Skocz do zawartości

Pakiet MINI ...


ROOB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na jednej ze stron internetowych znalazłem cennik CP ( aktualizacja z 12 czerwca 2010 r.) i pisze jak byk:

 

"Do pakietu MINI oraz MINI MAX nie można dokupić żadnych opcji dodatkowych.

Wyjątek stanowi kanał na życzenie BLUE HUSTLER w cenie 9zł 99gr" !!!!

 

http://www.hdtv-sat.eu/tunery_satelitarne,platformy_cyfrowe_w_polsce,2,1,oferta_pakiety_cyfrowego_polsatu,13.html

 

Kto mi powie jak można załatwić sprawę dodatkowego pakietu w Mini?? Bo już zgłupiałem :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałbym kilka pytań w sprawie pakietu Mini.

 

głównie skracają się one do tego, jak najtaniej go zdobyc ;-)

 

chciałbym odbierać go za ppomocą skystara, przez programator phoenix;

 

1) orientuje sie ktos ile wynosi aktywacja ? bo kiedy probowałem wybrac pakiet mini na stronie CP, w momencie, gdy dochodzi do aktywacji przeskakuje mi na familijny i sa 2 opcje - 49 zł, albo ponad 100;

 

2) czy mozna wziasc od polsatu sama karte ? bo dekoder i tak nie bedzie mi potrzebny..

 

3) jaka bedzie opłata za mini, jesli nie bralbym go na 29 miesiecy, tylko krocej, np. na rok (czyli czas nieokreslony)... w jednym cenniku jest 11,90, w drugim 14,90... w zaleznosci od cennika dla abonentow, lub uzytkownikow (jakby mi ktos wytlumaczyl roznice w tych pojeciach bylbym wdzieczny)

 

... nie wiem, moze abonent, to juz ktos kto ma CP, wiec moze wtedy oplacalaby sie cesja, na allegro widzialem ogloszenie na mini, z terminem, ktory konczy sie w wakacje, wiec moze przez taka cesje byloby taniej...

 

4) czy moglbym kupic na allegro nieaktywna karte polsatu i ja ozywic, czy byloby to tansze rozwiazanie ?

 

5) ktorego dnia najlepiej zaczac wspolprace z Polsatem (do pakietu mini chcialbym dokupic Multipakiet C+ i tam slyszalem, ze najlepiej 2-ego dnia mesiaca, bo wtedy zaczynaja oplaty naliczac, dopiero od 1-ego dnia miesiaca nastepnego)

 

6) ogolnie wolalbym zaplacic za wszytsko z gory, czy wtedy wyjdzie mi taniej ?

 

 

z gory dzieki za odpowiedzi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) -

 

2) Nie można mieć samej karty. Karta jest parowana ze sprzętem (dekoder lub moduł CI), który otrzymujesz od CP przy podpisywaniu umowy. Z tego też względu nie ma sensu używanie do CP żadnych splitterów, programatorów itp. - nie pójdzie - powtarzam: karta będzie działać tylko w dekoderze lub module CI, który dostałeś razem z kartą przy podpisywaniu umowy.

 

3) Umowę najpierw podpisujesz na czas określony - najkrócej jest to chyba? 15 miesięcy, najdłużej 29 miesięcy - dopiero po tym okresie umowa automatycznie przechodzi w umowę na czas nieokreślony. Za Mini płacisz 9,90 zł z umową na czas określony, 11,90 z umową na czas nieokreślony. To 14,90 zł, to cena za Mini w ofercie pre-paid (bez podpisanej umowy).

 

4) Jeśli kupisz na allegro samą kartę, to tylko na cel kolekcjonerski i pod warunkiem, że ten ktoś miał ją razem z dekoderem wykupioną na własność - inaczej jeśli byłaby tylko z wypożyczenia, to byłbyś paserem.

