenie grupy ulubionych programów).

* Automatyczne i ręczne skanowanie wszystkich dostępnych kanałów RTV.

* Kontrola rodzicielska dostępu do kanałów.

* Wyjście YPbPr zapewniające rozdzielczość obrazu 1080i/ 720p.

* Wyjście sygnału wysokiej rozdzielczości HDMI dla uzyskania specjalnych efektów akustycznych i wizualnych.

* Auto-konwersja systemu telewizyjnego PAL-NTSC.

* Konwersja pomiędzy programami wysokiej (HD) i standardowej (SD) rozdzielczości.

* Teletext, napisy dialogowe oraz funkcja logicznej numeracji kanałów (LCN).

* Format obrazu 4:3 lub 16:9.

* Wysoce efektywna i posiadająca duże możliwości funkcja elektronicznego przewodnika programowego (EPG).

* Możliwość uaktualniania oprogramowania urządzenia poprzez złącze USB.

* Tuner o niezwykle niskim progu sygnałowym.

* Estetyczna obudowa z łatwym w obsłudze panelem czołowym.

* Funkcje nagrywania (PVR)

* Nagrywanie i odtwarzanie przy użyciu zewnętrznego dysku dołączonego przez złącze USB.

* Funkcja pauzowania i cofania audycji telewizyjnych podczas ich nadawania (TimeShift).

* Możliwość tworzenia listy programów do nagrania.

* Możliwość równoczesnego nagrywania i oglądania dwóch różnych programów.

* Możliwość szybkiego przewijania w przód i tył z różnymi prędkościami.

 

Specyfikacja techniczna

 

Parametry techniczne zgodne z projektem rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury dotyczacym wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla urządzeń konsumenckich służących do odbioru naziemnych transmisji telewizyjnych. Projekt rozporządzenia dostępny tutaj.

 

Tuner

 

*Częstotliwość wejściowa:170 - 230 MHz; 470 - 860 MHz

*Poziom sygnału wejściowego: -25 ~ 82 dB?V

*Pasmo częstotliwości pośredniej:7 lub 8 MHz

*Modulacja:QPSK, 16QAM,64QAM

 

Video

 

*Format dekodera: MPEG-4 AVC/H.264 HP@L4, MPEG-2 MP@HL/ ML

*Format wyjściowy: Max 1920x1080, 4:3 i 16:9

*Port wyjściowy: CVBS, HDMI, podwójny SCART, YPbPr

 

Audio

 

*Format dekodera: MPEG-4 AAA, AC-3, E-AC3, MPEG2 AAC and AAC+, MPEG-1 (laser 1&2)

*Port wyjściowy: Kanał L/R; Cyfrowe audio S/PDIF

 

Zasilanie

 

*Napięcie: 110 ~ 250V, 50/60 Hz produ zmiennego

*Moc: Maks. 18W (włączając moduł CAM) w stanie czuwania 0.8W

 

USB: USB host 2.0

 

Wymiary: 300 (szerokość) x 58 (wysokość) x 233 (głębokość)

 

Waga netto: ~ 2,0 kg

 

Temperatura pracy:-5°C ~ +45°C

 

Do wypuszczenia odbiornika DVB-T szykuje się także Globo Polska.

 

Wracając do RWT - pisałem o tym w innym miejscu, ale ktoś może nie zauważyć, więc dam też i tu - RWT wprowadził także do oferty moduł Neotion NP4 konwertujący kanały MPEG-4 w taki sposób, aby TV z MPEG-2 mogły wyświetlić obraz. Żeby to zadziałało muszą być spełnione dwa warunki:

 

1) Oczywiście TV musi posiadać gniazdo na moduły CI

2) TV musi mieć wydaną poprawkę oprogramowania, która modyfikuje działanie kieszeni CI, aby konwersja była możliwa (w skrócie chodzi, aby TV przesyłał na gniazdo cały strumień danych, nie tylko uprawnienia).

