Skocz do zawartości

Kabelio


Kurgan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, mara68 napisał(a):

No i jeszcze opóźnienia sygnału... np.RTL do RTL HD (HD+) z astry jest ponad 30s.

To ciekawe że aż taka różnica czasowa pomiędzy dwoma kanałami z tv-sat. Pewnie to filtrują przez jakieś słabe łącze. To teraz pytanie czy takie opóźnienie zauważyłeś tylko na RTL czy na innych kanałach również? RTL słynął z dobrej jakości za czasów kanałów SD. Teraz skoro wersję HD mają płatną na Astrze, to jakością wersji SD nikt specjalnie się nie przejmuje. Z drugiej strony nie wiadomo z jakiego źródła operator Kabelio pobiera sygnał - to wygląda na marnej jakości stream internetowy który przypomina właśnie Viaplay i to opóźnienie sygnały by na to wskazywało.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, opensource napisał(a):

Z drugiej strony nie wiadomo z jakiego źródła operator Kabelio pobiera sygnał

Na pewno kanały Viaplay Sport Extra, BBC, ITV i Channel 4 są pobierane z Astry 28,2° i retransmitowane na Hot Bird.

Myślę że RTL, ORF, ZDF, ARD i Sat 1 są pobierane z satelity Astra 19,2° wraz z HBB TV.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2023 o 03:49, opensource napisał(a):

No i jeszcze opóźnienia sygnału... np.RTL do RTL HD (HD+) z astry jest ponad 30s.

Nie zapominajcie że w Kabelio jest RTL Schweiz , a w HD+ RTL Deutschland.   I nie można tych kanałów porównywać 1:1 , bo niby ramówka jest taka sama ,ale inne są bloki reklamowe i ich długość , stąd mogą wynikać te tak zwane opóznienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, przymierzam się do kupna modułu kabelio ale przed tym podłączyłem kabel sat z dekodera do tv wyszukało kanały z paczki kabelio tylko dziwi mnie jedna rzeczna na tych kanałach wskaźnik sygnału jest 0% inne kanały FTA działają i teraz nie wiem czy jak kupię to nie będzie lipy? Unicable mam z konwertera będzie rozdzielone to do tv i dekodera w tv zaznaczam unicable i wyszukaj...no wyszukuje.  Coś po drodze jest nie tak? lub w ustawieniach?

 

Przechwytywanie-zawarto-ci-sieci-Web-24-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, KiriKiri napisał(a):

ale przed tym podłączyłem kabel sat z dekodera do tv wyszukało kanały z paczki kabelio tylko dziwi mnie jedna rzeczna na tych kanałach wskaźnik sygnału jest 0% inne kanały FTA

Czy działa tobie niekodowany Kabelio Info z częstotliwości 11096 H?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie rozumiem tego porównania.  Fakt że co do jakości Kabelio można mieć zastrzeżenia, ale też bez przesady , nie jest to jakość tragiczna.  Ponadto prównanie HD+ oferującą tylko Niemieckie kanały , które mają swoje odpowiedniki w darmowych wersjach SD, w stosunku do Kabelio która oferuje dostęp do miedzy innymi kanałów BBC , jest nietrafiona.  Nie bardzo też rozumiem o jakie opóznienia chodzi.  

Edytowane przez kedar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sugerując się informacją z włoskiego forum satelitarnego to od dzisiejszego ranka w miejscu Viaplay Xtra nadaje ITV3, obecnie w fazie testów.

EDIT: Na 11,526 GHz, pol. H wyszukuje się ITV3 w miejscu Viaplay Xtra. Ponadto na tym samym transponderze pojawił się nowy test o ID: Kabelio Test2 ze ścieżką dźwiękową identyfikującą się jako francuska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2024 o 11:35, opensource napisał(a):

Ostatni post na trzeciej stronie. Ja za taki "kicz" im nie zamierzam płacić, a dla samych kanałów BBC dla mnie nie warto. Wstyd żeby w XXI wieku nadawać w jakości sprzed 20 lat.

Początkowo były plany szybkiego przejścia z MPEG-4 na HEVC, ale jak widać plany swoje, a życie swoje. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak jest odkodowany z Hotbird  z transpondera 10,853 GHz, pol. H, SR: 29900, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK oraz pozostałe kanały z packi Kabelio z tego transpondera.

Czytaj więcej na: https://satkurier.pl/news/235383/26-kanalow-tymczasowo-fta-z-hot-birda-13e.html

 

 

dd4d37b4da831172.jpg

Edytowane przez tweed77
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...