Skocz do zawartości
  • 0

Połączenie nagrywarki,dekodera i plazmy


ramir
 Udostępnij

Pytanie

Cześc, od paru miesięcy jestem abonentem Multimedi, i oprócz sygnału analogowego z pakietu komfort mam cyfrowy z DVB-C. Do dziś nie miałem problemu, przez eurozłącza miałem połączoną nagrywarkę dvd, magnetowid, dekoder i oczywiście TV. Ale kupiłem plazmę Samsunga PS42A451 i zupełnie nie wiem jak to wszystko po podłączac. Nie wiem czy przez component podłączyc nagrywarkę z DVB czy np z tv, a jeśli tak to gdzie wpiąc kabel analogowy? I czy kupic HDMI, łącząc wtedy dekoder z plazmą,skoro muszę chyba również antenowym zwykłym kablem połączyc nagrywarkę( LG-Dr-175) lub magnetowid z plazmą. Teraz już zupełnie nic z tego niewiem. Chciałbym nagrywac przez nagrywarkę sygnał analogowy z komfortu, a czasem sygnał cyfrowy. Dletego pomyślałem o połączeniu przez component nagrywarki z plazmą., aby jakośc nagrania była lepsza. Czy wtedy połączyc również nagrywarkę z dekoderem eurozłączem? I również czy warto połączyc (o ile dobrze rozumuje jeśli chodzi o te połączenia)dekoder z tv kablem HDMI (mam na cyfrówce narazie tylko 1 kanałHD)czy użyc eurozłącza(niestety plazma ma tylko jedno wyjście komponent).Zastanawiam się czy użycie HDMI pzy połączeniu dekodera z plazmą nie pogorszy odbioru pozostałych kanałów z DVB-C.

:D Troche długi wywód, ale zupełnie się na tym nie znam, dlatego proszę o pomoc, zanim zakupie kabelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak miałeś to spięte dotychczas? Kabel antenowy był do magnetowidu, nagrywarki i dalej do TV, a nagrywarka była SCART-ami spięta z TV i tunerem DVB-C? Dodatkowo podrzuć info jakie masz złącza wyjściowe w dekoderze Multimedii (DVB-C). Przypuszczam, że "toru analogowego" nie trzeba będzie ruszać, ale nad "torem cyfrowym" możnaby być może coś pomyśleć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dokładnie miałem podłączone tak jak napisałeś. Nagrywarka ma tylko wyjścia Euro i Component. Jest jeszcze s-video out, ale to chyba nie do tego. Obecnie podłączyłem dekoder cyfrowy do plazmy przez HDMI i ustawiłem na 1080i. Nagrywarkę podłączyłem z dekoderem Euro złączem, dodatkowo z Plazmą za pomocą Componnent. Antene analogową do nagrywarki i dalej do Plazmy. Nagrywanie programów analagowych na DVD nagrywam z sygnału analogowego więć nie mam problemów. Natomiast jeśli chcę nagrywać sygnał z dekodera cyfrowego to sygnał z dekodera muszę przestawić z sygnałun 1080i na sygnał CVBS oraz wypiać kabel HDMI łączący dekoder cyfrowy z TV. Jeśli nie wypnę to mam tylko dźwięk nie mam obrazu. Zastanawiam się czy jest jakieś leopsze rozwiązanie, bez wypinania HDMI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jest jak przypuszczałem - analog zostawiamy w spokoju, natomiast co do tematu odbiornika cyfrowego...

 

Co do component - z tego co wiem nagrywarka na wyjścia Cinch (RCA) dla fonii - podłączyłeś ją do plazmy oprócz Component (bo Component to sam obraz, bez fonii)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam również w tym temacie

Szukam pomocy od kilku dni wszędzie, czytam fora, pytam ludzi i nie znalazłem na razie odpowiedzi na chyba takie same problemy:

Podłączenie Dekoderu Polsat HD Samsung (HDMI, component, 2 SCART, optical) do nagrywarki Samasung z HDD (HDMI, component, S Video, 2 SCART, optical) , amplitunera i TV (2 HDMI, 2 SCART, S Video, component).

 

Próbowałem już sporo kombinacji z różnymi kablami HDMI, Scart, S Video, Component i nic.

 

Kombinacja przy której coś mogę zrobić - czyli coś nagrać, puścić sygnał przez nagrywarkę to taka:

- kabel antena do dekodera

- dekoder do TV przez HDMI i dodatkowo podpiąłem component (nie wiem czy potrzeba) i jak ustawię na TV wejście przez HDMI - jakość obrazu super

- dekoder do nagrywarki przez SCART i z nagrywarki do TV SCART - jakość fatalna (podpinałem też S VIdeo, component pomiędzy nagrywarką i TV - dlaej nic.)

 

Zrobiłem też kombinację że HDMI wypiąłem z dekodera i wpiąłęm do nagrywarki - też nic nie pomogło.

 

Ogólnie problem jest taki że, jak leci sygnał przez HDMI z dekodera na TV (ustawienie wej. HDMI) - obraz jest super. Jak podpinam jakkolwiek nagrywarkę jakość drastycznie spada (na TV muszę ustawić na EXT2). Jak juz coś nagra to jakość też fatalna.

 

Aha i czy żeby coś nagrać jako "timer" muszę zostawić włączony dekoder?

Bo jak zaprogramowałem i wyłączyłem dekoder - nagram się śnieg :(

 

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

 

Nagrywarka : SAMSUNG DVD-HR 753

Dekoder Polsat Cyfrowy: Samsung DSB-H370G

 

Teraz spróbował połączyć nagrywarkę z TV przez HDMI, dekoder też do TV przez HDMI, i pomiędzy nagrywarką i dekoderem SCART.

Jakość się poprawiła, ale nie jest idealnie.

 

Problem jest dalej w tym że jak coś ustawię na timer, to nie mogę wyłączyć dekodera i na dodatek muszę go zostawić na tym kanale co ma być nagrywany.

Paranoja :-(

Np nie da się ustawić planu nagrywania np. na cały tydzień i to na różnych stacjach :(

Już powoli tracę cierpliowść.

Może ktoś wie - o co chodzi, albo poprostu tak ma być - ale wtedy to taki sprzęt nadaję się na śmietnik. Stara technologia (magnetowid) to był cud techniki w porównaniu do nagrywarek DVD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Trochę podpiąłem się do tego tematu, ale nie chcę robić nowego (w zasadzie podobny do tego, ale nie chodzi o plazme, tylko zwykły telewizor). Do rzeczy może przejdę. Zakupiłem nagrywarkę dvd, i chodzi mi jak ja połączyć z dekoderem polsatu (Echostar dsb 616) do telewizora Daewoo z jednym wejśćiem scart. Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić?!Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale co za absurd... Oczywiście, że się da ustawić plan nagrywania na Samsungu. Najprościej wejść w EPG, wybrać audycję i nacisnąć guzik Timer. W tym momencie dekoder jest skonfigurowany i ustawiony. Panasonica ustawiasz tak, żeby sygnał na złączu AV rozpoczynał nagrywanie (nie wiem gdzie ta opcja w Panasie - w Pioneerze jest w menu)i idziesz sobie. Sam o się nagra, z właściwej pozycji i kanału. Urządzenia się same włączą i wyłączą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...