 

Moduły Neotion NP4 już były w ofercie, ale nie były to czyste moduły FTA, tylko Conax i Viaccess, które są droższe (zbyt drogie swoją drogą). Moduł od RWT jest pozbawiony systemu kodowania i w związku z tym wyraźnie tańszy. Dodatkowo udało się stworzyć listę TV, które z modułem Neotion NP4 działają - jest dostępna do pobrania TU. Trzeba mieć na uwadze, że nawet mimo TV znajduje się na liście - jeśli ma załadowaną starszą wersję oprogramowania - mimo wszystko może nie zadziałać. Jednocześnie jeśli dany model nie jest wymieniony na liście - nie jest powiedziane, że na 100% nie zadziała - pozostaje samemu przetestować. W razie czego jest możliwość zwrotu modułu, ale musi być nie zniszczony!

 

@efekt - pisałeś do mnie także na PW, więc wkleję odpowiedź tu, bo może ktoś inny będzie mieć podobne zapytanie

 

2) W opisie tunera nie ma słowa o obsłudze MPEG-4, a taka metoda kompresji jest stosowana w naziemnej telewizji cyfrowej u nas, obawiam się w związku z tym, że nie spełni wymogów odbioru naziemnych kanałów cyfrowych w przyszłości.

 

3) Tak (tylko nie wiem jak z blokowaniem), ale obawiam się, że odpowiedź na pytanie z punktu 2 dyskwalifikuje go w dalszych rozważaniach.

 

Reszta to już sprawa subiektywna, więc nie będę się wypowiadać. W PW masz dodatkowe informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego Sharpa 32RD2 oczywiście nie ma na liście kompatybilności z modułem Neotion MPEG4 :-( Może jednak panowie z serwisu Sharpa już opracowali orpogramowanie, które by działało z ww. odbiornikiem... jak otrzymam wiadomość napiszę na forum stosownego posta... z drugiej strny to szkoda, bo tuner DVB-T w moim tv jest bardzo czuły i ma przyzwoitą grafike ekranową i obsługę.. no coż jak mówią: nie można mieć wszystkiego :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadnego nie kupujcie, chyba ze juz kupujecie TV z wbudowanym tunkiem MPEG-4

 

ostatnio odnosze wrazenie, ze DVB-T nie przyjmie sie w Polsce, a nawet jak wejdzie - to nowa oferta nadawcow satelitarnych zagrozonych darmowa konkurencja umozliwi odbior darmowych pakietow klasy tych lekko zwiedlych multiplexow

 

:lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yingyang & @Tomasz Witkosz - Sharp przygotował do części modeli (przypuszczalnie niewielka grupa) odpowiedni soft, tyle, że w Polskiej centrali chcąc mieć problem z głowy spławiają wszystkich. Musisz zaktualizować TV do najnowszej wersji (o ile możesz zrobić to we własnym zakresie, bo jak nie to serwis), a następnie wziąć na próbę moduł NP4. RWT potwierdziło działanie modułu na modelu LC20SD5E (w wykazie jest błąd w nazwie modelu - zapomnieli "5"). W innych - pozostaje sprawdzać, byle z najnowszym oprogramowaniem - do pobrania tu: http://esupport.sharp.pl/html/software/ ... ateLang=pl

 

Co do modeli RWT = Ferguson, to niemal ten sam sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie wolno ładować softu od innego modelu niż się posiada, bo go można uwalić (zresztą tak samo jak tunery cyfrowe). Zajrzałem na stronę Sharpa i faktycznie na polskiej nie ma, a na angielskiej jest uwalona wyszukiwarka i pokazuje, że są niby dwa pliki, ale ich nie wyświetla i nie można ich pobrać. Cóż - pozostaje kontakt z serwisem Sharpa, ale czy soft udostępnią - ciężko powiedzieć. Zresztą z tego co widzę w tym modelu nie masz złącza USB, więc aktualizacja samodzielna może być i tak niemożliwa bez pomocy serwisu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę, co nie zmienia faktu, że i tak nic z tej strony nie ściągniesz, bo wyszukiwarka (tymczasowo?) nie działa.