 

5) W CP raczej nie ma takiej reguły, ponieważ w CP najpierw płacisz, a dopiero oglądasz, a w C+ jest to tak, że płacisz za pełny miesiąc, który już obejrzałeś (no, więc jak umowę z C+ podpiszesz drugiego dnia po rozpoczęciu miesiąca, to wiadomo jeden dzień już "uciekł" i C+ nie nalicza ci za ten miesiąc opłaty, w CP tak nie ma - płacisz najpierw, więc żaden dzień z opłat nie ma jak ci "uciec"). Pozatym, przy podpisywaniu umowy CP może w ramach promocji dać kilka miesięcy (od 1 do 3) danego pakietu (lub też wyższego niż ten na który jest podpisana umowa) za darmo - dla Mini to raczej wyższego na zachętę, żeby skusić abonenta na wyższy pakiet, więc przy optymistycznym założeniu, może być lepiej niż w C+. I to chyba odnosi się trochę do punktu 1, do tego, że przy aktywacji na stronie CP przeskakuje ci z Mini na Familijny :roll:

 

6) Jeśli zapłacisz cały abonament z góry, to zapłacisz konkretnie tyle, ile wyniesie opłata za wszystkie opłacone miesiące, co do grosza - bez żadnego rabatu, bo zapłaciłeś na zaś. Dopiero przy ewentualnej podwyżce abonamentu (oczywiście, to nie chodzi o to, że po przejściu umowy na czas nieokreślony wzrośnie opłata o kilka złoty, chodzi o taką ogólną podwyżkę) nie będziesz musiał dopłacać różnicy i wtedy ewentualnie wyniesiesz jakąkolwiek z tego korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do 1) aktywacja zależna jest od dekodera i długości podpisanej umowy, w twoim przypadku, chcesz bez dekodera więc najtaniej to będzie moduł CAM za 199zł i on jest bezpłatnie aktywowany (4 miesiące familijnego w zestawie) oczywiście musisz mieć czytnik Technisat CI Slot HD2 a to koszt 100zł

 

cesja to najtańsze rozwiązanie, ludzie pozbywają się starych ale aktywnych dekoderów za kilkadziesiąt złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak - czytnik Technisat CI Slot HD2 TO KOSZT 100 ZŁ, tylko zeby z niego skorzystac trzeba wylozyc blisko 300 zł na SKYSTARA HD2...

 

ja mam SKYSTAR 2.6

 

problem jest w tym, ze to wszytsko chcialbym ogladac na komputerze - CP MINI i Multipakiet C+

 

c+ moglbym ogladac, przez Phoenixa i karte dvb

 

a CP skoro piszecie, ze nie da rady przez phoenix (czytalem gdzies, ze da, no ale moze trzeba miec box key, klucze RSA - nie znam sie do konca na tym), to moze lepiej odpuscic i kupic karte telewizyjna...

 

takie karty na usb, sa na allegro juz po 35/40 zł... na PCI bym nie ryzykował, moze sie grysc ze skystarem... no i polaczyc tuner polsatu z taka karta tv ;-)

 

mam jedna antene sat, wiec do tego pasuje dokupic konwerter twin, za jakies 5 dych, zeby dwa kable puscic, jeden do tunera polsatu, drugi do skystara... tak to widze...

 

jakby ktos mial jakies sugestie, to niech sie podzieli ;-)

 

no, a Polsat chyba na zwykle abo, najgorszy tunek, w miare niedługa umowa;

 

a pytanie odnosnie oplaty z gory... jak zaplace z gory za caly okres umowy i w trakcie mi jakies kanaly z MINI ubeda, bede chcial umowe zerwac, to bedzie mozliwosc ? co wtedy - oddadza mi czesc tej zaplaconej z gory gotowki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie o usunięcie kanału z pakietu Mini, to raczej takie teoretyczne, bo i tak jest tam tyle kanałów "co kot napłakał", więc co by mogli usunąć :] Ale załóżmy, że jakiś kanał ubędzie z oferty pakietu Mini, to każda taka zmiana, jest podstawą do rozwiązania umowy i jeśli zapłaciłeś z góry cały abonament, to po wysłaniu wypowiedzenia, CP powinien zwrócić ci tą część gotówki, której nie wykorzystałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3) Umowę najpierw podpisujesz na czas określony - najkrócej jest to chyba? 15 miesięcy, najdłużej 29 miesięcy - dopiero po tym okresie umowa automatycznie przechodzi w umowę na czas nieokreślony. Za Mini płacisz 9,90 zł z umową na czas określony, 11,90 z umową na czas nieokreślony. To 14,90 zł, to cena za Mini w ofercie pre-paid (bez podpisanej umowy).

