Skocz do zawartości
  • 0

Problem z odbiorem sygnału Orange TV


Piotr1234
 Udostępnij

Pytanie

Witam, 

 

Mój pierwszy post... Mam nowy dekoder whd80 z Orange. Antenę 90cm ustawiałem samodzielnie na zupełnie nowym terenie za pomocą apki w tel. Sat finder. Złapałem jakieś kanały z Hot Birda 13'' ale na TV LG gdzie jest wbudowany moduł sat, antena ustawiona 100% siła i 100% jakość. Na dekoderze Orange nic mi nie pokazuje białe paski ze nic nie ma. Robiłem już różne kombinacje 2gi talerz, nowy konwenter, kabel, wymiana dekodera wraz z nową karta i dalej to samo. Obstawiam jedno czy drzewo trochę większe od wysokości domu które jest w odległości 15m od anteny może to zakłócać? Prośba o pomoc w tym temacie zupełnie jestem już bezradny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wymień jakie kanały odbierasz - mogłeś wbrew pozorom nie trafić i złapać innego satelitę. Z wielu pozycji sygnał jest na podobnych częstotliwościach.

 

PS: Niestety paski sygnału mogą wprowadzać w błąd - sygnału nie mierzy się w procentach, nie wiadomo jakie następuje tam przeliczenie w tle z dB. Zawsze uważam, że jeśli sprzęt pokazuje 100%, to jest źle wymyślony - prawidłowo wyskalowane paski nigdy nie powinny pozwolić dobić do 100% - żeby zawsze dało się wycisnąć maks z zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ponownie,

Jeszcze raz jak było przy wyborze w tv moduł sat. w ustawieniach wybralem na satelitę Eutelsat Hotbird 13.E z automatu było  wybrane częstotliwość LNB 9750/10750 , transporter 10719,V,27500 diseqc wył, zasilanie LNB , wtedy zacząłem ustawiać antenę żeby złapać sygnał sat. dopercyzowalem na siła i jakość 100% przy poprzednim ogrin.talerzu było na maxa tylko 86% i 100%. Potem było już wyszukiwanie kanałów na drugiej antenie znalazł po kolei : Reaper (EPG Video),Bars & Tone, NLM TV, Italy Service 3, Italy S.3, RTI 7, ORTB TV, VOX UP, TRT1 HD, Comedy Central, M1 HD,M2,M5 HD, DUNA HD, DUNA world,CGTN -A,R,E,4, są też kanały zakodowane ok.20 brak modułu pokazuje napis.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystko jasne - do poprawki są dwa tematy :)

1. LNB przestaw na 9750/10600, nie 10750, bo będzie problem z górnym pasmem.

2. Antenę przestaw delikatnie w lewo (patrząc od tyłu) - jesteś na innym satelicie, dokładnie na Eutelsat 9B (9°E) - poznaję kanały po nazwach. Jesteś bardzo blisko Hot Bird-a, ale to jeszcze nie ta pozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...