 

http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/eu/hs. ... ry=32D44E# - to już wyniki wyszukiwania dla Twojego modelu. Zgłasza "1-2 of 2", ale nie pokazuje nazw i niestety nic z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na polskiej stronce Sharpa nie ma softu do 32RD2 :-( a na angielskiej stronce nic nie działa :-( Może rzeczywiście to co napisali na http://spam.org/articles.php?article_id=264 to prawda...... Przemiła pani na infolinii Sharpa oznajmiła, że muszę sobie kupić zewnętrzny tuner .... no cóż nie można mieć wszystkiego :-( Mr Orbita czy już wiadomo kiedy będą dostępne nowe tunery dvb-t: RWT i Globo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy ci chodzi o ferdka HD 8300. bo HD 8500 nie znam (to chyba odbiornik dvb-s/dvb-s2??) Jesli chodzi o HD 8300 to posiada on możliwośc nagrywania po złączu USB, tj Maximum. Ja bym jednak poczekał na RWT - 411 - też będzie miał możliwośc nagrywania po USB (401 takiej mozliwości nie ma). W praktyce oprócz obudowy tunery RWT i Fergusson mają ten sam soft. Na rynek od września ma też wejść Technisat HDT4....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie sytuacja wyglada nastepujaca. Kolega mial dotychczas cyfre N, a teraz zmienia na Cyfre+. Chce kupic sobie dekoder na wlasnosc i prosil mnie o pomoc. Mowil, ze rozwaza te dwa powyzsze modele. Zaczalem zaznajamiac sie z tematyka i nawet nie jestem pewien, czy w nie mozna wsadzic karty :)

W kazdym badz razie chodzi o w miare budzetowe rozwiazanie. Czy Ferguson FK7900 bedzie dobrym wyborem? Czy moze odpuscic HDMI i wybrac 6900?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz,dekoder Cyfry+ - nigdy w życiu,mam teraz tego philipsa PVR z możliwością DVB-T

na tym sprzęcie będziesz mógł odbierać TYLKO to co "szanowna" cyfra+ uzna za stosowne,tak samo jak jest z listą kanałów sat.

dobrze ze juz w grudniu wypowiadam umowę,bo mam ich już dość z tymi ich uwarunkowaniami, co do sprzętu.

mieszkam "bliskko" czech i na tym tunerze nie da się odebrać nic z czeskich DVB-T,a inni,posiadający swoje,inne tunery,nie należące do żadnego polskiego operatora,Czechy łapią i się z innych śmieją ...

Polecam poczekać jeszcze,i zastanowić się nad kupnem czegoś na prawdę dobrego,np. Ferguson Ariva Combo

cena ok 880-950 zl.

lub Opticum 9500 Combo (na razie go nie ma,ale już na dniach jest spodziewany - sam na niego czekam !!!)

Są to tyunery DVB-S i DVB-T czyli dwa w jednym !!! więc cena jest jaka jest.

Co do samego tunera naziemnego to poczekałbym nawet do Świąt Bożego Narodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GI-T/S870 Xpeed za 400 stówki plus karta NP4 MPEG4 za 190 zł

No właśnie,razem 600zł.,a dołożysz 150zł. i masz dodatkowo tuner sat w jednym "opakowaniu"

i co najważniejsze karta NP4 MPEG4 zdekoduje sygnał z MPEG4 nadawanego w Polsce ale już kanałów HD nie zobaczysz !!!

UWAGA: Moduł nie konwertuje kanałów nadawanych w formatach HD MPEG4 na HD MPEG2 - nie oferuje tego żaden moduł. Programy HD MPEG4 są konwertowane do formatu SD MEPG2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...