Skocz do zawartości
  • 0

Instalacja tv-sat-radio na 4 tunery


Satelitto
 Udostępnij

Pytanie

Witam wszystkich,

Mam takie pytanie mianowicie w domu posiadam 4 tunery Sat z glowicami dvb-t. Przy każdym mam gniazdko tv-sat-radio.

I zamierzam trochę przebudować instalacje.

Mianowice od każdego tunera mam kabel na dach czyli 4 kable. 

Chciałbym dać antenę 110cm i do tego 6 konwerterów. I teraz pytanie bo dotychczas miałem konoblocka z 4 wyjściami, jak mogę mieć dostęp do 6 konwerterów na każdym tunerze. Prosze pamietać ze dodatkowo musi iść sygnał z dvb-t i radia po tym kablu. Co muszę kupic by taka instalacja mi działała niezawodnie ?? Czy antena 110 będzie ok na 28.5 ?? Jaka będzie najleosza ??

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

1. 110 cm antena wystarczy na odbiór wiązki europoejskiej z 28.2 / 28.5 E. Brytyjskiej wiązki w Polsce na tej antenie nie odbierzesz.

 

Chcesz mieć dostęp do 6 satelitów na każdym z 4 dekoderów ? Jakie to dekodery ?

Musiałbyś kupić 6 konwenterów quad ( 4 wyjścia ) - do tego 4 przełączniki diseqc 8/1. Do tego kilkanaście metrów kabla żeby to wszystko pospinać.

 

Po jednym kablu z każdego konwentera do diseqc 8/1 i jednym kablem do domu.

Musisz to zrobić razy 4 taką instalację na zewnątrz.

 

Do tego także podzielić na zewnątrz sygnał z anteny DVB-T / radio na 4 kable. Następnie po jednym kablu wpiąć do każdego z kabla wychodzącego z diseqc i idącego do domu.

To tak w skrócie.

Tanio nie będzie.

 

 

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki bardzo nikt nie powiedział że będzie tanio :)...

a czy jesli mam sumator teraz tv-radio mozesz mi podać czym to rozdzielić na te 4 tunery ?? Czy osobno musze rozdzielić tv i osobno radio i potem sumatir do diseqc 8/1

 

Tunery octagon combo sf8008

Edytowane przez Satelitto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sygnał DVB-T / radio może iść jednym kablem. Musisz rozdzielić ten jeden kabel tak żeby połączyć z każdym kablem wychodzącym z diseqc. Później sobie w domu rozdzielisz w gniazdku.

 

Tak to w skrócie wg mnie powinno wyglądać - kwestia zasilania anteny DVB-T / Radio jeszcze pozostaje.

 

 

c1bd5d2cb2396285.png

 

 

Są diseqc 8/1 + DVB-T ( radio także ) to wtedy masz 8 wejść na sat + antenę DVB-T i wyjście do domu na jeden kabel.

Musisz mieć 4 takie sztuki.

 

https://www.technosat.pl/index.php?p219,przelacznik-maximum-diseqc-switch-8x1-terra-combiner

 

przelacznik-maximum-dise_562.jpg

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...