Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli odbiór analogowy jest bez śnieżeń i mocnych odbić, to może się okazać, że odbiór cyfrowy będzie nawet GORSZY, a w każdym razie nie można oczekiwać, że będzie ZNACZNIE lepszy. Wiele zależy tu od tunera i przetwornika A/D w telewizorze/odbiorniku. Bardzo się różnią jakością. Nie wiem, jak jest w A330.

 

Sposób podłącznia anteny zwykle nie gra większej roli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie chińskie "cudo" za 30 euro to bałbym się podłączyć do telewizora. :lol: Ale oczywiście to prawda, im więcej krajów zacznie wdrażanie DVB-T+, tym ceny tunerów będą niższe. A czy te portugalskie tunery obsługują HD? Może cały haczyk jest w tym, że tam działa tylko MPEG-4 SD. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Jestem nowym użytkownikiem tego forum, chciałbym prosić o poradę mam laptopa i chciałbym kupić kartę TV najlepiej na USB z obsługą telewizji naziemnej, ale w systemie DVB-T kodowanej MPEG-4 z oznaczeniem H.264. Czy jest ktoś, kto wie, jakie urządzenie musiałbym kupić i ewentualnie, jaki średni koszt takiego urządzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone mam X3M TU1100 (samo DVB-T) lub HU2200 (DVB-T + tv analogowa). Ceny odpowiednio ok. 150 PLN i 250 PLN. Widziałem także w temacie informacje na temat kart LifeView, ale tu już musi wypowiedzieć się posiadacz - proszę pomóżcie, jeśli ktoś korzysta z innych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić telewizor Sony Bravia 32 Cali MPEG 4.I Tam jest Analogowa Telewizja i w tym telewizorze nawet jest DVB-T.Bez Dekodera.Poprostu trzeba podłączyć antene i szukamy kanał 45 i jest TVP1,TVP2,TVP Info Gorzów,TVP Sport,TVP HD.Polecam kupowanie tego telewizora. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coraz więcej telewizorów z DVB-T (MPEG 4). Nie tylko ten który kolega wymienił.

Informacja dla kupujących nowe telewizory - Proszę wyraźnie czytać informacje w opisach (uwaga najczęściej sprzedawcy informują że TV ma DVB-T ale jeśli nie jest napisane że MPEG 4 - to jest to MPEG 2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gooral ---- ja osobiscie uzywam LifeView TV USB DVB-T LV5T koszt tego tunerka był około rok temu niecałe 100 złotych dzis mozna go kupic za 50 złotych w wersji MSI DigiVOX mini II ,ale to ten sam tuner ,do niego uzywam soft TOTAL MEDIA 3 i działa mi wszystko hula bez najmniejszych problemów (oczywiscie wedle swego uznania mozna sie pobawic z innymi softami) .Odbiera w mpeg4 bez zacienc i tym podobnych jednyna jej wada (mam na mysli TOTAL MEDIA 3)to przy kanałach HD poczebuje dosc mocny procek cos z serii core2duo 2 Ghz . :smile::wink:

:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Mr Orbita, czy jest możliwość zaktualizowania softu Fergusona FT8200 HD do wersji tunera FT8300 HD?

Na stronach Fergusona pojawiła się ta nowa wersja tunera, ale nie wiem, czy jest to poprzedni model z nowym softem, czy inna konstrukcja? Ze zdjęć wynika, że modele wizualnie są identyczne, a może to kwestia marketingu, bo łatwiej sprzedać nowy model zapominajac o starszych użytkownikach?

Źródło: http://www.ferguson-digital.eu/pl/telew ... 00-hd.html

Producent w dziale download nie zamieścił softu (do starego jest) do nowego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odbiorem naziemnej telewizji cyfrowej na swoim telewizorze LCD SHARP LC32WD1E z wbudowanym dekoderem do odbioru tejże telewizji. Do wczoraj mogłem odbierać programy TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Sport. Dzisiaj po aktualizacji programów doszły jeszcze dwa programy TVP Reg. i TVP HD. Po wyszukaniu programów głos jest ale nie ma obrazu. Nie wiem gdzie leży problem :(:?: Do tej pory po naciśnięciu na pilocie informacji skąd pochodzi sygnał to wyświetlało mi się CLR Bytkow a teraz wyświetla się Telewizja Polska. Nie znam się za bardzo na tym wszystkim dlatego proszę biegłych w temacie o pomoc. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CLR - Centrum Linii Radiowych (również światłowodów), z któego przesyłany jest gotowy multipleks DVB-T i analogowe programy.

 

Z odbiorem to na prawdę dziwna sprawa. Nie wydaje mi się, aby przełączyli multipleks na MPEG-4. Jeśli coś to pewnie TVP HD i TVP Info (reg) odbierasz z Chorągwicy. Napisz gdzie mieszkasz, to zobaczymy co zrobić z odbiorem.