 

 

Wg obecnie stosowanego regulaminu po okresie podstawowym umowa sama nie przechodzi na czas nieokreslony. Sama automatycznie przedluza sie o 12 miesiecy okresu dodatkowego. Jest natomiast mozliwosc zeby przeszla na czas nieokreslony ale klient musi poinformowa o tym CP pisemnie nie pozniej niz miesiac przed koncem okresu podstawowego.

 

Przy podpisywaniu umowy calkowicie nowej z nowym sprzetem (nie biore pod uwage podpisania umowy na posiadany dekoder/modul pre paid) chcac docelowo miec pakiet mini to jest tylko i wylacznie umowa 29 miesieczna i nie ma krotszej. Dodatkowo nie ma mozliwosci wziac od razu pakietu mini tylko trzeba zawrzec umowe na familijny, ktory 1 miesiac jest gratis i w ciagu tego miesiaca sie okreslic ze chce sie zejsc do mini.W tym wypadku rzeczywiscie tansza opcja moze byc cesja ale za to moze ona zajac troche czasu a czasami i nerwow.Sama karta jak kolega wczesniej napisal do niczego sie nie przyda. CP paruje karty z dekoderem/modulem.

 

Odnosnie nadplaty.... Hipotetycznie jesli zaplacisz z gory za dluzszy okres czasu a w pozniejszym czasie bedziesz mial mozliwosc rozwiazania umowy bez konsekwencji to jak najbardziej nadplacony abonament CP Ci zwroci. Na wypowiedzeniu umieszczasz tylko na koncu notke "nadplacone srodki prosze o zwrot przekazem pocztowym na adres xxxx, lub na konto xxxx"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o usuniecie kanału z MINI, to pomyslalem, np. o TVN-ie, kto wie, co moze sie wydarzyc w przyszlosci, kiedy wygasa im umowa, i tak dalej; zalezy mi na odbiorze wszystkich podstawowych stacji, to jest TVP, TVN, Polsat, TV4 - taka mozliwosc daje jedynie Mini;

 

a jak to jest z dekoderami, ktore sa na allegro, tunerami cyfrowymi mini, razem z niaktywna karta, ktore sprzedawane sa po skonczeniu umowy - mozna je aktywowac i ogladac ? czy raczej takie zestawy sa bezuzyteczne, cena 75-100 zł...

 

29 miesiecy to jednak za długo...

 

pisalem do goscia w sprawie cesji, konczy mu sie umowa 20 lipca, ma pakiet Mini - ale nie da rady, przekazac moze, ale tylko razem z inna umowa na C+... no i lipa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie dekoderów na allegro, to musisz się strzec i dopytać sprzedawcy czy tuner odbiera FTA (czyli czy jest nieaktywny) czy nie odbiera FTA (czyli czy jest zablokowany) zablokowany jest przeważnie dlatego że klient nie zapłacił ostatniego rachunku by go odblokować trzeba będzie zapłacić rachunek i dopiero wtedy dokonać cesji

 

ja bym Ci raczej radził wziąć najtańszy na którym można odbierać FTA z czystym kontem abonenckim, bez zaległości płatniczych, najlepiej samsung DSB 305, lub wręcz poszaleć i kupić DSB H370G w granicach 100-150zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o usuniecie kanału z MINI, to pomyslalem, np. o TVN-ie, kto wie, co moze sie wydarzyc w przyszlosci, kiedy wygasa im umowa, i tak dalej; zalezy mi na odbiorze wszystkich podstawowych stacji, to jest TVP, TVN, Polsat, TV4 - taka mozliwosc daje jedynie Mini;

 

a jak to jest z dekoderami, ktore sa na allegro, tunerami cyfrowymi mini, razem z niaktywna karta, ktore sprzedawane sa po skonczeniu umowy - mozna je aktywowac i ogladac ? czy raczej takie zestawy sa bezuzyteczne, cena 75-100 zł...

