Skocz do zawartości

UPC Montaż internetu i kablówki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Planuje pierwszy raz zamontować internet + kablówkę te podstawowe kanały które są w pakiecie z internetem, w klatce jest skrzynka upc. Ja nigdy nie miałem tam internetu ani kablówki dlatego mam pytanie jak wygląda montaż internetu i tv?? podobno do tv potrzebne jest gniazdo RTV Signal  ja go nie mam. Mam tylko telefon stacjonarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie technik, dociągnie  Ci kabel do mieszkania, jak będzie potrzebny przewiert by wprowadzić kabel do mieszkania, to się przewierci i uruchomi usługi. Chyba, że masz już kabel koncentryczny w mieszkaniu, po którym masz telefon, to po prostu rozdzieli sygnał na telewizję i internet, to tyle z teorii.. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, brtk napisał:

Przyjdzie technik, dociągnie  Ci kabel do mieszkania, jak będzie potrzebny przewiert by wprowadzić kabel do mieszkania, to się przewierci i uruchomi usługi. Chyba, że masz już kabel koncentryczny w mieszkaniu, po którym masz telefon, to po prostu rozdzieli sygnał na telewizję i internet, to tyle z teorii.. :) 

mam telefon stacjonarny ale to chyba nie koncentryczny

Edytowane przez lukasz431
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie. Jeśli od Orange czy Netii to dwużyłowy miedziak, jeszcze w starej technologii analogowej.
Koncentryk musi zostać doprowadzony od puszki/skrzynki kablówki. Czasami przewody były układane pod ociepleniem, wtedy wchodzą bezpośrednio do pokoju, a czasami kablówki mają ułożone piony koncentryczne w mieszkaniach, wykorzystywane niegdyś do azart. Technik ogarnie temat i podejmie właściwą decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam pytanie dotyczące rozgałęźnika sygnału UPC.

Podczas poprzedniej instalacji korzystałem z horizona, modułu, oraz modemu zatem potrzebne były 3 przewody.

Obecnie jedno wyjscie jest nieaktywne z racji  modułu, oraz  modemu podłączonych kablami do rozdzielacza sygnału.

Jest sens zmienić rozgałęźnik na 2 wyjściowy, czy zostawić jak jest?

Ma to wogole istotny wpływ na tłumienie sygnału?

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość lakiman

Żaden nowy kabel nie jest potrzebny.

Jeśli chcesz mieć pewność, że z 4K nie będzie niespodzianek- ewentualnie możesz zastosowac lepszy kabel HDMI.

Jeśli to aneks do umowy, trochę szkoda tych 49 zł. 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni nie wiedzą na infolinii chyba co wciskają - pytałem o opcję odbioru z paczkomatu i odesłania paczkomatem, to TYP stwierdził że nie da rady i musi być technik, bo trzeba instalację przerobić. Dodałem że koncentryk to umiem sobie przekręcić do routera. Skończy się reklamacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...