 

Podany przez ciebie telewizor odbiera tylko MPEG-2, a do odbioru będziesz potrzebował modułu konwertującego (chyba, że go masz w zestawie), lub osobnego odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janusz123 - nie wiem, nie widziałem jeszcze FT8300. Prawdopodobnie od 8200 będzie się różnić możliwością nagrywania po USB, ponieważ podobno 8200 sprzętowo tego nie pociągnie (Ferguson nie potwierdził mi tej informacji, mam z własnych źródeł, taka sama sytuacja byłaby w RWT DTV-401T). Jeżeli to prawda - softów nie będzie się dało zamieniać (różnice sprzętowe), albo będzie się dało, tylko nie będą po takiej zamianie poprawnie działać. Nie wiem jeszcze co planuje Ferguson, ale przypuszczam, że po prostu będą dostępne równolegle dwa modele - tańszy 8200 i droższy 8300 i dla obydwu będzie kontynuowany support. Jak będzie w praktyce - się okaże. Jeszcze nie wiem jak cenowo będzie wyglądać FT8300.

 

W każdym razie traktuj ten post jako przypuszczenia w większej części - póki nie zobaczę 8300 i nie dostanę softu od niego do rąk własnych, to nic pewnego nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak można tylko gdybać, pilot jest rozbudowany i ma funkcje nagrywania. Jeśli będzie inaczej,to byłaby wielka szkoda...

 

Przy zakupie Fergusona FT8200 HD kierowałem się nie ceną, ale funkcjonalnością i brałem pod uwagę też model Maximum T-1300, wtedy wszystkie trzy modele były w porównywalnej cenie a wg opisu w SatKurierze odbiorniki te, oprócz braku kieszeni, miały nie różnić się sprzętowo.

Tymaczasem nagle dołożono do Maximum T-1300 funkcję nagrywania i... w cenniku Hollexu "awansował" do klasy wyższej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to już nic poradzić się nie da - jeszcze kilka miesięcy temu nic nie wskazywało, że Maximum taką funkcjonalność doda - po prostu producentowi udało się to zaimplementować, a że się udało i teraz jest PVR Ready - to logiczne, że to plus i awansował. Gdyby tego nie miał, to by nie awansował. Teraz Maximum dzięki nagrywaniu wyróżnia się na tle konkurencji. Sprzętowo te odbiorniki oczywiście identyczne absolutnie nie są. Nawet między FT8200, a RWT DTV-401T jakieś drobne różnice w hardware mają, choćby po to, aby nie można było łatwo zamieniać softów między nimi, choć OSD jest takie samo. Maximum i Ferguson identyczne były pod względem możliwości oprogramowania, do momentu aż Maximum się wybił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to już nic poradzić się nie da...

Trudno, moja strata, kupię nowszy tańszy model, tym abrdziej, że Technisat zapowiada ekspansję na Polskę (patrz: duża reklama w dzisiejszym Dzienniku) z kilkoma tunerami, w tym z dyskiem twardym.

Najtańszy obecnie model Technisat DIGIT Mod T1 można nabyć w Yansacie już za... 185 złotych!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę tylko zauważyć, że TechniSat Digit Mod T1 to odbiornik DVB-T/MPEG-2 ;) Mam nadzieję, że na reklamie w Dzienniku (nie widziałem tego) go nie umieścili, bo byłby to dość nieładny numer, wiedząc, że w Polsce stosowany będzie MPEG-4. TechniSat faktycznie wkrótce wprowadzi model DVB-T/MPEG-4, będzie oznaczony jako HDT4. Od początku będzie dostępne polskie OSD. Szczegóły cenowe nie są jeszcze znane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janusz123 - reklama dźwignią handlu. HDT4 to odbiornik zaprojektowany do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej na Węgrzech, a dokładniej oferty operatora MinDig TV 8) Szczegóły tu: KLIK. Polska (w świetle tych informacji) raczej załapała się przy okazji ;) Nie wiem też na ile prawdziwe jest stwierdzenie z tymi wymaganiami Ministerstwa Infrastruktury - brak dokładnej specyfikacji technicznej, a przypomnę, że u nas zatwierdzono możliwość stosowania Dolby Digital Plus (E-AC3) i póki co żaden dostępny sprzęt tego nie potrafi (z czystych DVB-T/MPEG-4, nie combo). Osobną kwestią jest, czy ktokolwiek kiedykolwiek na emisję dźwięku w E-AC3 się zdecyduje (to musiałby być szalony nadawca).

 

W każdym razie dobrze, że TechniSat się zabrał za to - dotychczas mieli w ofercie wyłącznie odbiorniki DVB-T/MPEG-2 - głównie na potrzeby rynku niemieckiego - nie było co oferować na polskim rynku. TechniSat produkuje sprzęty solidne i bardzo mało awaryjne (prawdopodobnie najmniejszy stopień awaryjności spośród wszystkich producentów w Polsce!) - w sam raz dla osób szukających czegoś porządniejszego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...