 

TVN zniknie z pakietu Mini :roll: Nie, jeśli tylko rząd wprowadzi tą ustawę, która zmusi Polsat do udostępnienia swojego kanału konkurencyjnym platformom - to raz. Dwa, to TVN-owi bardzo zależy na jak najszerszym zasięgu, bo to zawsze kilka milionów więcej potencjalnych "oglądaczy" reklam na ich stacji :]

 

Co do tych dekoderów z allegro, to lepiej byłoby poszukać czegoś od CP, ale - że tak powiem - ze stajni Samsunga np. DSB 305G albo starsze Echostary np. DSB 616, które swego czasu były oferowane na własność. Te nowsze mogą mieć niepewną historię, tzn. mogą być tylko na wypożyczenie, a ktoś chce sprzedać nie swoją własność i może być problem z przepisaniem umowy :roll: No i dochodzi kwestia opłat poruszona przez @CSA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegladam aukcje na allegro i trafilem na cos, na co mysle, ze moglbym sie skusic, nie chce dawac linka wiec moze napisze numer aukcji - 1103095380;

 

z przesylka kurierska za 225 zł - Mini na 18 miesiecy z dekoderem;

 

podpucha, czy wszystko ok ?

 

ew. aukcja 1099614603 - za 75 zł, dekoder + pakiet mini do wrzesnia;

 

chodz wydaje mi sie to troche dziwne, ze ludzie tak sprzedaja tuner z karta, jesli umowa ich jeszcze laczy... (aukcja 1099614603)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie łączy ich umowa bo muszą dokonać cesji na nowego użytkownika, umowa przejdzie na Ciebie, takie są warunki sprzedaży

 

co do mini za 225 i pakietem na 18msc to jest cena za sam dekoder 50zł, normalna oferta, przed chwilą ją widziałem, widziałem też Samsunga 370 za 100zł, ten jest lepszym rozwiązaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie za 250 zł mozna tez kupic samsunga DSB-H370G HD, z 6 miesiacami familijnego;

 

jakkolwiek mi zalezy na jak najtanszym nabyciu Mini i opcja za 225 wydaje sie byc calkiem kuszaca;

 

w przeliczeniu na miesiac wychodzi 12,50 zł plus dekoder... no i brak abonamentu, aktywacji - chyba najlepsze rozwiazanie w mojej sytuacji;

 

dzieki wszystkim za zainteresowanie i pomoc ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy, jeśli nie potrzebujesz dekodera HD i kanałów MPEG4 z Astry to mini Cię zadowoli, zakup 370 pozwoli oglądać Ci Eska.TV i TVP Historia z Astry ale to podnosi koszty (dwa konwertery, diseqc) jeśli liczy się cena to dekoder mini jest najlepszym rozwiązaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Aktualnie mam pakiet MINI. Ostatnio przyszła do mnie ulotka z multioferty i chciałbym z niej skorzystać (telewizja (pakiet mini)+ telefon). Czy w czasie umowy terminowej mogę przejść na multiofertę - czy w tym czasie mogę podmienić dekoder np.(mini czy familijny f300)? Jakie są ceny?

Za odpowiedź z góry dziękuję!

P.S: Dzwoniłem do cyfrowego polsatu (APS i infolinia) i każdy mówi co innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz podmieniać mini na familijny? Przecież to praktycznie to samo. Na infolinii tak jest, tam nie pracują profesjonaliści tylko studenci i osoby z bezrobocia (pewnie nawet nie mający CP), ogólnie możesz skorzystać z oferty będąc po okresie promocyjnym. Ile Ci zostało do końca aktualnej umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz podmieniać mini na familijny

 

Nie, mam Echostara czteroletniego. Chcę w czasie umowy (od 1 roku na MINI), skorzystać z Multioferty (tv+tel) pozostając przy pakiecie mini. Z tym przejściem na multiofertę chciałbym podmienić dekoder mój stary na np. mini czy familijny. Chcę się spytać czy można wo gule podmienić w czasie podstawowym i jaka jest cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...